Snímek, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví příběh Catherine Weldonové, ovdovělé malířky z New Yorku, která se v osmdesátých letech devatenáctého století sama vydá do Severní Dakoty namalovat portrét náčelníka Sedícího býka (Michael Greyeyes). Po příjezdu do Stojící skály se setká s otevřeným nepřátelstvím důstojníka americké armády (Sam Rockwell), který rozmístil vojáky kolem lakotské rezervace, aby podkopal nárok Indiánů na půdu. Zatímco se Catherine se Sedícím býkem sblíží, jejich přátelství – i jeho život – jsou ohroženy vládními silami. Malířka musí povstat a bojovat za to, co je pro ni nejdůležitější. (Cinemax)

chelseaman22

Džesika je gátžitka z Ňú Járku, která nemá do čeho píchnout, tak nasedá do vlaku a vydává se do prérií centrálních Spojených států amerických, aby obšťastnila náčelníka pokuřujícího dýmku míru. Samozřejmě za tučný poplatek a možnost namalovat tohoto velikána v originálním mundúru dráždícím bílá místodržící gádža. 62 % Celosvětový příjem k 4. 10. 2019: $57,528, což je 0,01 násobek rozpočtu ()

Johnny.ARN

Asi od polovice ma to prestalo zaujímať. Nemalo to spád a dlhé ýpravne zábery vo filme, kde ide indiánom o kejhák ma skutočne nenadchli. Sam až veľmi normálnych, bez výstredností a scén, ryšavka bez duše ako maliarka a bojovníčka za práva niekoho koho pozná 5 minút to síce zahrala dobre, ale nebavila ma a celkovo ten film pôsobil tak, že amíci si sypú popol na hlavu, ale nie veľmi. 2 z 5 ()

JustMeeKatie

Nakonec dávám možná trošku horší 4*. Film sám o sobě nemá až tak zajímavý příběh a možná v něm chybí i nějaká ta pointa, ale já ho beru spíše jako náhled do té části amerických dějin, o které se moc neví nebo se o ní nemluví. Samotná Catherine Weldonová je dějinami zapomenutá osoba, což je nesmírná škoda, když bojovala za práva Indiánů v době, kdy se Američani chtěli na tomto národě pomstít za bitvu u Little Bighornu (a na konci filmu taky zjistíme, jak ta pomsta vypadala). Plusem pro mě bylo také dobře zvolené obsazení v čele s Jessicou Chastain a Samem Rockwellem. Není to moc silný indie film, který by ve vás zanechal nějaké silnější emoce, ale pokud se zajímáte o historii (zejména tedy tu americkou), pak "Woman Walks Ahead" dejte určitě šanci. ()

jefff

Škoda té nedotaženosti v charakteru postav a lepší práce s chemií mezi postavami, na které je celý film založen. Takto z filmu vyčnívá Rockwell v roli amerického důstojníka, který indiány nemá zrovna v lásce. ()

sedm.1

Jak mám tohle sakra objektivně hodnotit. Na jednu stranu jsem totiž přesvědčen, že jde o kvalitní filmařinu, na druhou stranu, kdyby v tom nehrála Jessica Chastain, nikdy bych právě takovýto typ filmu nevyhledával, neboť něco takového upřímně neumím správně docenit, což ve výsledku znamená, že jsem si čas při sledování Woman Walks Ahead opravdu, ale opravdu neužíval. Neoznačil bych to tedy přímo za nějakou vyloženou nudu, přestože tempo filmu je velmi pozvolné, ale s jemnou dávkou nadsazenosti by se dalo tvrdit, že se pořád něco děje, jen s tou vadou, že ono dění není nikterak výrazné, živelné, či jinak zajímavé, chybí tomu emoce, dramaticky vyostřenější situace, nebo jakákoliv gradace. Ani samotná zápletka není příliš přesvědčivá, je to prostinké, nepřekvapivé, po většinu času až prázdné. Atmosféra, styl a vizuální podoba snímku mě pak sice oslovily, ovšem určitě nemají takový efekt, aby celou podívanou zachránili. Herecky jde jinak také o slušně odvedenou práci, ale ani to pořád nestačilo na výsledné vylepšení celkově mdlého dojmu, film tedy nechci zatracovat, ale užít si ho mohou skutečně asi jen ti nejzarytější fanoušci filmového artu, zbytek publika se podle mě tím příběhem jen vyloženě protrápí. ()

Hanys_

Ta, která nechce tančit s koněm. Chastain v další roli silné emancipované ženy, tentokrát malířky z NY, která jede namalovat Sedícího býka a přimotá se do svárů o indiánskou půdu. Příběh zajímavý, provedení docela ospalé. Ale tyhle, byť nenápadné důkazy o krvavých základech Států, jsou určitě důležité. ()

cmenda

Velice se mi tenhle kousek líbil ale jak to mělo dobrej rozjezd tak to u druhý půlky to začalo trochu pokulhávat , ale jinak vcelku spokojenost . ()

Chudobka

Film mě vůbec neoslovil. Herečka v hlavní roli sice hezká, ale nějak jsem jí nevěřila. Snad tak asi prvních 30 minut jsem si říkala, že bych se mohla ještě něčeho zajímavého dočkat. Ale bohužel, nedočkala jsem se. Herecké výkony nepřesvědčivé, až na Sama Rockwella. Vlastně jsem se dívala do konce jen kvůli němu. ()

BOURQUE

Atypický western a to hlavne v širšom znamení významu slova. Film, čo má povedať (alebo pripomenúť), hlavne pre obyvateľov USA. Z hereckej stránky jednoznačná dominancia dvojici J. Chastain (tie kostýmy jej parádne sluší) a M. Greyeyes. S. Rockwell by zaslúžil väčší priestor. Najviac emócií a citov sú vo skutočných fotkách na konci filmu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Hpatrik

Kaka to shrnul velmi trefně a s jeho komentářem se víceméně ztotožnuji. Už jen díky podmanivé výpravě a krásnému obsazení to stojí za to vidět. ()

mira.l

Ač minimálně ten konec byl ve skutečnosti poněkud jinak, mně se to docela líbilo. Jessica Chastain myslím dobře zvolená pro roli C. Weldonové, krásné exteriéry, za mě dobrý. ()

Amonasr

Čekal jsem typicky americký melodram, ale byl jsem příjemně překvapený poměrně věcným, střízlivým a nepatetickým způsobem vyprávění. Leccos jistě bylo zidealizované a zejména závěr do oné melodramatičnosti přeci jen sklouzl, celkově jde ale o zajímavý film, který svým způsobem umožňuje pochopit, na jakých principech se rodily Spojené státy a že tyto "geny" jsou v jejich základech stále i přítomné. ()

PlysovyMacko

Cakala som, ze to bude o malovani a spoznavani indianskej kultury, ale je to o vykoristovani a pravach indianov. Bieli ich vidia ako krvilacnych vrahov ale Sediaci Byk je vykresleny ako mierumilovny muz, co rad obraba podu aj ked ma dusu vodcu a bojovnika. Nazov filmu zaznie, ale co znamena mi nedoslo. Sam Rockwell by mal nosit fuzy, moc mu to slusi. ()

MyrnaAlec

Miluju Indiány. Jasně, že Sitting Bull se ani vzdáleně nepodobal tomuto fešákovi a celý to bylo jako červená knihovna. Tak nějak to zabrnkalo na moji romantickou strunu. ()

fafejt001

DÁM tomu slabší * * * * jelikož mne to vcelku zaujalo . Odvážná žena a hrdý Sedící býk . ŠKOOODA jen , že nevíme , co si indiáni povídali mezi sebou . ()