Spíš než o pravou detektivku se jedná o psychologické drama, jehož osou je osobní tragédie a nedůvěra v možnost právního potrestání viníka, která vede k vlastnímu řešení této nespravedlnosti. Je to případ, kdy není v moci policie viníka potrestat, protože jeho provinění je spíše v oblasti morální než faktické. Snímek má velmi dobré herecké výkony, komorní atmosféru a pozvolna plynoucí příběh, který mi vůbec nepřipadá nudný i když je už od poloviny zřejmé, jak to dopadne. Na české poměry velmi slušná televizní práce.(29.1.2013)

Tato literárně temná detektivka sice má ryze televizní ambice, ale jinak se jedná o vcelku zajímavý příběh i přes svou typickou kýčovitost. Bohužel tu však po zhlédnutí zůstalo mnoho nejasností a nezodpovězených otázek. Těžko říci jestli to bylo úmyslem pro větší tajemnost. Ztrácí to však v určitých chvílích na logice. Televizní optika jako z 80. let tomu dodává, jak se dnes říká, retro atmosféru, ale spíše je to na škodu. Petra Jungmanová ve své roli překvapila a Vladimír Dlouhý jen potvrdil svoji vyjímečnost. Díru do televizního světa přes značnou konkurenci podobných snímků toto sice neudělá, ale za pozornost stojí.(13.7.2016)

• topi

Nevěrohodná detektivka s naprosto debilním koncem, kterému jsem ani jaksi neporozuměl. Takhle se to nedělá paní Němcová. Je pravda, že po roce 2000 už nic obstojného nenatočila a scénáristka Jitka Musilová je podepsaná pod zhovadilost Ordinace v Růžové zahradě, není se tedy čemu divit, že i tento televizní film stojí za prd.(6.12.2018)

Úmorně se táhnoucí vyprávění, v němž city a jejich dávání na odiv nahrazují napětí a překvapení. Přestože čas nemilosrdně odhalil mnohé slabiny filmu, stojí za zhlédnutí díky hercům a kvalitní Décziho muzice. Dobrá je i kamera, i když někdy se s ní kouzlí až moc (asi i to má zamaskovat to, že se po většinu času nic neděje).(28.1.2013)

Přepínala jsem televizi a tento film tam zrovna běžel, takže jsem ho neviděla úplně od začátku (což nebylo na škodu). Začala jsem ho sledovat ve chvíli, kdy Eva běhala po doktorech a sháněla uklidňováky a já si říkala, že je to nějaká psychopatka. Až pak mi došlo, že něco chystá a netrpělivě jsem ji začala pozorovat. Závěrečné rozuzlení je výborné a z věty "Vítám tě na palubě" mě doteď mrazí.(21.7.2015)

• - Režisérka Jitka Němcová si vybrala herečku Petru Jungmannovú na základe toho, že sa jej v tom čase zabila staršia sestra pri lete motorovým rogalom a ona potrebovala niekoho, kto sa dokáže vžiť do pocitov človeka, ktorému tragický osud vzal súrodenca. (Raccoon.city)

• - Petra Jungmannová a Vladimír Dlouhý si počas natáčania padli do oka a neskôr sa stali partnermi. (Raccoon.city)