Velký dar

Gifted

Gifted

USA, 2017, 101 min

Kurva prostě fakt doják, který by vydojil slzu i z prdele zmítané megaultraobří zácpou. Ale proč ne? Jako Chrise Evanse bych v podobném filmu a podobné roli fakt nečekal, ale je dost dobrý herec na to, abyste jen pokrčili rameny a řekli si, jo, žereme ti to. Kapitánem Amerikou nebudeš pořád, za tři roky nějakého šulina napadne, že by se mohl udělat jeho reboot, nahradí tě nekdo sladší a mladší, na patřičných místech boubelatější a na tebe se zapomene. Ale nezapomene, protože zůstane tohle a ty už dávno budeš hrát pestřejší role než jen komiksové šulihrdiny. Trefně obsazený film, Mckenna Grace je přesně tak sladká, Lindsay Duncan tak nechutná k odstřelení a Octavia Spencer tak suprózní, jak jejich postavy vyžadují. A Jenny Slate je rozkošná. Chcete-li se večer doma trochu potulit s protějškem, tohle je vhodná volba.(28.7.2017)

Možná už jsem to někdy zmínil, ale Chris Evans je ten největší borec na světě a děsně rád bych s nim zašel na pivko. A kdo viděl (500) Days of Summer a nedoceněnou dvojku Spideyho, tak pravděpodobně chápe, proč chci od Webba vidět absolutně každej film. A Lindsay Duncan prostě prominete všecko, já neměl na výběr. Jo...uhodli jste, tenhle chytře napsanej kousek doporučuji absolutně každému...100%(15.7.2017)

Ťažko by to niekto na Chrisa povedal a skôr by sa dalo predpokladať, že po toľkých komixových stvárneniach umelecky zakrpatie. Opak je však pravdou. Prirodzenou charizmou v tomto filme prekvital. Napriek slabšiemu rozpočtu sa podarilo pre zaujímavý scenár natočiť príjemná dráma ktorá správne ukazuje ako jedna z mála dnešnej spoločnosti reálnu nepatetickú ukážku správnej voľby v živote. málo kedy sa dá vidieť nenútenú formu ukážky zdravých hodnôt súperiacich s dnes tak populárnych úspechom za každú cenu.(19.9.2017)

„MARY JE POVAŽOVÁNA ZA ZÁZRAČNÉ DÍTĚ MATEMATIKY. ALE ŠKOLNÍ VZDĚLÁNÍ, KTERÉ JI POSKYTUJETE…“ /// Útok na city za pomoci chytrý sedmiletý holčičky, správňáckýho strejdy a kocoura. Vháněj mi slzy do bulv a vyprávěj, jakou výchovu by mělo mít geniální dítě. Chvíle štěstí střídá soudní drama a další emoce (u mě hodně emocí…). A to všechno pro ten úžasnej pocit, kdy můžete říct… „dokázals to chlape!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V osmi letech jsem četl René Descartese (tu píčovinu vo tý metodě).. 2.) Navierova-Stokesova rovnice je můj život. 3.) Thx za titule „jives a patras92“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.7.2017)

Již dopředu jsem tak nějak tušil, že by mi tento snímek mohl padnout do oka a líbit se. Předpoklad to byl správný. Je sice pravdou, že v určitých chvílích je možná zbytečně prvoplánovitě emotivní, avšak to mi nevadilo. K podobným příběhům zkrátka emoce patří a neřekl bych, že by to v případě Gifted působilo lacině. Film mě zaujal jak hereckými výkony, zejména Mckenna Grace, tak dějově, protože coby divák jsem byl spíše nestranný a měl jsem pocit, že jak Frank, tak jeho matka jsou až moc extrémisté a nedokáží najít kompromis. Talentovaná holka jako Mary by se na obyčejné škole musela nudit a vůbec by jí to neprospělo (což Frankovi nějak nedocházelo) a její babička by z ní zase udělala vědátorku, co by neznala nic jiného, než počty, čísla, výzkumy a teorie.(4.8.2017)