Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

kubilov

Ne, že by se mi Nemo nelíbil, to se říct nedá, jen mi vadí ten humbuk okolo. Nejde o filosoficky laděný film, ale přesto je zde vychvalován jako nějaká obrovská metafora na přátelství a další lidské vlastnosti převedené na zvířata. Takže bůhvíjaké uchvácení nepřišlo ani po dějové, ani po zábavné stránce, jen přeceňovaný, přesto líbivý animák. ()

Wooke

Stále plávať, stále plávať, stále plávať. Nemo síce nepatrí k mojim obľúbeným, no Dory je hviezda! Asi celú rozprávku mi pokazil samotný Nemo. ()

Daertelon

Znáte ten pocit, když zazní nějaká hláška s filmu a vám se před očima mihne celé vaše dětství? Já ano a Nemo je jeden z filmů, který mi tohle dělají. Hlasy a věty, co říkají mi přijdou dám zdomácnělé, tak přirozené a tak příjemné, že mám pocit, jako kdybych našel něco, co už dlouhou dobu hledám. Skvělá grafika, moc dobrý sled událostí a příjemné, ničím nerušené klima filmu dostane každého z vás. Jedna z nejlepších disneyovek, která bude vždycky na seznamu děl, který si rád pustim znova. ()

Brano

Tento animák ma veľmi nezaujal. Zopár scén kde som sa pousmial, inak to bola veľká nuda. Ten typ animovaného filmu, ktorý je určený len pre deti. Neviem ako toto môže zaujať ostatných dospelých, ale mňa to nebavilo. Na to ako je to tu ospevované som ostal mierne sklamaný, pretože som čakal väčšiu zábavu. /40%/ ()

Uberlord

V jednoduchosti je krása, aneb cesta za hledáním syna, plná nástrah. Krásný poučný příběh, plný otcovské lásky, který skvěle zrcadlí lidský život. ()

JosefTomas

Málo který animák si získá srdce mladých diváků po celém světě a přesto dokáže i po tolika letech zaujmout i pobavit. ()

knihovna

A pak, že jsou animáky pro děti. Tohle je parádní jízda, skvělá animace, dojemný příběh střídá spousta skvělých gagů. No prostě paráda. Klobouk dolů před tvůrci. Nejen, za skvělý děj, ale i za to, že tady je táta vylíčen jako milující bytost. To bohužel ve filmech často nebývá. ()

pekas

Už je to 13 let od uvedení, to to letí. Stejně, jako to má i vydařené pokračování s Dory. Plno sympatických postaviček, Happy end a krásná animace. Solidní pětka 85% ()

johnny01

Nejlepší animák, s hlubokou, niterně lidskou tematikou vztahu otce a syna a boje za svobodu. Dlouho se zdálo, že vydrží bez pokračování, vábení peněz však i zde bylo nakonec silnější… To však nic nemění na úžasné síle tohoto filmu. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 (?) | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 99% (!!!), Audience Score - 86% | FDb.cz - 83,9% | Svižný, skvělý, zábavný a přelmový animák od Disneyho a Pixaru. Originální děj, skvělá hudba, výborné putování oceánem, skvělí žraloci, škola pana rejnoka, medúzy, mořští ďasové, putování na želvách a konečně i velryba. Výborný a pro děti i poučný animák. Nádherné (extrémně vtipné) a nezapomenutelné dobrodružství se spoustou odkazů na slavné filmy (Ptáci, Psycho), ovšem ten nejpovedenější byl easter egg na Osvícení (TAADY BRUSÍČEK!!! :)) ! Po třetí projekci (kvůli velké nerozhodnosti) jsou to nakonec VELMI lepší 4*... ()

Gamekeeper77

Můj první animák v novodobé historii vytváření pohádek touto cestou. Po nástupu dvd přehrávačů na scénu a po jeho pořízení jsem se těmhle filmům pro děti vyhýbal jak cikán práci, ale když jsem se k tomu tenkrát se značným opovržením a velkou nechutí nechal přece jen ukecat, moje překvapení bylo nepopsatelné. Prozřel jsem a už nebylo cesty zpět. Tenkrát začalo mé "animované období". Toy Story je sice jednička, ale Nemo byl první. 95%. ()

ostravak30

Hledá se Nemo je opravdu jeden z těch působivějších filmů. Především je to kvůli vizuální stránce. Oceán je ztvárněn nádherně. Dále pak kvůli vztahu otce a syna. Film obsahuje celou řadu vtipných hlášek a zajímavých postav. Ale přeci jen byla vizuální stránka lepší než příběh samotný. ()

cinema_cz

Podle mého názoru je Hledá se Nemo zatím nejlepším filmem, jaký Pixar vytvořil, a jedním z nejlepších filmů, jaké jsem v posledním roce viděl. Nemo obsahuje nejen poměrně dramatické motivy jako smrt jednoho z rodičů, ale také mnoho vtipů, určených výhradně pro dospělé. 100 % (František Fuka, Ci 11/2003, str. 50) ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)