Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

(více)

Recenze (129)

otík 

všechny recenze uživatele

Strašné postsynchrony. Dialogy zní nepřirozeně, je to buď moc hlasité nebo studiové, rozhodně ne jak namluvené v reáliích, kde se celý příběh odehrává. A nato, že to byla slušně výpravná a exteriérová pohádka, děj byl neskutečně prázdný. Čekání na záporáka trvalo celou hodinu a ještě to bylo těžce přitažené za vlasy. Námět tu byl tak na 20 minut a to jsem ještě moc přející. Neskutečné, jak se mohla pohádka s takovým obsazením nevydařit. Sám jsem překvapen. A mrzí to i proto, že hudba často navozuje moc příjemnou atmosféru a celá pohádka je v lehkých, světlý a radostných barvách. ()

milos.bradik 

všechny recenze uživatele

Nepříjemný nejen Rumplcimprcampr, který nepříjemný být měl, ale i Bohdalka, jako vždycky a také představitelé těch mladých nestáli za nic. Jediný Satinský snese tvrdší kritiku. Z ženských postav vynikla jen Tereza Brodská, ale ta měla malou roli. Z předlohy Jana Wericha zmizel veškerý humor, který tam byl. ()

Reklama

Fallen_One 

všechny recenze uživatele

Tak pozor, tahle pohádka je neuvěřitelně podhodnocená. Satinský spolu s Bohdalovou tvoří sehraný tým a skvělé královské rodiče, na nichž mi žádná topornost nepřišla, natož nepřesvědčivé výkony. To samé i u princezny (na hrášku). Jen ten škrhola s divným jménem v názvu filmu byl trochu ujetej :-)) ale tím líp. Já nevim jak vy, ale já se bavil. A pořád je to lepší než třeba Z pekla štěstí. A Andrea Elsnerová je tu neuvěřitelně krásná :o) ()

quixote 

všechny recenze uživatele

Dvě werichovské pohádky sešité horkou jehlou. Strašné postsynchrony! Režie místy toporná, herecké výkony bez překvapení. Některé kostýmy otřesné: proč skřítka stylizovali do podoby Nadi Urbánkové? Nějaká travestie? Suma sumárum: zbytečně natahovaná a místy nudná pohádka bez nápadu, kterou stojí za vidění jen kvůli příjemné Elsnerové a zde překvapivě civilně hrající Bohdalce. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Největším problémem mnoha Zelenkových filmů a inscenací je rozvláčnost daná doslovností, kdy i jednoduchý fór má potřebu pětkrát zopakovat, abychom jako věděli a všimli si. Pak se stane, že to, co má původně působit komicky, vypadá spíše otřepaně. Nebýt tady mile usměvavá Andrea Elsnerová s dolíčky na tváři, je to i díky přehrávání Satinského a Bohdalové nekoukatelné. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (12)

  • Jedná se o pohádku, točenou primárně pro štědrovečerní vysílání v roce 1997. (JT19)
  • Tato česká pohádka se v roce 1997 natáčela mimojiné na severu Čech na zámku Frýdlant v Čechách a na hradě Bouzov. . (EMMY)

Reklama

Reklama