Reklama

Reklama

V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (151)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ze všeho nejvíc mi to připomínalo akční videohru. Na shromaždišti všech gangů je zastřelen hlavní vůdce, který chce všechny sjednotit, neprávem je z toho obviněn váš gang, kliknete na "Start" a hra, ve které musíte svojí skupinu provést z bodu A do bodu B může začít. Cestou musíte vyřídit nepřátelský partičky v bizarních krojích, utéct policajtům, vyhnout se zbytečnejm ztrátám a zachránit princeznu. Bylo to stupidní, ale mě se to líbilo. 75% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Docela nuda, i přes to, že je celá tahle výživná procházka skrz gangsterská teritoria nasáklá testorenem až na kost. Hill si rozumí se světem, kde se vládne tvrdou chlapskou silou a ženské jsou postaveny do rolí kurev, zrádkyň, či obojího. Bohužel prudí to, že scénář nenabídne krom zásadnějšího děje taky jedinou pořádnou akci (co si budeme povídat, Warrioři vlastně jenom pořád utíkají) o něčem, na co by se dalo časem vzpomínat, jakbysmet. Adrenalin na nule. ()

Reklama

A_FISH 

všechny recenze uživatele

Warriors je gang fááááááááááákt drsnejch týpku co se potřebuje co nejdřív dostat v NY z bodu A do bodu B, aby je "nezrušila" některá z konkurenčních partiček (image bejsboláků je pfffff......nevim). Jde po nich totiž ultragang "riffs" - jeden gang ten vládne všem, jeden jim všem káže .... a proto se rozhodnou jet metrem (ehmm). No vždycky to nejde, tak jdou dál pěšky .... :), tydlenc tvrdý gangstři totiž něco jako auto asi nikdy neviděli. Až na jednu výjimku příšerně trapný bitky a ukrutně nesmyslný jednání snad všech postav ve filmu, nemůže spast ani vyzdvihované komiksové pojetí a ucházející režie a to i kdybych se na to díval s nadhledem vládi remka v březnu ´78... ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

The Warriors aneb tenkrát se točily filmy jinak. Holt před nějakou dobou nemusel být vypravěč, který vám vysvětlil, o co jde, či montáže, aby divák měl vše naservírováno pod nos, ne, prostě a jednoduše jste vhození do filmu a musíte akceptovat, že se možná vše, co se v něm děje, nějak vysvětlí "po cestě". Někdy ano, někdy ne. Tenhle film ale není až tak o příběhu jako spíše o té atmosféře New Yorku let 80. a tom, že cesta a to, co na té cestě prožijete, je (skoro pokaždé) důležitější než cíl. Tohle bude chtít druhou projekci, ale i po té první dávám hodně silných 80 %. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Pecka i po tolika letech od svého vzniku. Zběsilá honička ulicemi New Yorku začíná pozdě v noci a skončí až brzy nad ránem. Vše proloženo opravdu výbornou muzikou, která jen umocňuje celkový dojem. Michael Beck, je jako vůdce bojovníků naprosto přesvědčivý, jeho úhlavní nepřítel, David Patrick Kelly, je od pohledu křivý, jako turecká šavle, což se ještě znásobí, když začne mluvit nebo lépe řečeno skřehotat. Souboje jsou možná na dnešní dobu malinko přehnané, ale to je jenom takový, malý, zcela nepodstatný detail. Solidní čtyřka. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (29)

  • Filmové kamióny boli pri natáčaní strážené skutočným newyorským gangom nazývaným „The Mongrels". Jeho členovia si denne prilepšili o 500 dolárov. (busev)
  • Michael Beck (Swan) se v jednom záběru nešťastně rozmáchl baseballovou pálkou a zasáhl Deborah Van Valkenburgh (Mercy) do obličeje. Okamžitě musela být odvezena do nemocnice. Dodnes má jizvu. (Matty)

Související novinky

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Reklama

Reklama