Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

Rozjimatel

"He said it was called ... uh... a "butt"." "Wow. That's a pretty big butt."     Jeden z mojich najmilovanejších animákov, ktorý dokáže poskytnúť čokoľvek, čo si duša diváka (ktoréhokoľvek člena rodiny) žiada: magické čaro, výdatne podporené nádhernou animáciou (podmanivo hýriacou pestrými farbami), napínavé dobrodružstvo i dojímavý príbeh, jemne brnkajúci na rodinnú strunu. Jedno z nemnohých animovaných diel, ktoré v mojich očiach môže konkurovať geniálnemu maestrovi Mijazakimu (samozrejme, tými svojimi, dosť odlišnými zbraňami). Vdýchnuť akýmsi morským rybičkám toľko života a toľké emócie, to chce fakt veľký kumšt. Mierou vrchovatou sa to podarilo pri rybičke Dory, čo je úplne skvelá postava, ktorú milujem zo všetkých najviac (aj s tou jej "veľrybštinou"). Postavy sú celkovo veľmi silnou stránkou snímky, je ich tu celý rad a sú nemierne (aj doslova) farbisté (taká Darla "Jaws" je perfektná). Snímka pritom pôsobí ohromne vyváženým dojmom, keď tie vypäté momenty (ako hneď ten neobvykle tragický začiatok) sú skvelo odľahčené tými humornými. A dokonale zapadá i čarovná hudba Thomasa Newmana.     "But, dude, how do you know when they're ready?" "Well, you never really know, but when they know, you'll know. You know?" ()

M.I.K.E.

Určitě lepší než Madagaskar, ale jistě nedosahuje kvalit mého nejoblíbenějšího animovaného filmu ÚŽASNÁKOVI. Skvělý humor, dobrý příběh. Nejlepší dabing NEMA ten mě dostal. Myslel jsem že tenhle film nemůže osobu starší 15 let rozesmát a pobavit, ale mýlil jsem se, skvělá poídvaná. 4,5* ()

LuckyStar

Když začínají titulky a ve zvlněné vodě se objeví nápis FINDING NEMO (do toho Newmanova hudba), přejede mě vždy mráz po zádech. Asi nejperfektnější animace (v technickém slova smyslu) a scénář za který se nelze než nestydět - propečený a lehce podávaný - plný scén, které si zapamatujete na celý život. Přesto jedna hvězda chybí. Něco mi tam chybělo. Dodnes přesně neumím popisovat co a to i přesto, když se na to čerstvě podívám. Buď mi tam chybělo více duše položené do způsobu vyprávění či něco jiného. Ovšem Pixarovka je to přenádherná. ()

kapibara

Pixar,co dodat,kdo zná jejich filmy,ví co tím myslím. Akce,humor,nápady,příběh,výborná animace. Já se smála skoro pořád,dokonce i u českého dabingu. ()

Zombi

Naprosto dokonalej animák, kterej strčí do kapsy spoustu klasických filmů, dokáže rozesmát i rozbrečet a fandit budete do poslední chvíle. Paráda. Ať žije kungfu krab. ()

22matelko

Nemo je proste. Jeden z prvých animovaných filmov svojho druhu. Nieje to síce nejaký trhák ale zabaví sa pri ňom asi každý. Ale tri *** dávam preto že som tento film videl v jeden deň tri krát a to vás už prestane baviť. ()

amokey

Animák nejanimákovatější. Úžasné moře plné podivných tvorů, starostlivý táta, neposlušný ztracený synek a popletená Dory. Jak to jen mohlo dopadnout? Jak jinak než dobře. Bavím se u toho pokaždé. Strašně moc. A závěrečná scéna, kdy se rybky z akvária "dostanou" do moře je prostě *THUMBS UP* :-)) Moooi ()

Vejrrr

Animák, kterej si mě nezískal. Prostě a jedním slovem... "nuda" ... možná to ale bude chtít druhé promítnutí a dobrou náladu.. :) ()

spiritus

Nádherně zpracovaný a dobrodružně napínavý animák, kterému se vyrovná jen pár animovaných souputníků. I když mi Nemo dlouhou dobu unikal, díky svému synkovi jsem ho viděl nesčetněkrát. Prostě jsem mu přišel na chuť. Možná jsem se chytnul na nějakou dětskou vlnu, jelikož mám tento druh filmů čím dál tím víc rád :-) ()

Zeke001

Skvělý animák s dobrým příběhem, hlavně postavy se mi hodně líbily. Film rychle uteče a smějete se od začátku do konce ()

Oňďo

Nemo je na zožratie. Vždy keď vidím nejakú rybku v akváriu akou je Nemo, hneď si spomeniem na túto rozprávku. A Dory je skvelá. Mňa vždy dostala keď povedala niečo vtipné. A opať vravím, PIXAR sú machri. ()

Yardie

Jeden z nejlepších animáků. Pěkné grafický, milý příběh, spousta jemného humoru a hlášek, žádné křečovité vtipy na sílu, prostě parádní filmík od začátku do konce. Asi netřeba více dodávat, než jen to, že se to opravdu povedlo. Howgh! ()

Sagara

Nemo je najlepšia a najvtipnejšia Pixarovka. Podmorský svet skrýva toľko skvelých možností a charaktery rybiek sú tak variabilné, že človeku až ostáva rozum stáť. Samozrejme veľkou devízou je výborny humor a skvelé hlášky. Oceán či akvárium je ale plný tých najroztodivnejších stvorení, ktoré budete zbožňovať a oni vás odmenia skvelou zábavou. ()

Ollie235

Další ze série komerčně úspěšných animáků, které mi k srdci nepřirostly. Vyloženě špatné to nebylo, ale účel (pobavit) to nesplnilo vůbec. ()

TwoFace

Nemo je bezpochyby jedním z nejlepších filmů od Pixaru, který ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla a stále zůstává audiovizuálním skvostem se skvělým příběhem a plejádou nezapomenutelných postav. Jako malý jsem tenhle film naprosto miloval a třikrát jsem na něm byl v kině. A i po letech zůstává jedním z mých nejoblíbenějších (nejen animovaných) filmů. ()

Movie Gourmet

Krásně barevný a citlivě natočený animák, který Vás dojme a zamilujete si jej. Jeden z nejúspěšnějších pixarovských animáků. Verdikt: 5* a 85 - 90 %. ()

filipvrbik

Krásný film pro děti (a nejen je). Sice pochybuju že existuje něco jako otcovská láska mezi rybami,ale jestli jo, pak je to tu ukázáno mistrně. Jeden z nejlepších ne-li nejlepší animák všech dob ...100% ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)