Užívejte si neřestí, „Alibi na klíč“ to za vás vyžehlí. „Alibi na klíč“ je kancelář, která vymyslí a poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Na fotbal místo na večeři s příbuznými? Ulejt se z práce? Aférka? Nevěra? Nebo mít prostě chvíli od všeho pokoj? Hrdinové z komedie Alibi na klíč všechno perfektně zařídí a nikdo nemá ani páru. Ale ouha! Věci se někdy umí zamotat. Greg, hlavní hrdina filmu a všech možných alibi, samotný bůh našich neřestí a tajemství, se zamiluje. Bezhlavě, samozřejmě. Vždyť jeho přítelkyně je krásná, sympatická, ve všech směrech úžasná a taky ho miluje. Nicméně nesnáší, když někdo lže, a tak Greg raději tají, co vlastně dělá a čím se jeho agentura zabývá. To je ale jenom začátek. Když se jde seznámit s rodiči své životní lásky, zjistí, že jejího tátu velmi dobře zná. Právě mu totiž připravil neprůstřelné krytí na víkendové zálety. Lavina šílených událostí, malérů a zvratů na sebe nenechá dlouho čekat. A jakmile jedna prekérní situace odezní, už je tu druhá... a třetí... a čtvrtá. Alibi na klíč je komedie, která vás naučí říkat pravdu. Anebo si sehnat pořádný alibi. (Bontonfilm)

Opavak

Francouzké komedie mám prostě rád. A tento film mě teda rozhodně nezklamal. Lehce romantická komedie s pořádnou dávkou humoru. Film jsem viděl už 2x a klidně ho uvidím znova. Film Vás nutí se nad sebou zamyslet. Doporučuji! ()

MM1979

Bláznivá francouzská komedie, která pobaví a které rádi odpustíte tu někdy přehnanou střešťěnost. :-) ()

Stehno89

Francouzi komedii prostě umí, po dlouhé době film, který mě opravdu bavil skoro každou hláškou, každým zvratem. ()

lineker

Nemůžu si pomoci, ale ztřeštěné, bláznivé komedie pro mne vznikají nejlepší ve Franci. Humor někdy ad absurdum , někdy na hranici trapnosti, přesto se jedná o skvělou zábavu, která Vám dokáže notně provětrat bránici. ()

nufanek

Tak takovýhle komedie mám moc rád. Opravdu komedie pro nedělní odpoledne. Sice hodně předvídavé jak zvraty, tak i děj. Nicméně díky zpracování a hereckým výkonům to téhle komedii opravdu odpustíte. Nápad je to opravdu výborný a díky námětu je právě ta zamotanost příběhu na místě. Viděno několikrát a musím říct, že vždycky pobavil. Hlášky parádní, herecké výkony příjemné a celkový počin nad průměrem. ()

funesfilm

Konečne sa divák môže baviť aj na francúzkej komédii súčasnosti. Jednouché, ničím prekombinované, situačné, so štipkou klasiky. Výborný relax a zábava. ()

EYO EYO

Ďalšia skvelá francúzska komédia ktorá pobavila a pozdvihla náladu ,síce trošku viac úchylnejšie ako som čakal ale ok /80% (chudák pes) ()

PinkButterfl

Veľmi príjemná francúzska komédia, na filmy s Luis de Funesom alebo na skvelú komédiu Nedotknuteľní však nemá. Myslím si, že potenciál filmu nebol úplne naplnený, čo je škoda. Zároveň však musím pochváliť herecké výkony, nemôžem si pomôcť, ale v hlavných postavách som cítila silné asociácie s inými hercami: Phillippe Lacheau mi neustále pripomínal Owena Wilsona, Elodie Fontan Rachel McAdams a Didier Bourdon skvelého Michela Galabru. Zároveň musím priznať, že viaceré scénky ma naozaj schuti rozosmiali, najviac asi scénka z bowlingu. ()

vencap36

Asi nejlepší komedie loňského roku. Frantíky můžu hlavně kvůli kriminálkám, ale komedie mají taky výborné a tohle je jasný příklad. Humor střídá humor a nezapomenutelných scén je tam několik, Lacheau s Boudalim toho mají už na kontě víc, ale tohle je opravdu fenomenální, smáli jsme se celá rodina a některé scény jsem musel i přetáčet. Opravdu boží komedie ()

redmonkey

Sednout, nepřemýšlet a bavit se. Je to klasická francouzská bláznivá komedie, nečekal jsem od toho víc, chtěl jsem na chvíli vypnout mezi těmi dramaty a napůl horory a vtipných scén je tam mnoho. Jako relax doporučuji. ()

Sejkorka

Je to o šprincli lepší, než Klamač srdcí, prvotina Philippa Lacheau. Téma je podobné, jen nejde o maření vztahů, ale vytváření alibi, převážně pro nevěrné muže/ženy. Zde je v hlavní ženské roli kráska Elodie Fontan,, která mě k filmu přivedla (Viz Co jsme komu dělali). Moc se o ní nepíše (tady na ČSFD nemá ani biografii), Google toho taky moc nemá, ale vyšpiónil jsem, že je od roku 2016 manželkou právě Philippa Lacheau. Tenhle film je na tak 70%, 3apůl*. Zaokrouhleno směrem dolů, protože ne celý film drží (mírně) nadprůměrnou kvalitu. Docela dobré jsou vsuvky s nesmrtelným psíkem, který dokáže posloužit i jako koule na bowlingu. ()