Rumplcimprcampr (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 90 min

Celkem hezká, zajímavě obsazená pohádka, s pěknými interiéry a především exteriéry, která ale stojí a padá na hlavním záporákovi, jenž je opravdu spíše k smíchu. Pro malé děti je to určitě zábavné, pro větší a dospělé příliš uvřískané. Možná by této Werichově pohádce více slušelo obyčejné, kratší, zhuštěné a zjednodušené televizní zpracování.(26.12.2015)

Pohádka, která nemá zpočátku jasně danou zápletku, ta přijde až v poslední třetině, stejně tak se zpočátku nerýsuje vysloveně zlá postava, ta také přijde až v poslední třetině a i tak na mě ona postava nepůsobila vysloveně záporně. Pohádka mě sice nedonutila někomu vysloveně fandit, žádná postava tady není nějak vyrázná ani není postavena před nějakou emotivnější událost, ale přesto mě bavila, působila uvolněně a s přísadou kouzel i pohádkově. Jen mě mrzí, že Tereza Brodská neměla větší prostor, z ženských postav byla absolutně nejvýraznější.(25.12.2014)

• Paity

Proč musí být vždy v pohádkách království malé a chudé...? Proč se snaží filmaři stále o nějakou sociálníé rovnoprávnost tam, kde se o nic takového snažit vůbec nemusí? Pak člověk koukné na německé (a ohavné) pohádky a tam je všechno naleštěné, krásné, bohaté, velké, prostě žádná umírněnost. Jde přece o pohádku!(28.1.2014)

Tak tahle pohádka se mi moc líbila. Vtipná, veselá, napínavá, laskavá, přesně taková, jaká by správná pohádka měla být. Herecké obsazení perfektní, nemůžu absolutně nic vytknout....Nechápu, proč má jen tak málo procent ohodnocení. Ráda bych věděla, jak má vypadat pohádka, aby dostala 4 a více hvězdiček od takových uživatelů, kteří tuhle krásnou českou pohádku ohodnotili 2 a méně hvězdičkami....(25.12.2010)

• Tommassi3

"A něco šmrncovnějšího byste nenašla ??" - "Ne !! Šmrnc u nás dávno vyšel z módy.." ;) Tak u Zelenků doma rozhodně !! Tahle nesmírně jalová fanfarónsky natočená pohádka totiž právě ten šmrnc naprosto postrádá, když tvrdohlavý rutinér Zdeněk Zeleneka tu rozkošnou Werichovu předlohu nejspíš musel hodně nesnášet, že ji takhle dovedl spolu s Helenou Sýkorovou v jejich upoceném scénáři rozcupovat na rumplcimprcampr.. Kouzlo je pryč, když ten mistrův inteligentní nadhled nahradil režisér svým typickým rukopisem, cílenou laciností triků, která se bije s tou troškovsky opuletní výpravností kostýmů, či podbízivým humorem, a Jan Werich si tak tam nahoře musí hodně ťukat na čelo..(7.8.2015)

• - Tato česká pohádka se v roce 1997 natáčela mimojiné na severu Čech na zámku Frýdlant v Čechách a na hradě Bouzov. . (EMMY)

• - Snímek byl natočen na motivy pohádek Jana Wericha „Hrášková princezna" a „Rumplcimprcampr". (vyfuk)

• - Prince Huberta (Ivan Hora) nadaboval Filip Blažek. (Amneris)