Na začátku detektivního příběhu je ve vaně nalezena mrtvola majitele autoopravny Martina Horáka (D. Prachař). Policie tento případ nejprve považuje za sebevraždu. To se však nezdá detektivovi Pavlu Vondrovi (V. Dlouhý), který začne znovu rozplétat nitky tohoto zpočátku jasného případu nehody… Ty ho zavedou až na začátek jiného případu a k ženě, se kterou se už jednou setkal – k překladatelce Evě Jarolímové (P. Jungmanová). Tenkrát vyšetřoval sebevraždu její sestry Jany (Z. Dřízhalová), která skočila z okna a nikdo nevěděl proč… (Česká televize)

rigby

Dnes již silně zastaralým způsobem natočená detektivka. V závěru vyznívá její vzdělávací poselství, které ji vrací o dalších dvacet let zpátky. ()

Unrealik

Detektivka, kde není co vyšetřovat, protože hned ze začátku víme, co se stalo (tedy až na pár věcí, ale ty mi nepřišly zase až tolik podstatné). ()

tata22

Tak tudy cesta opravdu nevede. Už jen kombinace ženy režisérky a ženy scénáristky je vražedná. Chudák Vladimír Dlouhý dělal co mohl i nemohl ale zachránit to nemohl....Ani se mně nechce věřit, že v ČT není nikdo tak soudný aby to zarazil už na začátku. že to bude malér muselo být zřejmé už ze scénáře. Naštěstí jsem to nedokoukal.... ()

Cesty timem

Přes hodně chyb, které se tu již u tohoto snímku píší do komentářů a ne jak je častějším zvykem do "zajímavostí - chyby ve filmu", mne film docela zaujal a vtáhl do děje, že jsem si většiny těch mnoha chyb nevšiml, jako kolega Siegmund - má poklona. Vlastně tedy i poklona tvůrcům filmu, že si chyb divák, vtažený do děje, třeba ani nevšimne, přestože na druhý pohled jsou docela do očí bijící. Také přidám ještě nezmíněnou otázku či chybu. V cca 51 minutě bourá Eva schválně autem do stromu. Evidentně to však není první pokus, protože auto má, přesně v tom místě režií určeném, promáčklý čumák ještě před nárazem, který ho jen trochu víc dorazí až upadne SPZka. ()

quokam

Trosku se citim podvedenej. Zacatek sliboval detektivku s Vladimirem Dlouhym, ale ve skutecnosti slo o (nekonecne) melodrama s pseudofilozofickym koncem. Nemam rad, kdyz se vrahove priznavaj detektivum bez zjevneho duvodu, moc jim ulehcuji praci. Navic trochu pokulhava logika jednani obeti. Opravdu si mohl myslet, co jsme si to jsme si teraz jdeme na sex? 4/10. ()

trollfjord

Kdysi jsem viděl polský film Czule miejsca. V recenzi v polskem měsičníku Film o něm psali že je hodně dobrý a zajímavý, ovšem že celkový dojem kazí šílený saxofonista, který po celou dobu troubí a fouká do nástroje až z toho bolí hlava. Poté co jsem tento film viděl, musel jsem dát recenzentovi za pravdu. Stejný pocit jsem měl při sledování dnešní psychologické detektívky na jedničce. Námět velice zajímavý, děj ovšem hodně pomalý a únavný, herecké výkony slušné, dominoval samozřejmě Vladimír Dlouhý, na kterém jeho nemoc a záliba v alkoholu ještě nezanechala stopu. Celkový dojem z filmu ovšem totálně pokazil šílený trumpetista, který, snad ve snaze navodit jakousi atmosféru troubil o závod. Naneštěstí i v okamžicích kdy pro to troubení moc důvodu nebylo. ()

Drslw

Veľmi čajové. Základným atribútom každej detektívky by mala byť snaha stupňovať napätie a udržať diváka pri obrazovke až do konca. Z tejto namiesto nich trčala schopnosť prinútiť diváka prepnúť na iný TV kanál. ()

pupidup

Siegmundovo koment me tak pobavil,ze jsem misto tri dala dve... 😁 dekuji,fakt jsem se se rehtala pri predstave,jak si policiste zapalili svicku na vane,aby lepe videli... ma pravdu samozrejme,ten kluk. Jinak hudba je neskutecne otravna a priserna... uff... tohle rozhodne nehrali tam,kam jsem v te dobe chodila ja! 😁 ()

bratr_jezek

Nejedná se ani tak o detektivku jako o sondu proč ke zločinu došlo. Průvodcem, posuzovatelem a "spoluhráčem" se divákovi stává detektiv v podání Vladimíra Dlouhého. Při pátrání po příčinách smrti zhýralého majitele autoopravny (Prachař), narazí nečekaně na dívku, která ho už přitahovala při řešení jiného případu (Jungmanová). Film zůstává stát někde v půlce, není to dost detektivka ani to není dost drama, finální rozuzlení nikoho moc na zadek neposadí, navíc zní trochu nepravděpodobně. Kdyby to totiž probíhalo tak pokaždé, pravděpodobně by se našel někdo, kdo by to řešil, je to trestný čin, možná by někdo tu odvahu měl a nebyl "srab". ()