Zákon přitažlivosti

• Irsko Laws of Attraction (více)

Audrey Woods (Julianne Moore) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody. Jednoho dne stanou proti sobě: Daniel zastupuje rockovou hvězdu Thornea Jamisona, Audrey jeho nespokojenou manželku Serenu. Klienti proti sobě vedou otevřenou rozvodovou válku, v níž hraje důležitou roli i zámek v Irsku. Jejich právníci zachovávají profesionální dekorum maskující bouřlivou antipatii. Elegantní Audrey je chladně upjatá, neurotická a striktně se drží zákonů, Daniel je ironik a požitkář a kravatu může mít správně uvázanou jen omylem. Právník je ovšem brilantní. Co se stane, když se tihle dva profesionálové, kteří neumějí prohrávat, do sebe proti své vůli zamilují? A co udělají, když se jednoho rána probudí po divoké noci v nefalšovaném irském stylu a zjistí, že mají na rukou snubní prstýnky? (Magic Box)

OG_Swifty

Určitě nekoukám na romantické komedie často a rád, ale když jsem neměl na vývěr a dívat se musel, tak to nakonec nebylo tak hrozný. Docela mě i bavilo, jak vzorňačku tenhle Colombo pořád stíral a byl sexistickej... scénky s rockovýma hvězdama a finále bylo ale hodně slabý. Přesto tomu těch 60-65% dávám. ()

Martin741

Slusna komedia z pravnickeho prostredia, ktora ma miestami viac komickych situacii a miestami zase menej. sympaticka Julianne Moore hra s byvalym Agentom 007 Piercom Brosnanom, pricom si film obaja evidentne uzivaju. A ich herecke vykony rozhodne nenudia. 60 % ()

BUD-SFIS

Otrepane tema se ted stava otrepanou frazi, jen malokdo prijde s nejakym super uplne novym napadem, tak proc se nedrzet osvedcenych metod, kdyz z toho muze vyjit prijemny pohodovy, vtipny filmecek, ktery bavi a hlavne nenudi. Kvalitni hercke vykony obou hlavnich predstavitelu jen podtrhly dobry scenar. ()

Martrix

Je to lehce podprůměrná komedie, takže bude velmi záležet na tom, jak moc vám jsou Brosnan a Moorová sympatičtí. Mě Moorová moc ne a navíc je postava kterou hrála, typická reprezentantka žen, o kterých by se dalo říct, že sice nevědí co chtějí, ale nedají pokoj, dokud všechny okolo nenaserou. Na to, že měl být Daniel ironik a požitkář, se choval spíš jako zamilovaný pitomec, takže to celé bylo jen velmi málo komedie, ale spíš ta romantika. A protože moje představa romantiky je úplně jiná( ne nejsou to dva obrovští roboti, kteří se mlátí s Godzilou při západu slunce), tak jsem se moc nebavil. PS: Moorová měla už tenkrát velmi škaredé ruce a ohavné nohy, takže ani oko se nepokochalo... ()

Juto

Pri komédii sa režisér Peter Howitt spolieha na grotesku s polovičatým srdcom, pretože scenár obsahuje len málo ostrých dialógov, aké by si film zaslúžil. 4/10 ()

c.tucker

Standardně předepsaný dějový pochod romantického filmu hollywoodského stylu. Ale obě hlavní postavy pěkná Julianne Moore a charismatický Pierce Brosnan tomu dodávají šťávu. Ani irský podtext není špatný tah. ()

WolfR

Vlastně to bylo docela klišovité a obyčejné, ale přesto to mělo do sebe. Samozřejmě tomu napomohla hlavní dvojice; vysloužilý Bond (Brosnan) a vyzrálá kočka (Moore). 3 hvězdy. ()

otík

Klasických romantických komedií není nikdy dost a i když tahle je průhledná až běda, vůbec mi to nevadí. Brosnan a Moorová jsou příjemný pár, je na ně pěkný pohled a umí si ze sebe udělat pořádnou švandu. Děj je velmi jednoduchý - oba jsou právníci a tak dlouho rozvádějí své klienty, až se sami náhodou vezmou a musí bojovat o své manželství. Nerozhodnost Moorové mně sice na konci už lezla krkem a obdivoval jsem Brosnanovu trpělivost, ale ani to nemohlo zkazit můj příjemný požitek z tohoto filmu. ()

Radiq

Julianne Moore je moje kočka a múza, její krásnej pohled a neodolatelnej úsměv mě dycky dostane z křeče a je mi u filmu hned líp. Pravej opak je Pierce Brosnan. Z toho vzniká průměr. Za předvídatelnej a nezajímavej děj odečítám bod a za málo humoru taky. (Trapný bylo, že se vždy někde, resp. všude potkali úplnou náhodou). To bych se dostal na 1 hvězdu, ale to se mi zdá málo. Prostě: suchý megahovno u prdele z toho odporem nemám... ale kaštan by se tam našel... chch, hnus, co? chchch (pro nechápavé pointa: sice to nestojí úplně za hovno, ale za takovej malej boban jo...) ()

daEmoNickY

Mysli si snad nekdo ze film o vezni a femistce ma neco do sebe? A to jeste o vezni, ktery taha, jako v nejakem kreslemen filmu, za sebou tezkou olovenou kouli s napisem James Bond. ()

sallyann

Když opomenunu fakt, že trailer na tento film běžel ještě půl roku po premiéře :D , byl tenhle film dobrý. Docela mě šokovalo, že jsem až dnes poznala Michaela Sheena v roli rockera :D ()

Master19

Ptám se, proč evropani točí film americký film s americkými herci v americe... (dobře, Pierce je Ir, ale hollywoodm protřelý) Ptám se, proč jsou v oficiálním textu distributora takové nesmysly (např. rockovou hvězdu zastupovala Audrey). Ptám se, proč je tak těžké vymanit se z toho klišé scénáře: protiklady se odpuzují - přitahují - láska - krize - happyend. Milionkrát natočený film, tentokrát z neatraktivního prostředí rozvodového práva. Dvě hvězdičky pouze za ústřední dvojici, která ten blaf zahrála perfektně. ()

Sany33

Oddychová romantická komédie, ktoré ničím neurazí a dokonca je možnosť sa pár krát aj dobre zasmiať. Charaktery si obľúbite od prvej minúty a ich sympatický prejav je veľké plus pre tento film. Plytkosť deja je pri filmoch podobného žánru už viac menej nepísanou podmienkou tak ju tu nebudem riešiť. Ale ako som hovoril na oddýchnutie si je tento film ako stvorený a preto hodnotím nadpriemerne 60%. ()

jitrnic

Nemuselo to být špatné, Pierce Brosnan je tu celkem zábavný a na Julianne Moore se dívá o mnoho příjemněji, než je u ní obvyklé. Scěnář je však hrubě odfláknutý, nechutnou třešinkou je irská epizoda plná těch nejkýčovitějších obrázků. ()

P1tr

Průměrná komedie se sympatickou ústřední dvojicí, která zakrývá většinu nedostatků této romantiky. ()

Darth_AK

Film sám o sobě je hloupost a ani nevím, co bych si z něj úplně zapamatoval (snad je to Irsko), ale můj oblíbenec Pierce Brosnan to opět vytáhl ze šedivého podprůměru aspoň na tři hvězdy. Prostě jsem to přežil, příjemná oddychovka, 3*. ()