Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

otík

Strašné postsynchrony. Dialogy zní nepřirozeně, je to buď moc hlasité nebo studiové, rozhodně ne jak namluvené v reáliích, kde se celý příběh odehrává. A nato, že to byla slušně výpravná a exteriérová pohádka, děj byl neskutečně prázdný. Čekání na záporáka trvalo celou hodinu a ještě to bylo těžce přitažené za vlasy. Námět tu byl tak na 20 minut a to jsem ještě moc přející. Neskutečné, jak se mohla pohádka s takovým obsazením nevydařit. Sám jsem překvapen. A mrzí to i proto, že hudba často navozuje moc příjemnou atmosféru a celá pohádka je v lehkých, světlý a radostných barvách. ()

milos.bradik

Nepříjemný nejen Rumplcimprcampr, který nepříjemný být měl, ale i Bohdalka, jako vždycky a také představitelé těch mladých nestáli za nic. Jediný Satinský snese tvrdší kritiku. Z ženských postav vynikla jen Tereza Brodská, ale ta měla malou roli. Z předlohy Jana Wericha zmizel veškerý humor, který tam byl. ()

Fallen_One

Tak pozor, tahle pohádka je neuvěřitelně podhodnocená. Satinský spolu s Bohdalovou tvoří sehraný tým a skvělé královské rodiče, na nichž mi žádná topornost nepřišla, natož nepřesvědčivé výkony. To samé i u princezny (na hrášku). Jen ten škrhola s divným jménem v názvu filmu byl trochu ujetej :-)) ale tím líp. Já nevim jak vy, ale já se bavil. A pořád je to lepší než třeba Z pekla štěstí. A Andrea Elsnerová je tu neuvěřitelně krásná :o) ()

quixote

Dvě werichovské pohádky sešité horkou jehlou. Strašné postsynchrony! Režie místy toporná, herecké výkony bez překvapení. Některé kostýmy otřesné: proč skřítka stylizovali do podoby Nadi Urbánkové? Nějaká travestie? Suma sumárum: zbytečně natahovaná a místy nudná pohádka bez nápadu, kterou stojí za vidění jen kvůli příjemné Elsnerové a zde překvapivě civilně hrající Bohdalce. ()

honajz

Největším problémem mnoha Zelenkových filmů a inscenací je rozvláčnost daná doslovností, kdy i jednoduchý fór má potřebu pětkrát zopakovat, abychom jako věděli a všimli si. Pak se stane, že to, co má původně působit komicky, vypadá spíše otřepaně. Nebýt tady mile usměvavá Andrea Elsnerová s dolíčky na tváři, je to i díky přehrávání Satinského a Bohdalové nekoukatelné. ()

• Jedná se o pohádku, točenou primárně pro štědrovečerní vysílání v roce 1997. (JT19)
  • Tato česká pohádka se v roce 1997 natáčela mimojiné na severu Čech na zámku Frýdlant v Čechách a na hradě Bouzov. . (EMMY)