Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

Say

S ohledem na scénáristu, který má na svědomí geniální Sicario, jsem měl asi příliš vysoké očekávání. Nejsem vlastně ani cílovým divákem. Zápletku jsem čekal sofistikovanější - méně "americkou". Škoda, potenciál tam byl, protože atmosféru to má zmáknutou dobře. Místy mě rozptylovala příliš dramatická hudba a roztřesená kamera v relativně klidných pasážích. ()

Renfield

Téměř úvodní lovecká scéna nadchne, Taylor Sheridan v ní výborně využívá mrazivou krajinu, její atmosféru. Něco podobného přichází až v opět velmi silné scéně závěrečného zúčtování. Dění mezi tím nejde cestou Sicaria, jehož vyprahlé pouštní pláně zásadně dotvářeli atmosféru příběhu. Wind River sice hory a sníh po celý děj neopustí, ale ten hlavní chlad vychází z dramatického příběhu, který si sice díky silnému scénáři vystačí, přesto by zásadnější vliv krajiny potěšil. Nádherná hudba Nicka Cavea a Warrena Ellise, s ní naopak dokonale souzní, či z ní přímo vychází, její vliv na prakticky každou scénu je zásadní. To stejné se dá říci i o výborném zvuku, který je znát jak u scén výše zmíněných, tak a zde snad především, v "prvním" finále, ke kterému perfektně vystavění příběh směřuje... těžaři. Samozřejmě jde především o dokonale natočenou přestřelku, dvakrát potom její lovecký závěr! Když se vrátím o několik mil a minut zpět, objeví se karavan karavan Littlefeatherových, ve kterém se co se zvuku a vlastně i kamery týče, odehrává další ze zásadních, to když ho Jane prohledává. Vlastně i ta jinak velmi dobrá kamera, mi sedla více řekněme v akčnějších pasážích, než v záběrech na krajinu, což je v mém (poetickém) případě trochu zvláštní. Celkově ovšem nijak více než osobně důležité, v tomto příběhu se vše doplňuje a vlastně točí především kolem výborně napsaných postav, v jejichž roli zaujme jak Elizabeth Olsen, tak Jeremy Renner. Více takových rolí pro něj, nakonec klidně pro oba. 85% ()

Esgalnor

Fantastický režijní debut, který, doufám, výrazně promluví do oscarových nominací. Sheridan zde nabízí pomalý, avšak grandiózně vystupňovaný a ohromně mrazivý příběh, který člověka rychle dokáže vtáhnout, čemuž značně napomáhá charismatický Jeremy Renner a fantasticky hrající Elizabeth Olsen (dohromady skvěle se doplňující dvojice). Na pozadí mrazivých pustin Wyomingu je zde rozehrána překvapivě komorní zápletka, která se zaměřuje především na postavy a práci s nimi a dlouhé, herecky vyšperkované a emocemi nabité, dialogových pasáže. Těch několik akčnějších scén má pak strašnou sílu a velmi slušný náboj. Suma sumárum je Wind River neskutečně silným komorním thrillerem, jenž s vámi dost pravděpodobně pořádně zamává, a který na pozadí mrazivých pustin a hutné detektivky rozehrává charakterové konverzační drama plné metafor o síle vůle. Obě části tu dostávají dostatek prostoru a jejich kombinace se prolíná do napínavého drsného thrilleru, který se vyhýbá VŠEM žánrovým klišé a nenechá diváka ani na sekundu oddechnout. Ještě nikdy jsem nezažil takhle zakřiknuté kino po skončení filmu.... ()

Gumrice

Film, u kterého mám husí kůži nejen z mrazivého prostředí. A jsem vděčná, že silné téma se zabývá i indiánskými ženami. ()

LordGrayDog

Skvelý film. Po celý čas som si užíval skvelú atmosféru, nádherné zábery krajiny a zimu, z ktorej mrazilo. Dej je v celku jednoduchý, ale za to pútavý vďaka dobrej réžii a hercom - Môj obľúbený Jeremy bol ako vždy skvelý, svoju postavu zahral veľmi presvedčivo a taktiež Olsenka ako neskúsená agentka FBI bola taktiež fajn a sexi (dokonca ukázala na sekundu aj zadok jóóó). A hudba tomu veľmi pomáhala. Lepšie 4*. ()

Mikino00

Film hodně staví na svém drsném a mrazivém prostředí, které dokáže diváka vtáhnout, stejně jako svět postav, které ho obývají. Postupné vyšetřování nabírá postupně na zajímavosti, čemuž hodně pomáhá výborný Renner. Škoda jen finálního rozřešení, které přišlo jako blesk z čistého nebe a film najednou skončil. ()

Ollie235

,,This isn't the land of waiting for back up. This is the land of you're on your own." Mrazivý příběh z nemilosrdného prostředí a film, kterému nemám co vytknout. Od samého začátku jsem v kině seděl zařezaný do sedačky a tiše hltal každou jednotlivou scénu. Skvělá práce s napětím, výborné obsazení a ve výsledku i zajímavé poselství. Opravdu doufám, že Wind River alespoň nějakým způsobem promluví do oscarů, kde především Rennerovi budu rozhodně držet palce. ()

Ayush

Bohužel se tady nemohu ztotožnit s procentuální úspěšností. Film odkrývá závažné téma a je hezky natočený, ale jediný uvěřitelný herecký výkon pro mne podává Jeremy Renner. Zbytek mi přišel přehnaný, místy nesmyslný a americky dramatický. Takže takový film, který stačí vidět jednou a na konci už ani nevíte název. ()

Zombi

Westernová kriminálka s hutnou atmosférou, velmi drsným prostředím zasněženého Wyomingu, jednou vraždou a zajímavými charaktery. Děj je přímočarý, soustředšný na případ a je to jen dobře, nejsou tu rozptylující vlivy a ačkoliv je tempo pomalejší, přesto film odsípá a diváka napíná. Herecké výkony jsou parádní, Rennerův lovec je super. Zavěr hodně potěšil. 5 hvězd. ()

cesky_hrac

Wind River je takové kriminálka pokrytá sněhovou pokrývkou. Vyšetřuje se vražda dívky, nalezené ve s něhu. Byla bez bot. Prý ji někdo znásilnil a ona mu utekla pryč a pak zmrzla. Plíce.... Ostatní zjistíte při zhlédnutí filmu. Od tohoto snímku jsem čekal docela dost. Film mě nezklamal. Bavil jsem se o začátku dokonce. Jenže... nezanechal ve mně ,,velké emoce". To znamená, že nebudu mít potřebu tento film zhlédnout ještě jednou(možná). Tento film vám mohu doporučit !! Moje celkové hodnocení: 89% Kamera:9/10 Obsazení: 8/10 Hudba: 7,5/10 Scénář: 8/10 Efekty: 8/10 ()

Jaro_slav

Óda na americký pickupy a ukázka, proč Americkýho snipera nemohl hrát Renner. Nicméně to funguje, byť ta syrovost a surovost je taková nucená. Elizabeth Olsen, když zrovna nečaruje v {X-Men} oprava: Avengers, umí docela koukatelně hrát. ()

H4ku11

Jestvuje mnoho trestných činov, ale sú 2, za ktoré by som dával rovno jednosmerný lístok do pekla. Znásilnenie ženy je jedným z nich. Podozrievam Jeremyho Rennera, že vlastne nič nehral a správal sa prirodzene. Ak náhodou nie, tak to hral perfektne. ()

Marys

Tematicky aj žánrovo ma film totálne obišiel. Iste, snaží sa riešiť ťažkú problematiku, ktorej sa možno nikto iný nedotkne, no všehovšudy je to 90 minút nezáživného hundrania popod nos a na záver 15 minút surovej akcie. Zároveň v tom cítiť určitý americký patriotizmus, takže ani na nezávislý film sa to hrať nechce. Neviem presne, čo okrem posolstva, ktoré mi nie je blízke, ma malo na Wind River zvlášť upútať. ()

Yardie

No, tak to byla taková chladná lahůdka - Ruská zmrzlina. Od začátku na člověka dýchne ta chladná atmosféra z filmu, která byla ještě podpořena skutečným chladem na dovolené v chatě, kdy nám první den nevyšlo počasí. :-) Jeremy Renner do filmu parádně sedl a člověk si k němu tak nějak najde rychle cestu. Atmosféra filmu byla ponurá, komorní, chladná a celkově tak nějak nehostinná, jako to počasí. Co se týká děje, byl velmi dobře postavený, zajímavý, s nějakým dějem mimo hlavní linii, nejasné rozuzlení, kdy člověk dlouho tápe. Možná mohli počkat ještě několik scén z odhalením co se stalo, mělo by to větší sílu, a oddálit by to šlo a ještě to mohlo člověka trošku zmást. Ale i přes to to bylo celou dobu zajímavé a velmi chytře a dobře natočeno. Velká spokojenost. Takový civilní reálný snímek. Howgh! ()

dehlie

Kriminálka odohrávajúca sa v nádhernej prírode, ktorá vytvára nezameniteľnú atmosféru film. Indiánska tématika dodáva ešte väčšiu príťažlivosť, žiaľ smutnému príbehu. ()

Emo-haunter

Fuu, já tak úplně nevím, jak tento film v celkovém hodnocení nejracionálněji pojmout. Možná jsem jen totálně přemlsaný, a sám ani nevím čeho, a nebo to zkrátka nebyl můj šálek kávy. Mrazivá a chladná atmosféra, o tom žádná, ten sever má co do atmosféry říct fakt hodně, je to doopravdy ryze depresivní snímek, ve kterém nenalezneme ani špetku pozitivity, to cením, a za to tu hvězdu klidně dám, ale co dál? Těch pár dobrých nápadů, které by se dali spočítat na prstech jedné ruky, a to ještě některé prsty na té ruce máte amputované, nezakryjí jakousi nenaplněnou vizi, kdy jsem si na konci filmu řekl - počkat a to je jako všechno? Šablonovitost postav, kdy vás ve své podstatě nikdo nezaujme, nikdo vám nepřiroste k srdci a je vám tak nějak celou dobu jedno, jak to skončí? A když už přeci jen máte chvíli, kdy i čekáte nějaký ten speciální zvrat, tak se vám téměř ničeho nedostane? Upřímně, pokud by mi za pár let o tomto filmu něco řekl, co si z něj pamatuji, řekl bych jen - přestřelka a scéna na vrcholku hory. Já nevím, možná mi jen nedocvaklo, jaké kvality ve snímku doopravdy jsou, a zůstaly mým očím skryty. Uvidíme, třeba dám v budoucnu další projekci. Bohužel, aktuálně víc jak 5/10 dát nemohu... Závěrem ovšem děkuji režisérovi za zprostředkování hlavního tématu filmu, který je určitě vážný, a o kterém by se mělo mezi širokou veřejností více vědět a něco s tím i do budoucna dělat. ()

Brylin

Další Sheridanův scénář nás přivádí do Wyomingu, země sněhu a ticha. A sám Sheridan si tentokrát premiérově sedl i na režisérskou židli. V jeho podání opět sledujeme temný kriminální thriller, ve kterém ženská agentka FBI nachází při vyšetřování vraždy indiánské dívky oporu v místním lovci a a stopaři (skvělý Jeremy Renner). Děj filmu není komplikovaný, napětí graduje po dávkách, místy. Následují klidnější intermezza s náhledy do místní krajiny a mentality jejich obyvatel. Wind River si přesto udrží kompaktnost a spád a zároveň vydává svědectví o zapadlém koutu USA, kde Arapahům, kteří sem byli v minulosti vytlačeni, zbývá právě jen sníh, ticho a rezignované smíření pro starší či zoufalá snaha vypadnout pro mladší. Nakonec přece jen čtyři hvězdičky. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů