Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

Terezinka198

Krásná pohádka mého dětství, pořád na ni ráda vzpomínám a jen tak snadno ji nezapomenu. Dory a její výpadky paměti jsou pro mě nezapomenutelnou součástí Pixaru! ()

ArthasKarfa

Nejlepší na celém skvělém příběhu je naprosto dokonalý dabing Ivana Trojana (Marlin) - fakt jsem se při jeho glosách pobavil. ()

H4ku11

Nema som nikdy nevedel oceniť tak vysoko ako zvyšok osadenstva. Nejak som si k nemu nenašiel cestu. A to vôbec nemám nič proti rybkám. ()

Chulimanga

Opět krásný animovaný film, který je velice úspěšným pokračováním již rozvinuté série těchto filmů. Krásný nápad a vtipné provedení avšak takoví jako Shrek jsou mému srdci bližší....4* ()

Emzet

Ze všech těch 3D animovaných filmů, tento shledávám nejlepším (spolu s Toy Story). A to přesto, že tak bezostyšně útočí na city. ()

Phillo

Prvá typická road-movie pixarovka, ktorá sa vryje do pamäte si každému. Nepoznám niekoho, komu by sa nepáčila. Je tvorená čisto masovo a každý si v nej nájde niečo. Príbeh je síce okukaný, ale koniec koncov, ktorý rozprávkový nie je. No Monsters s.r.o mi prišli v tomto ohľade lepšie a originálnejšie, hlavne úplne novým prostredím a neformálnym príbehom... Kdežto Nemo je takmer až dokumentárnym zážitkom... Nemám síce námietky, ale je to až moja 3. najobľúbenejšia pixarovka. 80% ()

chalp

Najvtipnejší, najlepšie animovaný s najlepšími postavičkami....jednoducho vrchol Pixaru, pri ktorom som sa smial od začiatku dokonca a slovenský dabing ma úplne dostal, ktorý inač z duše neznášam.v rámci svojho osobitého žánru jasných 100%! ()

Erik7595

Kúzelný animák, na ktorom som ako dieťa vyrastal. Po opäťovnom pozretí som mal podobne nadšené pocity, ako pred rokmi. Krásna grafika, dobrodružný a zábavný príbeh dopĺňajú skvelé fóriky rybky Dory, ktorá nemá chybu. Jeden z mojích najobľúbenejších animákov. 100 % ()

Tunri

Já oceňuji to využití pestrých barev (které v korálech jsou), takže pro děti určitě skvělý film. Český dabing úžasný, jeden z mála filmů, na který nemám chuť se dívat v originálním znění. Pět hvězdiček. ()

Hepy13

Jediný animovaný film který mi naplno rozmetal city, i nějaká ta slzička tam byla. To mluví asi za vše. Malý Nemo byl tak roztomilý ( i díky kouzelnému českému dabingu) že bych ho snad samou láskou nejraději utopil. Nevím které místo je na světě nejkrásnější, ale vím že v animovaném světě je to "Pixarovský" oceán. ()

radekgfx

Animák z dob, kdy byla maximální pozornost věnována především kvalitě příběhu a ne počtu CPU jader renderovací farmy kvůli co nejrealističtějšímu vykreslení jednotlivých materiálů. Občas přehnaně sentimentální, ale stejně kouzelné. ()

IvcaSammet

Jedna z mých nejoblíbenějších animovaných pohádek! A taky jeden z mála filmů, který můžu sledovat s českým dabingem a být naprosto spokojená. Hlas Ivana Trojana prostě k Marlinovi patří a vždycky patřit bude. U tohoto filmu mě prostě originální znění neláká ... Příbeh Nema, Marlina a Dory mě vždycky dokonale uchvátí a nepustí až do konce. Námět je opravdu vynikající a o zpracování je snad jedno z nejlepších, co jsem viděla. S Nemě jse ze mě stává malé dítě, které pátrá po P. Shermanovi stejně urputně jako jejo táta a odříkává si dialogy zároveň s animovanýma postavičkama ... Prostě láska na první pohled! ()

Lilloos

Nedá se říct, že by byl Nemo něčím vyloženě zajímavý, ale všechno do sebe tak parádně zapadá, že lépe si to snad ani představit nelze. Pro mě naprostá klasika animáků. ()

Schnaubik

Tohle je prostě i po těch patnácti letech jeden z nejlepších animáků, co byl kdy natočenej. Skvělý humor, animace i příběh, kdy se v jednu chvíli válím smíchem po zemi, ale zároveň se nebojí zahrát i na vážnější notu. Myslím, že filmu právě ta epizodovost svědčí, protože i když staví pointy jednotlivě u každé scénky, nepůsobí to jako soubor skečů, ale jako celistvý animák, kterej si užijou všechny věkové generace. Tuhle éru pixaru mám prostě nejradši. ()

deathka

Dávám taky 100%, ale ne proto, abych nebyl první se špatným hodnocením, ale proto, že mě tento film opravdu dostal! ()

Lukoye

Pěkný příběh. Animace jsou dokonalé, ale s titulkama se mi je nepodařilo dostatečně ocenit. Pač grimasy se velice často a rychle mění, a je na nich vidět, že jsou velice pečlivě promyšleny. Všechny ryby jsou skvělý, především pak zapomnětlivá Dory. U scény kdy se kormorán dusí hlavníma hrdinama a ostaní kormoráni jeho dusivý tanec hodnotí slovy "zase ráno přebral", jsem se fakt svěle pobavil. A samozřejmě Doryna velrybština. ()

Ulrich

Nejdospělejší Pixarovský film a pro mě rozhodně jeden ze svaté trojice Shrek, Kráska a Zvíře a právě Nemo. Skvělé herecké výkony, vynikající stylizace a animace. Je opravdu vydět, že Pixar se snaží netočit filmy pro děti, ale takové, aby se líbili všem. Jen tak dál, už se těším na Incredibles! ()

Malfame

Hledá se Nemo je opravdu kouzelný film, a to především díky skvělé animaci. Hlavně voda, která chvílemi vypadá téměř skutečně. Opravdu jsem se dobře bavila, víc než u spousty hraných komedií made in Hollywood. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)