Velký dar

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2017, 101 min

Film je cílen na dámskou část publika (chytrá a drzá holčička, která setře každýho chlapa, Chris Evans), ale Webb si zpracování pohlídal a nedopustil, aby z toho vznikla přeslazená ždímačka na city. Film nenudí, u některých vtípků se pobaví i mužská část publika a konec je ač očekávaný, tak přesto uspokojující. Za minimálně jedno skouknutí určitě tento film stojí.(25.7.2017)

V osmé minutě filmu jsem byl přesvědčen, že Gifted ode mě dostane tučných pět hvězd! Co mám malou dcerku, vnímám vše trochu jinak. Mckenna Grace mi jí šíleně připomínala. Herecký výkon této slečinky byl naprosto geniální a opravdu jsem myslel, že by Velký dar mohl nakouknout i do mé top desítky filmů! Napomáhalo tomu opravdu vše. Inteligence a pointa filmu, nejlepší Chris Evans jakého jsem kdy viděl, dojemné i zábavné scény, prostě úchvatný filmek!!! Nemám moc co k tomu dál dodat, snad jen, že po Armagedonu (a měl jsem co dělat i u Sedmi životů s Willem) moje druhá významná filmová slza! Jsem holt nějakej přecitlivělej! Po dlouhatánské době dávám něčemu 100%(27.1.2018)

65%. Oprášit ideu Willa Huntinga nebyl špatný nápad. Gifted ale bohužel vypočítavě prahne po uznání, a to jej sráží k patetickému průměru. Čekání v nemocnici na porod nebo pseudodramatický proslov Evelyn u soudu jsou scény, které ve mně evokují touhu tvůrců zcela zbytečně příběh patetizovat a dramatizovat ve prospěch oscarových škatulek, přitom komediální pohodové pojetí by tomu slušelo daleko víc. Nicméně díky tomu, že dnes už se divák může velmi často spolehnout na herecké výkony, je tak jako tak Gifted relativně slušnou jednohubkou, kde jsou Chris Evans a Mckenna Grace líbivým tandemem. Jen bych si u takového námětu představoval buď víc feel-good ražení, nebo naopak využití intelektuálního potenciálu; nedostal jsem ani jedno.(28.7.2017)

Velké překvapení. Má-li dítě dar nebo nadání, je rodič povinen ho za každou cenu rozvíjet? A je to ambice rodičů ničící dětství vlastních dětí, uzavírající je do učeben v době, kdy si mají hrát s ostatními? Je lépe žít normální život nebo se pokusit něco dokázat? Mnohovrstevnatý příběh o vztahu matky a syna, vnučky s náhradním otcem ve formě strýce. Souboj ambiciózní babičky o geniální dítě. Výtečné dialogy, moudra i cenné momenty a záběry, které člověka opravdu nutí k přemýšlení o tom, co vlastně je podstatné v životě. Možná místy sladší, ale místy zase neskutečně reálné a tím i kruté. Skvělý film. 85%(28.1.2018)

Univerzálne prístupná pecka pre každého človeka (snobov tam samozrejme nerátam). 500 dní so Summer to síce nie je ale aj tak veľká škoda, že si Webb Spidermanom tak pošramotil povesť. Najlepšia klišovitá žmýkačka sĺz za veeeeeľmi dlhú dobu. A nepotrebuje k tomu vozíčkarov, gayov, mŕtve zvieratá alebo francúzštinu (prípadne iné barličky). Stačí dobrý príbeh, sympatické postavy a profesionálne uchopenie. 9/10(8.8.2017)

• Chris Evans

• - Přestože malé školačce Mary mělo být ve filmu 7 let, její představitelce Grace Mckenna bylo v době natáčení už 10 let. (Nikitera)

• - Chris Evans (Frank Adler) a Jenny Slate (Bonnie Stevenson) spolu po natáčaní aj v skutočnosti začali chodiť, no do roka už boli rozídení. V novembri 2017 však verejne oznámili, že sa k sebe vracajú. (Astonko)

• - Každý z obsazení a ze štábu si adoptoval zvíře z útulku, ve kterém se natáčelo. Chris svého psa pojmenoval Dodger. (zuzu1056)