poster

Velký dar

 • USA

  Gifted

 • Velká Británie

  Gifted

Drama

USA, 2017, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ****

  Naozaj, neje to len na city hrajúci snímok. Snímok plný klišé, sentimentálnych scén a do očí bijúcej snahy o spravodlivosť, aj napriek tomu, že v dnešnom svete by sa podobný príbeh odohral v ďaleko pesimistickejších výhliadkach. Je to akýsi balzam pre nás, ktorí sa nechcú vzdať aspoň pomyslenia na svetlé zajtrajšky ( a vy ostatný pašeráci všetkého zlého, viete na čo myslím ). Remeselne sa tu niekto pomazlil s kamerou, citovo sa tu niekto snažil niečo zdeliť. Je len škoda, že tých kreténov začína byť viac, aby ocenili prístup tohoto filmu.(27.8.2017)

 • Havaj8
  ****

  Další pěknej, emocionálně vystavěnej příběh. Drama o zázračným dítěti, ze kterýho chtěj všichni dostat maximum ve svůj prospěch. Nebylo by to asi nic tak skvělýho, nebýt hlavních dvou hrdinů. Chris Evans v trochu odlišnější poloze než jak ho známe z Kapitána. A talentovaná dětská herečka, který uvěříte úplně všechno .(20.1.2018)

 • Chmur
  ****

  Tak trochu pohádkový příběh. Mně to však nevadilo, přál jsem Mary, aby to pro ni dobře dopadlo. Musím říct, že jsem však některé věci moc nepochopil. Proč se Frank nevěnoval oboru, který vystudoval? Proč se živil zrovna opravováním motorů? Kde se to naučil? Nevypadalo to, že je zrovna z rodiny opravářů. No, dejme tomu, že to jsou jen detaily. V čem spatřuji hlavní poselství filmu je fakt, že mnozí rodiče či prarodiče si přes děti plní vlastní přáni a jsou schopni je pro své nenaplněné touhy klidně i obětovat. Což je smutné. Oni sami jsou vlastně nešťastní a předávají bolest a neklidnou duši dalším generacím jako nějaký dědičný hřích. Evans možná není nejlepší herec, ale je to sympaťák. M. Grace hrála bezvadně. V podstatě všechny dospěláky zastínila jako hurikán chatku na Floridě. Lindsey Duncan vytvořila další odpornou ženskou postavu, která je děsivější než většina hororových strašidel dohromady.(10.9.2017)

 • Gaia.M
  *****

  Tenhle film natočili pro mě. Jinak to nejde napsat. Hodinu a půl jsem jen nevěřícně zírala na obrazovku a čekala jak to dopadne. V podstatě lidi jako je Mary nemám ráda, mně matematika nikdy nešla. Zvládnu základní počty, rovnice a slovní úlohy, ale cokoliv dál jde mimo mě. Ale to, co s ní prováděla její "milující" babička, to bylo nad moje chápání. Že neviděla, jakým způsobem zničila svoji dceru a vědomě to chtěla udělat i vnučce, přičemž zničila život i synovi, to bylo moc. Ale děje se to. To se mi strašně líbilo, že film byl naprosto reálný. Bylo to opravdu skvěle zahrané. Všem postavám jsem vše věřila a odnesla jsem si opravdu jedinečný zážitek. Film jsem viděla jistě ne naposledy. Je to skvělé, opravdu skvělé. A dost uvažuji o zařazení do oblíbených filmů. Jedná obrovská hvězda za Octavii Spencer, ona je prostě star :)(6.8.2017)

 • veru_needy
  *****

  Moc hezký film. Já prostě ty filmy s dětma a chlapama, co jim dělají tátu fakt žeru. Člověk by si řekl, že mám mindrák proto, že můj vlastní táta je hovado a nikdy se jako táta nechoval, ale naštěstí mám v tom jasno a vím, že to má jiný důvod. Ona totiž kombinace dcera-táta na mě opravdu dost dobře působí a hrozně se mi líbí, když jde vidět že i tátové se ke svým dětem mají a milují je. Dneska se tohle bere jako samozřejmost u matky, kdežto chlap je jen na zajištění rodiny. Bullshit. Mělo by se to brát jako samozřejmost i u chlapa. Proto se mi filmy s touhle kombinací hrozně líbí. V tomto snímku sice nikdo pravý táta není, ale ono vlastně ani nesejde na tom, že je to strejda kdo ti dělá tátu, jde o to že se tak chová a ten titul si fakt zaslouží. No prostě paráda. Jsem spokojená. - "He's a good person. He wanted me before I was smart."(20.8.2017)

 • - Na natáčení měli herci a štáb sklenici za nadávky. Do sklenice přibylo 5 amerických dolarů za sprosté slovo a 10 amerických dolarů za slovo na F. Přispěla dokonce i malá Mckenna a Chris doteď nějaké peníze dluží. (zuzu1056)

 • - Aby si Mckenna zapamatovala složité rovnice k vyřešení při natáčení, tak společně s maminkou si na ně složila písničku. (zuzu1056)

 • - Každý z obsazení a ze štábu si adoptoval zvíře z útulku, ve kterém se natáčelo. Chris svého psa pojmenoval Dodger. (zuzu1056)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace