Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

(více)

Recenze (129)

Gig 

všechny recenze uživatele

Víte, že Werich nestovořil jen tři skřítky, tři bratříčky, co vám dary dali? On totiž exituje ještě jeden skřítek - ten zlý. Má takové neobvyklé jméno. Jenom jak on se to jmenuje. Nu a pohádku o tom nehodném natočil ten, co má na svědomí třeba Nesmrtelnou tetu. Nu jak se to pozná? Třeba tak, že si zahrála tentokrát hodnou královnu. Nu a abychom tu měli nějakou podobnost s třeba právě Třemi veterány, tak si tu zahrál ctitel Wericha Julius Satinský. Tentokrát si nezahrál zlého, ale hodného pana krále. Kepka coby skřítek s podivným jménem je cývorná volba. Netradiční jmén hlavních rolí Božidara a Hubert je typická pro Wericha. No a o hudbu se postaral Ještě Václav Zahradník - ano ten, co má na svědomí Velerybu, Polepšovnu, S tebou mě baví svět nebo Křemílka a Vochomůrku. Po všech těchto ingradiencích dostaneme docela příjemnou pohádku. A pozor si dejte na Štístko. On má však ve skutečnosti jiné jméno. Jenda-hrejdále ví o tom své. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem tuto pohádku viděl ještě v dětském věku a musím říci, že se mi velmi líbila a dokonce jsem si na ní občas vzpomněl i v dospělosti, protože toho fialového šaška je opravdu hodně obtížné dostat z hlavy. A to, že jsem tuto pohádku měl stále v mysli i přesto, že od doby, kdy jsem ji zhlédnul poprvé, uplynulo více než 10 let, mně donutilo se na ní nyní podruhé podívat, když běžela znovu v televizi. Musím říci, že tentokrát jsem z ní tak nadšený nebyl, což asi bylo částečně způsobeno i tím, že už jsem věděl, jak vše dopadne, ale hlavně jsem zjistil, že pro dospělého diváka je tato pohádka místy až příliš nudná. Nicméně najdou se i klady, například královská dvojice Bohdalová - Satinský je ve svých rolích naprosto okouzlující a vtipná a i díky nim stálo za to tuto pohádku vidět. A jak už jsem se zmínil na začátku, velice těžko se z hlavy vytěsňuje Jaroslav Kepka, který ztvárnil titulní roli šaška (nebo chcete-li skřítka) z lesa. Co se týče mého celkového hodnocení, tak cítím, že bych měl zohlednit fakt, že jako dítěti se mi to líbilo, a díky tomu nakonec tedy přidávám tu třetí hvězdičku. ()

Reklama

Fallen_One 

všechny recenze uživatele

Tak pozor, tahle pohádka je neuvěřitelně podhodnocená. Satinský spolu s Bohdalovou tvoří sehraný tým a skvělé královské rodiče, na nichž mi žádná topornost nepřišla, natož nepřesvědčivé výkony. To samé i u princezny (na hrášku). Jen ten škrhola s divným jménem v názvu filmu byl trochu ujetej :-)) ale tím líp. Já nevim jak vy, ale já se bavil. A pořád je to lepší než třeba Z pekla štěstí. A Andrea Elsnerová je tu neuvěřitelně krásná :o) ()

R.Drson 

všechny recenze uživatele

Tvůrci jaksi pozapomněli, že plejáda skvělých herců k dobrému filmu nestačí, natož k pohádce. Na druhou stranu je tato pohádka ukázkou, kam se tato filmová tvorba ubírá. Film se snaží k dětem dostat prostřednictvím pitvoření (zde je ještě přehlédnutelné, ale v následujících pohádkách např. od Z. Trošky dosáhlo maxima). Zdá se mi, že pohádky staršího data byly v podstatě natočené pro všechny generace a dnes už jsou určené jen pro ty nejmladší. * ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Naďa Urbánková ve své životní roli. Jinak mě u Rumplcimprcampra ani tak nefascinovalo jeho jméno, ale spíš, kdo mu ho dal? Jaký je vůbec životní koloběh pohádkových bytostí, jak se zrodily, jak se rozmnožují? Myslím, že je škoda, že to ještě někdo neprobádal. V podstatě mě napadají následující možnosti: a) pohádkové bytosti tu jsou od pradávna, vznikly společně se světem. S tím ale nekoresponduje, že třeba čerti často uvádějí věk kolem osmi set let apod. No, na druhou stranu, třeba jsou ti čerti v zásadě sklerotický a osm set let je poslední perioda, ze které si ještě něco pamatují, že jo. Anebo za b) nadpřirozené bytosti tu nejsou od pradávna, taky se rodí. Na druhou stranu jsem nikdy neslyšel vyprávět třeba takovou babu Jagu nějaký historky o svým dětství, jak třeba chodila ke svý babičce do perníkový chaloupky s košíkem s bábovkou a vínem. Na druhou stranu, dost možná se roděj způsobem né jako savci, ale jako třeba žáby, že se zkrátka vylíhnou z nějakých vajíček. Tím pádem nějaký dětský zážitky s příbuznýma mít nemůžou. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (12)

  • Božidara (Andrea Elsnerová) panu králi tvrdí, že neumi lhát. Na začátku ale podvodnicím lže o princi. (JT19)

Reklama

Reklama