Velký dar

• Nizozemsko

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2017, 101 min

Filmů na podobné téma bylo natočeno spousty, ale tento se umí tak nějak dostat pod kůži. Vtip, dramatické chvilky, všechno působí, jak má. Navíc Mckeena je neskutečná - člověk si tuhletu malou ďáblici musí zamilovat hned od první chvíle. Pozadu ovšem nezůstává ani Chris Evans v roli jejího otce (pro mě veliké překvapení). Chemie mezi nimi funguje na jedničku. A nakonec, kde máte jednookou kočku jako milovaného mazlíčka. Palec nahoru. 84%(29.11.2017)

Niekedy takéto precukríkované a na jednu bránu hrajúce filmy človek vyslovene potrebuje - nič extra hlbokomyseľné, nenáročné a príjemne u srdca hrejúce. V tomto kontexte sa sem ten cukríkový záver celkom hodil. Možno aj záleží od nálady, v ktorej divák film pozerá, ja som to šťastie na správne načasovanie mal. Preto lepší priemer a pozitívny dojem k tomu. Malá bola zlatá a jej hlášky niekedy stáli za to. 65/100(5.8.2017)

Mckenna Grace byla skvěle vybrána a jí věříte, že je to geniální holka. Ale možná ještě větším překvapením je Chris Evans, který není jen svalnatý hezoun, ale dá i komplikovanější roli. A je, je to dojemné, ale takovým způsobem, že mě film bavil, chtěl jsem vědět, jak to dopadne, a nemohl jsem se od něj odtrhnout.(20.8.2017)

Upřímně bych asi normálně tento film obešel, ale vysoké hodnocení a obsazení Chrise Evanse mě přinutilo shlédnout. Bohužel se nejedná o žádné drama, které se Vám dostane pod kůži a nezůstane u něj oko suché! Chris se stará o dítě své zesnulé sestry, která byla geniální matematička a její geny se objevují právě u malé a velmi chytré Mary. To si začne všímat její třídní a po odmítnutí na talentovou školu se dostává do hry navíc zahořklá babička. Vše se vyhrotí, řeší se u soudu a než aby dal Frank neteř své matce, jelikož slíbil sestře že jí zajistí spokojený život bez čísel, rozhodne se pro pěstounskou péči. V této fázi filmu se dostáváme k mokrému oku, kdy jde o opravdu dojemný úsek. Asi každý rodič pochopí o čem mluvím! 65%(10.10.2017)

Příběh tohoto filmu je naprosto vděčné téma, u kterého jsem počítal se solidním emotivním zážitkem. Nakonec mě ale film mírně zklamal, protože ono bezchybné téma moc prolnul soudními procesy a vztahem matky a syna, který mi přišel totálně nelogický. V tom jsem se vážně ztrácel. Bejt já syn takové matky, tak jí hned z kraje pošlu do hajzlu a dál se s ní vůbec nebavím. Takže to, co se dělo tady, mi vůbec nedávalo smysl, ač tak trošku chápu, proč tomu tak bylo. Všechno ostatní ale bylo fajn. Takový ten typ vděčného filmu, po kterém Vám bude hezky.(21.3.2018)

• - Přestože malé školačce Mary mělo být ve filmu 7 let, její představitelce Grace Mckenna bylo v době natáčení už 10 let. (Nikitera)

• - Natáčelo se od 7. října do 20. listopadu 2015 ve městech Savannah, Tybee Island a Atlanta ve státu Georgia v USA. (BMW12)

• - Na natáčení měli herci a štáb sklenici za nadávky. Do sklenice přibylo 5 amerických dolarů za sprosté slovo a 10 amerických dolarů za slovo na F. Přispěla dokonce i malá Mckenna a Chris doteď nějaké peníze dluží. (zuzu1056)