Zákon přitažlivosti

• Irsko Laws of Attraction (více)

Audrey Woods (Julianne Moore) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody. Jednoho dne stanou proti sobě: Daniel zastupuje rockovou hvězdu Thornea Jamisona, Audrey jeho nespokojenou manželku Serenu. Klienti proti sobě vedou otevřenou rozvodovou válku, v níž hraje důležitou roli i zámek v Irsku. Jejich právníci zachovávají profesionální dekorum maskující bouřlivou antipatii. Elegantní Audrey je chladně upjatá, neurotická a striktně se drží zákonů, Daniel je ironik a požitkář a kravatu může mít správně uvázanou jen omylem. Právník je ovšem brilantní. Co se stane, když se tihle dva profesionálové, kteří neumějí prohrávat, do sebe proti své vůli zamilují? A co udělají, když se jednoho rána probudí po divoké noci v nefalšovaném irském stylu a zjistí, že mají na rukou snubní prstýnky? (Magic Box)

Dantte..

Takovéhle romantické komedie já můžu, magicky kouzelná dvojice Brosnan - Moore, kopa vtipných situací a především Brosnanovi hlášky a poznámky dělají tenhle film hodně zábavný. ()

DadysGirl

Opět skvělá postava matky (jojo, čím šílenější, tím lepší, asi na to mám úchylku!) Jinak oddechová romatika, bez větších překvapení... ()

Judy24

Na unavené sobotní ráno dobré, ale jinak to žádná sláva nebyla. Příběh předvídatelný, herecké výkony průměrné, ale dobře na mě působilo moje milované Irsko (až na těch pár "směšných" parodií) a chemie mezi hlavními představiteli. Nesmíte si od toho moc slibovat, ale jako průměrná romantická komedie o právnících to funguje dobře.. ()

pekas

Tuctová romantická komedie. Julianne Moore to v ní neslušelo. Jediný, kdo mě pobavil byl rockový idol, který si šlapal na jazyk. 50% ()

Jaromír

Klasická romantická komedie, která nezklame :) . "Kdy měl čas napsat knihu?" :) Navíc s pěkným rockerským rozvodem :), na který člověk taky rozhodně jen tak nezapomene. ()

JajinkaBec

Asi bych dala minimálně o hvězdičku víc, kdyby mě tam tak strašně do uší i očí netloukla jedna věc - vzdor Danielově ujištění, že mu záleží hlavně na Audrey a ne na kariéře, dělá všechno proto, aby vyhrál každý případ. Až do toho posledního - rozhodujícího - to ještě celkem chápu. Ale chatu v Aspenu už ne. To byla kudla vražedná do zad tím nejpodlejším možným způsobem a opravdu nechápu, proč to vlastně vůbec nepřišlo na přetřes. To byla pořád jen velkohubá prohlášení o nutnosti bojovat, ale na pozadí vlastně nic. Hlavně žádná důvěra. Jak se dá bojovat za vztah, ve kterém nevíte, kdy na vás partner v práci nevytáhne něco, co vyhrabal v odpadkovém koši ve vaší společné domácnosti? Celkově shrnuto - zajímavý námět, ale nevyužitý. Kdyby se vzal jenom o trochu vážněji a kdyby se tam jenom trochu víc přemýšlelo, bylo by to jednou tolik lepší. ()

_Irbe_

Mezi Brosnanem a Mooreovou to celkem hezky jiskří a oba podávají pro mě sympatický výkon. Ač jsou oba charaktery dost plitce napsané a obě stars nemají moc co hrát, vcelku se i na hloupých a jednoduchých dialozích vyřádili. Film má dobrý spád a rychle utíká. Ne, že bych se tedy něčemu zasmál, ale aspoň to nenudí. Krom hlavních představitelů je však všechno na dobré cestě k odpadu. Rádoby sexy babička je silně nesympatická, rockový páreček velmi trapný, zápletka originální asi jako autorská tvorba Heleny Vondráčkové a nějaké emoce třeba jako u Lásky Nebeské rozhodně vynecháte. Romantická "komedie" v podstatě o ničem se dvěma "esy" na kterých celý film kompletně stojí a padá. ()

r007

Když tak nad tím přemýšlím, julianne se mi moc k Piercovi nehodila. První polovina byla fajn, když se hádali a trumfovali, ale pak to začali být až moc romantické . Možná jsem právě na to neměla náladu, možná mi vadil dost předvídatelný děj...V každém případě zde exceloval Michael Sheen ! Také matka hlavní hrdinky byla povedená. Kdyby bylo víc takových scén jako ta s kalhotkami , měl by film určitě vyšší ohodnocení.P Patrně to bylo zaviněno němockou spoluprací). Nebýt výborných vedlejších rolí, bylo to jen na dvě hvězdy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Mravcolev

Dalsia z radu romantickych komedii, vystavanych podla otrepanej ale osvedcenej sablony. Vysledkom je celkom prijemny film na nedelne popoludnie. Hlavny predstavitelia su presvedcivi a poskytnu tiez par zabavnych momentov. ()

fandula

Jo jo.Co byste chtěli jiného k nedělnímu odpočinku než tento lehce úsměvný romantický film s pihatou Julianne Moore.Je to prostě film o takové té trapné souvislosti soudní a sexuální.Co dodat.Já se bavím. ()