Vlaštovky a Amazonky (festivalový název)

Swallows and Amazons

Suzie Davies

Kostýmy:

Amy Roberts

• dvd-L

Mohu potvrdit, že filmová adaptace z roku 2016 působí jakoby předlohu psala Enid Blytonová a ne Arthur Ransome. Bohužel. Z celého filmu se mi nejvíc líbila první polovina traileru.(21.7.2017)

Příjemný rodinný film s moc pěknou hudbou, která z toho je pro mě tím nejlepším a uvažuji, že se zkusím kouknout po soundtracku. Jinak je to taková pohodová dobrodružná jízda a člověk se trochu vrací do svých dětských let, kdy (aspoň někteří) zažívali obdobná (bez těch dospěláků) dobrodružství. Já tedy ano. Ta výprava s jezerem, ostrovem a nejbližším okolím byla fajn a hodně mě by mě to lákalo k návštěvě. Temnější stránka příběhu tomu dodává dospěláčtější ráz a hlavně určitý punc napětí. Ale příběhově jsem si stejně nejvíce užíval to soupeření i spojení Vlaštovek a Amazonek. Dětští herci byli víceméně přirození, což pak jen podtrhuje dobré dojmy ze sledování.(5.3.2017)

Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541(3.4.2017)

Dobrý rodinný film, kterých už se také nevidí tolik. Pravda, je to remake (respektive nová adaptace původní knihy), ale i tak si myslím, že jsou zde velmi dobře zvládnuté postavy - dětské i dospělé - a celkově děj, který je až překvapivě napínaví. Výborně vybraní britští herci tomu pak jen dodávají ještě trochu větší punc, než jaký by film měl bez nich.(10.1.2017)

Takovy trochu mene povedeny TinTin, nicmene pro mensi deti v pohode film. Hlavne to neberte nikdo moc vazne, na coz jsou tu na CSFD nekorunovani experti.(21.1.2017)