Velký dar

• Nizozemsko

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2017, 101 min

Rozpočet $7miliónovTržby USA $24,768,464Tržby Celosvetovo $36,424,447Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Civilnejšia dráma, ktorej chýba silnejší vnútorný element, ktorý by skutočne dostal do kolien, otriasol príbehom v plnom rozsahu. Rozohrané to je dobre, aj keď v dosť pomalom tempe, má to dobré úseky, aj súdny proces nie je zlý, herci fajn, až na toho strašiaka v podobe babičky tej malej talentovanej dievky. /60%/(6.8.2017)

Další pěknej, emocionálně vystavěnej příběh. Drama o zázračným dítěti, ze kterýho chtěj všichni dostat maximum ve svůj prospěch. Nebylo by to asi nic tak skvělýho, nebýt hlavních dvou hrdinů. Chris Evans v trochu odlišnější poloze než jak ho známe z Kapitána. A talentovaná dětská herečka, který uvěříte úplně všechno .(20.1.2018)

Výjimečný snímek o výjimečné dívce. Je sice konec srpna, ale již nyní je zřejmé, že nejlepší za rok 2017 a pro mě osobně jeden z nejlepších filmů. Zuřil jsem při pohledu na manipulativní babiznu, která dělala vše pro to, aby Mary odloučila od života, který jí vyhovuje a ve kterém je šťastná. Jejího strýce vynikajícím způsobem ztvárnil Chris Evans. Doporučuji mít po ruce facilet, který budete nejednou potřebovat.(26.8.2017)

Spočiatku sa mi film páčil, pretože vypadal ako jeden z tých nízkorozpočtových nezávisákov nabitých hláškami, avšak postupne sa prevalil do takej akoby rodinnej, pritrúblej drámy, kde som si najprv všimol, že vidlácky red neck soundtrack je úplne nahovno a odveci, rovnako, ako i strýko malej Mary, Chris Evans, ktorý nemal úplne jasno v hlave, čo chce. P.S. Diana ani vo filme nehrala, ale pila krv aj tak!(25.5.2017)

Dobrý Will Hunting pre masy. Aby som bol konkrétny – v porovnaní so spomínanou snímkou priamočiarejšia (nie v dobrom zmysle slova), rozvojom postáv i samotného deja omnoho jednoduchšia, a celkovo až príliš tuctovo pôsobiaca dráma o nečakanom géniovi, tentoraz v osobe malého dievčatka, ktorá navyše občas až nechutne okato útočí na slzné kanáliky obecenstva. (60%)(6.5.2018)

• - Na natáčení měli herci a štáb sklenici za nadávky. Do sklenice přibylo 5 amerických dolarů za sprosté slovo a 10 amerických dolarů za slovo na F. Přispěla dokonce i malá Mckenna a Chris doteď nějaké peníze dluží. (zuzu1056)

• - Každý z obsazení a ze štábu si adoptoval zvíře z útulku, ve kterém se natáčelo. Chris svého psa pojmenoval Dodger. (zuzu1056)

• - Přestože malé školačce Mary mělo být ve filmu 7 let, její představitelce Grace Mckenna bylo v době natáčení už 10 let. (Nikitera)