Velký dar

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2017, 101 min

Pocitvý, silný 4. Hluboký Lidský Příběh, dobrý scénář, emoce, matematika, opět velesympatický Kapitán Amerika, jednooký kocour Fred a nádherně roztomilá dívenka Mary si podmaní vaše srdce levou zadní. Teda alespoň pokud nejste z kamene. A vůbec nejlepší na něm je, že není tak jednostranný, jak by se mohlo zdát z citace.(27.11.2017)

Kurva prostě fakt doják, který by vydojil slzu i z prdele zmítané megaultraobří zácpou. Ale proč ne? Jako Chrise Evanse bych v podobném filmu a podobné roli fakt nečekal, ale je dost dobrý herec na to, abyste jen pokrčili rameny a řekli si, jo, žereme ti to. Kapitánem Amerikou nebudeš pořád, za tři roky nějakého šulina napadne, že by se mohl udělat jeho reboot, nahradí tě nekdo sladší a mladší, na patřičných místech boubelatější a na tebe se zapomene. Ale nezapomene, protože zůstane tohle a ty už dávno budeš hrát pestřejší role než jen komiksové šulihrdiny. Trefně obsazený film, Mckenna Grace je přesně tak sladká, Lindsay Duncan tak nechutná k odstřelení a Octavia Spencer tak suprózní, jak jejich postavy vyžadují. A Jenny Slate je rozkošná. Chcete-li se večer doma trochu potulit s protějškem, tohle je vhodná volba.(28.7.2017)

Silnější tři. Přemýšlel jsem i o 4*, protože Gifted je přesně ten filmu, který vůbec nijak člověka neuráží, pěkně plyne a je to obecně takový docela fajn, takže tomu máme tendenci fandit... Jo, bylo to celkem milé, ale upřímně to bylo spíš hezky zabalené nic než nějaké drama s přesahem. Tak trochu klišé s tak trochu dobrosrdečnými postavami, kteří samozřejmě udělají nějakou tu chybu, ale pak si to uvědomí a je to zas cajk, s tak trochu přeslazeným a ne moc uvěřitelným příběhem, však to znáte. Minimálně se teda alespoň mohlo šetřit tím cukrem, třeba ta scéna v nemocnici byla už hodně za hranou trapného kýče. Nicméně věřím, že před 5 lety bych z toho byl možná nadšenější, ale tímhle mě už dnes tvůrci asi fakt neopijí. Přitom měl snímek k dispozici zajímavé téma "co je vlastně v zájmu dítěte", ale nabídl jen to, co jsme všichni viděli už stokrát jinde. Škoda. Jako pohodovka na večer ale určitě dobrý.(14.7.2017)

Univerzálne prístupná pecka pre každého človeka (snobov tam samozrejme nerátam). 500 dní so Summer to síce nie je ale aj tak veľká škoda, že si Webb Spidermanom tak pošramotil povesť. Najlepšia klišovitá žmýkačka sĺz za veeeeeľmi dlhú dobu. A nepotrebuje k tomu vozíčkarov, gayov, mŕtve zvieratá alebo francúzštinu (prípadne iné barličky). Stačí dobrý príbeh, sympatické postavy a profesionálne uchopenie. 9/10(8.8.2017)

65%. Oprášit ideu Willa Huntinga nebyl špatný nápad. Gifted ale bohužel vypočítavě prahne po uznání, a to jej sráží k patetickému průměru. Čekání v nemocnici na porod nebo pseudodramatický proslov Evelyn u soudu jsou scény, které ve mně evokují touhu tvůrců zcela zbytečně příběh patetizovat a dramatizovat ve prospěch oscarových škatulek, přitom komediální pohodové pojetí by tomu slušelo daleko víc. Nicméně díky tomu, že dnes už se divák může velmi často spolehnout na herecké výkony, je tak jako tak Gifted relativně slušnou jednohubkou, kde jsou Chris Evans a Mckenna Grace líbivým tandemem. Jen bych si u takového námětu představoval buď víc feel-good ražení, nebo naopak využití intelektuálního potenciálu; nedostal jsem ani jedno.(28.7.2017)

• Chris Evans

• - Přestože malé školačce Mary mělo být ve filmu 7 let, její představitelce Grace Mckenna bylo v době natáčení už 10 let. (Nikitera)

• - Aby si Mckenna zapamatovala složité rovnice k vyřešení při natáčení, tak společně s maminkou si na ně složila písničku. (zuzu1056)

• - Každý z obsazení a ze štábu si adoptoval zvíře z útulku, ve kterém se natáčelo. Chris svého psa pojmenoval Dodger. (zuzu1056)