Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

waeslly

Dle mého názoru by měl Sheridan sednout za laptop napsat nějaký další boží scénář a odnést ho Davidu Fincherovi a ten by z toho vyčaroval takovej skvost, že by to možná trumflo i Sedm. Dobře to netrumfne nic, ale určitě by to vytvořilo značného konkurenta!!!!!!!! Wind River??? Skvělý! Místy by právě ale více v rozhovorech místo handheldu seděla Fincherova mrazivá kamera. P.S. Zvuk střelby je v tomto filmu tak ohlušující, že vám připadá "jako by vám někdo střílel u ucha, až bych se z toho dal na útěk." :-) ()

Shredder

Sheridan sa pekne pohral s vizualom. Ak sa clovek pozrie na scenar s odstupom, uvedomi si, ze Sheridan nevytvoril nic naozaj genialne, ale zabalil to tak krasne, ze clovek sa necha lahko zvabit. Uvodna cast filmu je naozaj tip-top. Neobyvana mraziva divocina, snehove burky, tajomna vrazda, pochmurny Renner a temne tony spojene s dobrou pracou kamery intenzivne navnadia kazdeho milacika temnych thrillerov/krimi. V tomto bode som bol zarazeny do sedacky a pripraveny na dusnu atmosferu, ktora nas zavedie nevedno kam. Problem je v tom, ze film postupne straca svoje tempo. Ako sa zahada rozuzluje, vychadza najavo, ze nepride ziadne prekvapenie ani gradacia, ale uplne obycajna zapletka a kazdy, kto uz ma aspon nejake tie krimi napozerane, bude velmi dobre vediet ako sa dej bude dalej odvijat. Vrahov je lahke rozpoznat v tom momente ako sa objavia na scene a samotne finale mi prislo unahlene a neprilis napinave, ak ho porovnam so scenou ktora sa vo filme odohrala omnoho skorej. Sheridan by mohol byt v buducnosti reziserskou hviezdou, ale uprimne, potreboval by lepsi scenar. ()

DjangoDoe

Toľko mrazivej depresie som nezažil hádam od Villeneuveho Zmiznutia, čo je z jednej strany úctyhodné no na druhej strane smutné, že komorné filmy s nádherným vizuálom a hlbokou myšlienkou sa tvoria len zriedkavo. Renner sa nám za posledné roky celkom vyšperkoval a po záporáckych roliach mu presvedčivo pristane aj klaďas, prípadne dramatická postava. Olsenovej to tiež pristane a ako neskúsená agentka je dostatočne presvedčivá. Škoda že po každom podobnom snímku sa budem celý deň dostávať z depresie. ()

ANTYCHRYST

Chladný thriller.. opravdu mrazivě vypadající prostředí a velice slušná atmosféra po celou dobu. Stopar nemá chybu a rány z jeho pušky rozstrili Vše na cucky :) Jako přítelkyně byla nejvíc nadšená .. Ja byl spokojen jen bych tam dal více akce či zápletku trošku vysperkoval..dávám tři hvězdy ale ochlup to jsou čtyři :) 70% rozhodně zajímavá podívaná. ()

celticek

Taková spíše komorní kriminálka s pár akčnějšími momenty. Chvílemi mi to připomnělo Fargo. Renner se mi o trochu více líbil v The Town. Škoda strašně jednoduché zápletky, mohlo to být o něco zasukovanější. ()

existimi

Wind River i přes pomalý rozjezd působí velmi impozantně. Využívá překrásné zasněžené krajiny Wyomingu a Utahu a nápadně připomíná úspěšného Revenanta. Stejně jako tenkrát Iňaritův snímek, bude i Wind River favorit na Oscara. Příběh je šílený, o to víc mrazí, že je podle skutečné události. Sheridan se nebojí ukázat syrovost, což k thrilleru patří a kolikrát jsem musel od obrazovky odvrátit zrak, jak mi bylo blbě. Mezi třemi a čtyřmi, ale, když se podívám, co za filmy letos vyšlo, tak budu hodnotit výšší známkou. ()

DavidWebb

***Na konci ma napadla jedna pre mňa zaujímavá otázka: Ako by to celé vyzeralo, ak by to natočili škandinávci?***. Tá otázka nie je myslená ako výčitka, príbeh o vyšetrovaní smrti mladej indiánky, položený do zasneženej krajiny niekde na severe, ktorý sa spočiatku tváril dosť mysteriózne nakoniec v sebe síce toľko mystiky neskrýva, ale i napriek tomu je to prinajmenšom dobrá detektívka/triler. A to mi ako divákovi stačí. Úprimne, napr. ani pôvodných obyvateľov ameriky zase až tak často vo filmoch nevidíme, čo je takisto pútavý prvok. Výborný casting, kde bude spokojný každý kto "môže" Jeremyho Rennera a Elizabeth Olsenová ma pozitívne hodne prekvapila. Ako som spomenul na začiatku, zaujímalo by ma podanie tohto príbehu stvárnené švédmi alebo dánmi, pretože vedia podobné veci vyšperkovať ešte lepšie, ale som spokojný aj s amíkmi a Wind River stojí zato, aj sa k nemu v budúcnosti ešte vrátiť. Pozitíva sú rozhodne príroda, príbeh, herci a technické prevedenie. Trochu horšie je na tom atmosféra, ktorá nebola taká hutná ako som si želal a čakal som silnejší dojem. ()

MAAUZ

Výborný film se skvělým lovcem-stopařem v hlavní roli. Bllonďatá detektivka svou nezkušeností a naivitou v terénu krásně ukazovala opak Rennera a jeho geniální předtuchu. Moc se mi líbilo, že byl napřed před všemi ostatními, což se podtrhlo nejvíce po přestřelce mezi policií a bandou agresivních kreténů. Jen si počkal a všechny postupně sejmul z dálky (potichu řečeno “YESS!”). Nechtělo se mi věřit, že se něco takového skutečně stalo.. Pár věcí mi ale nesedlo - kdo byl druhou mrtvolou (došlo mi, ale mohlo být v klidu zmíněno), schované pumy (proč je hledal, když je ve finále nezabil?), nefungující vysílačka (policajt nereagoval, tzn. že ji měl vyplou?), zmizelá dcera Rennera (víc nerozvedeno a bez konce), aj.. Prostě zbytečně tajemné. A další - oběť uběhla 10 km bosá ve sněhu až ji ke konci praskly plíce. Tak jak je možné, že ten zmrd s rozmláceným ksichtem uběhl jen 30 m a umřel? Za mne určitě výborný námět s indiány ve strhujícím prostředí v nepříliš příznivém počasí. Film mě vtáhnul, ale po zhlédnutí hned pustil. ()

john.h

Silnej filmek s hutnou atmosférou drsné krajiny s drsným životem. Čekal jsem trochu víc rozplétání a hraní si s divákem, film jede víceméně jen z bodu A do bodu B, kdy zhruba ve dvou třetinách ve flashbacku ukáže, co se vlastně stalo a není prostor podezírat tohodle či tamtoho. Každopádně skvělá práce a díky atmosféře, kterej tento filmek má, a dobrým hereckým výkonům (zejména Olsen překvapila a Renner se definitivně dostal do první ligy) je to ve výrazném nadprůměru. ()

ŠpetaMarek

Malý velký film. Asi prvních 20 minut se to veeelmi pomalu rozjíždí, ale asi tak po půlhodině si člověk uvědomí jak efektivní v tom filmu všechno je, možná až na dialogovou rozklepanou kameru. Potěší občasný výlet do akčních vod a vlastně jak podvratné to z hlediska krimi je - diskuze v márnici toho je příkladem. Za mě supr, ale do ultimátního hodnocení by to chtělo nějakou třešničku navíc. ()

Anomiska

Možno zápletka je pre niekoho jednoduchá, ale prostredie a okolnosti dotvárajú jedinečnú atmosféru. Jeremyho dvakrát nemilujem, ale toto mu sadlo. Elizabeth je z Olseniek jediná, ktorá ma vie vo filme zaujať a postavu mladej agentky FBI, ktorá ešte neotupela prácou, zvládla presvedčivo. I keď niektoré monológy by som vypustila, aby toľko netlačili na pilu. Za mňa zaujímavý snímok, plný citov. ()

dj_kure

Ve výsedku mi z toho filmu nebylo vůbec dobře. Všechno je děsně syrový, půlka lidí věčně nasraná (upřímě, kdo by nebyl v takový kose) a potom teda podivnou vraždu nevraždu. Co si budem povídat, Sherlock by to vyřešil během pěti minut, ale ta atmosféra a poctivá filmařina vás prostě chytí za koule a nepustí. Jednoznačně je to film kterej stojí za zhlédnutí, má určitý poselství a člověka donuti se zamyslet, včetně známé věty “v jakym světě to kurva žijem” .... na to bohužel odpověď ve filmu nenajdete. Emočně je to hodně náročná podívaná, takže bych doporučil si po filmu pustit nějaký cute koťátka na youtube na uklidnení ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů