Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

Najt

Vynikající film.. Avengerské duo Jeremyho a Lizie bylo fantastický. Prostředí výborný a celkově to je pěkně natočené... Chybělo mi tam více kriminálních prvků, větší zápletka i mysteriozita, stačila jedna scéna v půlce filmu a věděl jsem kdo ji zabil, pak už jen zbývalo zjistit proč, ale i tak to je povedenej filmek, na kterej se skvěle kouká, hlavně v létě, když jsou pařáky. ()

wege

Miluji Jeremyho Rennera. On nikdy nic moc nehraje, vše nahrazuje dokonale prodaným výrazem tváře, ze kterého vyčtete vše. V tom je naprosto geniální a bohatě to stačí, pak by totiž nebyl záhadný, všehoschopný, v podstatě bezchybný lovec. Ve filmu mu skvěle sekunduje nasnímáná krajina, kde nic není, jen zima (to se Sheriden od Villeneuva naučil skvěle). A taky Elizabeth Olsen, u které je dobře propracovaný vývoj, z agentky FBI, která neví nic a na konci chápe úplně všechno (naprosto skvělá scéna v nemocnici mezi Corym a Jane). Ten film ve mě neskutečně zraje, včera byl v televizi a zase jsem v něm viděl něco nového, jiného, co jsem si dříve neuvědomil. Jestli bych měl říct jeden film, který je pro mě nejlepší z posledních deseti let, je to právě Wind River. ()

Niflheim

90 %. Ambientní začátek, jak ale snímek s několika silnými sekvencemi začne nabírat spád, je k nezastavení. Narušení chronologie vyprávění ve zlatém řezu excelentní. Přímočarý scénář bez zbytečných odboček – občasná doslovnost a delší monology vůbec nezdržují a udávají kontext, díky němuž je závěrečné brutální zadostiučinění vskutku intenzivní. Nebylo nikterak zapotřebí nechat otevřený děj, jelikož zmiňovaná doslovnost onu mrazivost a krutost (místy ironicky oprávněnou) jen podtrhuje. Surovost zaobalená v hávu sněhobílé krajiny a nenápadného soundtracku. A původní obyvatelky Severní Ameriky jsou naprosto uchvacující. ()

Amonasr

Drsný a nelehký příběh, zpracovaný ovšem tak, že ani na chvíli nepustí pozornost a hlavně to celé dává smysl, není to jen bezúčelný krvák. I ta příšerně americky sebestředná a nafoukaná agentka FBI nakonec dostane jakž takž snesitelnou podobu. Ale tak je to americký film, tak to k němu holt asi nějak patří. Jinak stěží co filmu vytknout - profesionálně a dokonale odvedená práce. ()

MyrnaAlec

Státy na hranicích s Kanadou zaručují kvalitní podívání /Fargo,TP/. Hodně reálný zpodobnění života v indiánské rezervaci. Žijí odsunuti bez možností to změnit, jediný bonus jsou kasína, kde ovšem rýžují zase bílí. Pro zájemce o podobné téma doporučuji sérii komixů SKALPY. Nebýt toho střeleckého koncertu a místy až příliš moudrostí, bylo by to za plný počet. ()

SAINTS

Taylor Sheridan zvladol svôj režijny debut na jednotku a film si zasluži honor jedneho z najlepšich filmov tohto roka.Atmosfera zasneženeho Wyomingu je vykreslena famozne.Drsna krajina daleko od civilizacie kde sa človek nemôže spoliehat na štastiea kde slaby neprežiju.Ked lovec Cory Lambert najde v lese mtve indianske dievča film začne naberat na kvalite aj napäti.Hoci nas nečaka žiadna klasicka detektivka ,vyhodu maju ty čo poznaju predchadzajuce Sheridenove scenare ty divaci veedia do čoho idu a ako vyrospravany pribeh ich čaka.Sheridan totiš šiel na istotu.Postavu agentky fbi tu čaka tvrde pristatie na zem(niečo podobne ako v Sicariu),Wyoming predsa nie je Las Vegas odkial agentka prišla.Pomocnu ruku jej poda lovec Cory Lambert.Film ma niekolko vrcholov či už je to zaverečna prestrelka alebo velmi drsna retrospektiva či rozhovor lovca Coryho s otcom zavraždeneho dievčata na uplnom konci filmu.Jeremy Renner tu predvazda jeden ak nie vôbec svoj najlepši herecky vykon.Wind river je drsny,chlapsky film plny napätia,smutku a melancholie.10/10 ()

DassemUltor

První půlka se vyvíjela trochu jinak, než jsem čekal, ale na konci to dávalo smysl. Je to velká kvalita. Emoce teda byly, ne že ne. Doporučuju ()

Mr.Ward

Hodně mrazivý film, hodně pomalý, hodně lidský. Šokující rozuzlení není šokující z toho Hollywoodského hlediska, ale právě z toho lidského. Depresivní, čeho všeho jsou lidé schopní... ()

BoB.2

Musíte se prokousat 1h20m nebetyčné ukecané nudy ,kvůli pár minutám zábavy to jsem se zas jednou nechal nachytat hodnocením. ()

miki68cz

Film je nataženej jak nudle, Renner je super, Olsenku byste od začátku vyhodili z natáčení a indoši jsou drsný a zdegenerovaný. Jen ta jedna přestřelka za to všechno stála, řekl bych jedna z nejlepších přestřelek co jsem kdy viděl. Krásná a drsná příroda, nádherná muzika a temný děj. Vřele tento film doporučuji ()

boombang

Čekal jsem o dost víc. Kdyby to zrežíroval třeba Affleck, byl by to určitě lepší film. Takto v něm stojí za to jen Renner a jedna dvě scény. Zbytečně nadhodnoceno. ()

Mkartaylas56

Dlouho očekávaný film od režiséra Taylora Sheridana, o kterém jsem doposud neslyšel se opravdu vydařil. Byl to pro mě opravdu zážitek. Podle mě nejlepší věcí na celém filmu je ta atmosféra, která má jak nádech smutku, tak i trochu toho tajemna a zároveň díky mrazivým teplotám a sněhovým bouřím budí až takovou jakože surovost a pocit, že vám prostě nikdo nic nedaruje. Včetně atmošky jsem byl nadšen z výkonů herců, obzvláště J. Rennera, který si mě tentokrát opravdu získal. Ačkoliv se v žánrech uvádí akce, tak té tam opravdu moc nehledejte, až na jednu, která byla neskutečně grandiózní a možná i překvapivá. Po dramatické stránce se jedná ač o smutné, tak ale krásně natočené a zahrané dění. Plus ještě film poukazuje na momentální pozici Indiánů v Americe dnešní doby, což taktéž není od věci ukázat. Jediná věc, kterou bych ocenil, ale chyběla byl nějaký lepší soundtrack, avšak chápu, že k těmto námětům se toho moc dobrého nejspíš nevymyslí. Takže k závěru jenom řeknu, že Wind River není vůbec špatným filmem, rozhodně si ho běžte zkouknout, myslím, že nebudete zklamaní a nám co už to viděli nezbývá nic jiného, než čekat na další předávání oscarů, protože tento snímek tam určitě zahlédneme. 90% ()

The_Edge

Wow! Jeremy Renner si mne asi konečně získal. Silný příběh, který nepotřebuje žádné sáhodlouhé a tajemné vyšetřování. Hustnoucí atmosféra díky skvělé kameře a hudbě, vynikající výkony všech herců. A pak najednou bum. Za mne jasných 5*. ()

Themilhaus

Tak to byl mrazivý masakr, který poukazuje na to, jak to v těchto končinách chodí a život ta běží. Jeremy Renner se na to skvěle hodil a se svou novou parťačkou co by vyšetřovatelkou FBI Elizabeth Olsenovu to skvěle zahrály. Mile mě překvapili i drily se zbraní, které Olsenová měla nacvičené filmu to hned dodávalo lepší autentičnost. Za mě po dlouhé době napínavý thriller ve velmi netradičním prostředí, který nám vypráví něco o životech lidí, které si sami neumíme představit. Respekt jim a hlavně mladým dívkám v těhle končinách co se umí rvát! Za mě jasný 5*! ()

blowup

Na první pohled pěkné - záběry na sněhu, hudba, sympatický herec. Trochu nechtěná legrace při zuřivé jízdě na skútrech a nečekaná a skvělá přestřelka s tragickými konci. Fukovi se nelíbil střih a to mně právě jo, i záběry a režie, tak nevím... ()

ervina

Mělo to vlastně hodně jednoduchý děj, žádná složitá zápletka. Ale bylo to hodně zajímavé a ke konci docela masakr. ()

marek29

Mrazivý thriller to asi nejvíc shrnuje. Sice je to jen klasický chase ale 4 hvězdy jsou po zásluze. 3 by byly málo a pokud to nebude camrip, užijete si to určitě ještě víc! :) ()

PAVLIS

70% Jsou to čtyři hvězdy s hodně odřenýma ušima. Příběh je na (v základu) kriminálku až moc triviální a technickou stránku bych si dovedl představit vypiplanější. Nicméně zároveň mě Wind River hodně zaujal postavami Rennera a Olsenky a několika scénami, které přes svou civilnost dokážou chytnout za srdce. A také nenásilným naťuknutím problémů indiánské menšiny. Druhému vidění se ale raději vyhnu. Při jen lehce cyničtější náladě bych mohl dostat chuť hvězdy škrtat. ()

MirkaP

Mrazivé (doslova, do kina jsem si vzala jednu vrstvu navíc a i tak mi nebylo horko), silné, pohlcující. Určitě by se našly nějaké výtky, jako co tahle postava tam vlastně měla znamenat, jaktože tam nebylo zmíněno tohle nebo tamto, proč nevyskočila ta puma aspoň napodruhé atd ... Ale když ten film má takovou atmosféru, tak podmanivě si mě naloží na lopatu a nese do té mrazivé pece, že nemůžu hodnotit jinak. Dokonce jsem se v tom ajfru zvládla i několikrát uchechtnout (např. Vy jste nedostali ten oběžník, že začalo jaro?). ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů