Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (Cinemart)

Lee_Bale

Když jsem se před nedávnem rozhodl podívat se na Tři billboardy, čekal jsem nudný, rádobyfilozofický a do sebe zahleděný plk o ničem. Moje předtucha byla ještě umocněna tím, že získaly nominaci na oscara za nejlepší snímek - ocenění, které si v posledních letech spojuji především s nudou (a samozřejmě s politicky korektní rasovou a genderovou vyvážeností, kterou si Hollywood snaží vyžehlit nesčetná nařčení z rasismu a sexuálního obtěžování). Opak je ale pravdou! Tři billboardy jsou velmi dobře napsaným, výborně zahraným, emocemi nabitým a hlavně zábavným (!) filmem. Mají v sobě navíc několik zajímavých zvratů a vtipných dialogů; psychologie postav je rozpracovaná velmi dobře a soundtrack také není k zahození. Důvodem, proč hodnotím film jen za 4, je jistý, pro děj velmi důležitý hluboký duševní přerod jedné z postav (SPOILER), na který ale podle mě nestačí jen přečíst si dopis od mrtvého kolegy, byť sebeemotivnější. Jinak je to ale skvělá podívaná a je mi líto, že filmu vyfoukla oscara ta nudná sračka jménem Tvář vody. EDIT: Po důkladném uvážení jsem se navzdory výše zmíněnému nedostatku přece jen rozhodl udělit filmu pět hvězdiček. Zbytek filmu je tak skvělý, že se mi to zdálo trochu nefér. ()

RoyBatty444

Silný nepredvídateľný príbeh, dobré herecké stvárnenie a zaslúžené ocenenia. Dobre zachytený príbeh v americkom mestečku, ktoré sa nezameriava len na bláznenie rednekov ale aj osudy normálnych obyvateľov samozrejme s výberom tých zaujímavejších rozvrátené rodiny, smrteľne chorý, pošukovia a liliputáni. Občas som sa aj pobavil. ()

TINaMA

Asi v polovině filmu jsem si říkala, že mi na něm něco vadí a dlouho jsem nemohla přijít na to co. Je to určitá absurdita jednání všech postav. Scénář mi vlastně nevadí. Herecké výkony jsou super. Režie výborná,ale chvílemi mi jednání postav přišlo prostě těsně za hranicí. Proto nemůžu dát 5*, i když některé dialogy by si to zasloužily. ()

ragtime

Taký klasický príbeh z amerického vidlákova s krásne odpudivým Samom Rockwellom. Martin McDonagh dokáže neskutočne zlepšiť deň. ()

ztracenyDen

Docela švihlý snímek. Ale pěkně natočený a zahraný - číst jen scénář, tak tomu asi ani jednu hvězdu nedám, ale takhle... ()

Eric.Kosar

Skoro 2 roky starý film a furt má v mém srdci speciální místo, hlavně díky svému humoru a zvratu. Matce znásilněj dcerku a ta to začne řešit, už se mi sice vybavili názvy 3 dalších filmů s podobným dějem, ale tenhle z toho seznamu vystupuje. Harrelson mi ukázal zas jinou tvář jeho hereckého výkonu, jakožto starostlivý fízl, no a Rockwell jakožto totální idiot, který ještě střídá zlou a dobrou stranu. McDormand se s ničim nesere, prostě jede, kosí a hledá pravdu. Konec filmu mě ani tolik nepřekvapil, kvůli čemuž dávám o hvězdu míň, ale jinak všechno dobrý, Dinklage taky dobrý. Tragikomická podívaná, který střídá realitu, kterou nechce zažít nikdo s jemným pohlazením po vašem shnilém a černém srdci. 8,5/10 ()

lubica1995

Vôbec nie zložitý príbeh, vôbec nie tajuplný záver.. prosto jednoduchý príbeh o smútku, hnevu, frustrácie a tiež plný pocitov, ktoré nasledujú bezprostredne po tých prvotných, negatívnych. U´mňa dosť dobré.. aj ako dej napredoval, ako sa posúval a kam došiel na záver. má plných mojich päť a moju pozornosť v pamäti. ()

raru

Frances McDormand so svojim tak trochu nahlúplym výrazom,ale sršiaca iskriacou charizmou a vysokým intelektom,to vždy poteší,ale inak...neviem,rozpaky na konci k veľmi dobrému filmu jednoducho nepatria. ()

NeOn1702

Perfektní. Moje očekávání nebyla přemrštěně vysoko, díky čemuž pro mě vznikl nejlepší filmový zážitek za poslední tři měsíce (tehdy to bylo první zhlédnutí Americké krásy). Hodnocením je to někde mezi 4* a 5*. Respektive možná nejlepší čtyřhvězdičkový film. ()

cist

Dal bych pět, ale ta trapně animovaná srna a celá ta prvoplanová scéna, byla jak z jinýho filmu. Jinak krása střídá nádheru. Radost přináší vykreslení figur i jejich motivace, napětí do samýho konce, i pocta westernům. ()

Bogrant

Škoda (alebo je to dobre?), že McDonagh napíše a natočí film tak raz za "uhorský rok". No aspoň mu tak rýchlo nedôjdu nápady. Boli tu svojské a náramne odprezentované Bruggy, teraz prichádzajú Billboardy, ktoré sa nesú v podobnom duchu. Scenáristicky sú znova zabezpečené, v dialógoch znova famózne rozpitvané, príbehovo znova bezchybné, herecky si to znova naplno vychutnávajúce, záverom znova akokeby takticky otvorené a napriek tomu znova iné. Možno to miestami pôsobí trochu spomalajúco, ale to je tým, že ten film zreje za pochodu a každou ďalšou scénou či racionálnym, hoci občas prestreleným a pochabým konaním postáv je lepší a lepší. A navyše, čím viac je to celé jednoduchšie, tým viac je to geniálnejšie. A to je niečo, čo sa mi na režisérskom a rozprávačskom postupe McDonagha najviac páči. ()

futislav

Výborný film i herecké výkony. Vše podstatné bylo již napsáno. Snad jenom škoda toho konce. Na tom se dalo ještě publikum řádně vynervit. ()

Marcecek

Martin McDonagh nezrežíroval veľa filmov, ale keď už niečo "ukuchtí", tak to stojí zato. Tento dramatický príbeh s veľmi ľahko komediálnym nádychom je toho príkladom. Fantastické herecké výkony všetkých zúčastnených dôležitých postáv na čele s Francis McDormand, ktorá je dokonalou herečkou, čo dosvedčuje aj ziskom Oskara a viac ako skvelo jej sekunduje najmä Sam Rockwell, ktorý tu hrá buranského blbečka, áno ďalší Oskar. Režisérsky naprosto s prehľadom zvládnuté, scenáristicky vypiplané. Film vysoko ocenili kritici, oceňujem ho aj ja, čo má takmer rovnakú váhu. Tento film si zaslúži pozornosť každého kdo dychtí po kvalitnom filmovom zážitku. Bravoo! ()

Hombre8

Co chtěl autor tím příběhem divákovi říct? Že ta země je země, kde lidi můžou beztrestně znásilňovat, vraždit, za bílého dne před zraky ostatních někoho brutálně přizabít, zapalovat policejní stanice a lidi, jen tak se rozhodnout, že si zajedou někoho odprásknout a nic se nestane? Nu... Soudě podle počínání lidí oné země po celém světě posledních několik desetiletí, je to zřejmě opravdu tak. Divák je zde na oplátku ukolébáván naivně dojímavými scénami a manipulován k sympatiím vůči "hrdinům". Jistě. Divácky atraktivní film. To bezesporu. Jen jestli si laskavý divák, zaplaven přívalem emocí uvědomuje, kolik je tu slepých uliček. Ta hlavní, ve které film taky končí, je tajemný nedotknutelný irácký zabiják jezdící ve Fordu Bronco s negativním testem DNA, jejíž srovnávací vzorek je odebraný neznámo kde. Asi z oškvarku vestibulum vaginae. Jak ho ti dva nakoneckámoši vzájemně ztotožnili, když se pak vypravili ho zabít, zůstává záhadou. Ale rozhodli se, že je to správné (jako i ve skutečnosti na základě nedůkazů), takže je to všechno v naprostém pořádku a měli na to plné právo!  Srovnávání s filmem Fargo kulhá na obě nohy. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST