V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiální text distributora)

Trailer

Isherwood

Docela nuda, i přes to, že je celá tahle výživná procházka skrz gangsterská teritoria nasáklá testorenem až na kost. Hill si rozumí se světem, kde se vládne tvrdou chlapskou silou a ženské jsou postaveny do rolí kurev, zrádkyň, či obojího. Bohužel prudí to, že scénář nenabídne krom zásadnějšího děje taky jedinou pořádnou akci (co si budeme povídat, Warrioři vlastně jenom pořád utíkají) o něčem, na co by se dalo časem vzpomínat, jakbysmet. Adrenalin na nule. ()

Superpero

Síla, nářez, mazec. Podvědomě jsem vždycky toužil po takovémhle filmu, desítky gangů si rozdělujou město, maj vymezený hranice a každej gang má svůj vlastní, pokud možno, hodně extravagantní image. Titulní Warriors mi byli sympatičtí a Michael Beck byl dobrej leader. Nejhustší gang jsou ale stopro Baseball Furies, z těch šel fakt respekt. Na filmu je hodně vidět ponurost a tvrdost 70. let, všechno je špinavý, hrdinům nevadí znásilnit ženskou a když se začne cukat, tak jí zmlátit židlí. Navíc k tomu hraje docela depresivní hudba, až na ty vypalovačky od DJky komentátorky, ze které za celý film nevídíte víc než rty. No a co mě hlavně dostalo byla ta GENIÁLNÍ komiksová stylizace, vždycky když obraz zamrznul (a stal se z filmu komiks) nebo se ty obrázky rozhejbaly měl jsem málem erekci. ()

Matty

Vyběhnout s partou kámošů na ulici a někoho pořádně zrubat: Jo! Paráda! Válečníci (ono to fakticky vzniklo podle knížky?) rváčství neobviňují, vlastně nám sugerují, že není od věci, když si mezi sebou banda blbečků čas od času rozmlátí tlamy. Mezi sebou. Přímočará jízda New Yorkem začíná v noci, končí nad ránem a nikdo v ni neřeší nic jiného, než jak se bez úhony dostat z bodu A do bodu B, případně jak nepřijít k újmě tváří v tvář dvounásobné přesile. Jak osvěžující, jak potěšující dnes, kdy má sebepitomější grázl hlavu plnou existencionálních otázek a traumat z dětství. Takový film nelze brát vážně, ale zároveň by nebylo fér se mu vysmívat, že atmosférou ani ničím jiným nedosahuje kvalit Mechanického pomeranče. O to ani neusiluje. Hiller si libuje ve zpomalených záběrech (inspirace Peckinpahem zřejmá) a přesných zásazích do solaru. Těžko bude někoho přesvědčovat o své laxnosti vůči násilí. Soudě dle jeho vizuální prezentace ve Válečnících ho násilí fascinuje. Jako každého. 75% Zajímavé komentáře: tron, betelgeuse, Paldini ()

Renton

Scénář: David Shaber, Walter Hill .. Pohrobci mechanického pomeranče nahánějí ulicemi New Yorku ze zrady podezřelý gang. Stylizace, poplatná době, dnes působí směšně a na počet naběhaných kilometrů se toho zrovna mnoho nestane. I ten komentář z rádia už jednu naháněčku komentoval. ___ Jestli chce Tony Scott další (průměrný) remake, pravděpodobně ho dostaneme. ()

Enšpígl

Myslím si, že na romantickou večerní procházku New Yorkem po tomhle filmu radši zapomenu. Zápletka je hrozně jednoduchá, jeden gang utíká městem před ostatníma gangama, různě se s nima mlátí, do toho se občas připletou fízlové aby si taky třísky a pak se zase chvíli utíká. Řeklo by se nuda, ale kdepak. Film má díky kameře a záběrům na liduprázdné ulice, staré zastávky metra výbornou atmosféru a válečníkům jsem po chvíli držel pěstičky, aby to všechno ustály. Jenom některé jejich počínání bylo v situaci ve které se necházeli značně naivní. ()

• Walter Hill chtěl, aby Warriors byli stoprocentně černošským gangem. A film podle jeho představ měl začínat titulkem „někdy v budoucnosti“. Studio nesouhlasilo. (Matty)
  • Kolem míst natáčení se neustále tvořily davy zvědavců. Dokonce i ve tři ráno, v největších mrazech. (Matty)
  • Pro úvodní setkání bylo „použito“ až 1000 komparsistů. (Matty)