Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

Alexandre

Bál jsem se minimálně, ale bavil jsem se přímo fantasticky a to je na filmu to hlavní. Naprosto dokonalá klasická upířina, která rozhodně stojí za shlédnutí. Atmosféra perfektně spujuje všechny prvky filmu (ať už je to hudba, scénář, příběh) a jako celek to funguje naprosto úžasně, takže pokud jste ještě Fright Night neviděli, tak doporučuju všema deseti... ()

Psycho.R

Hrozná nuda, pořád dokola se to točí na stejným principu a hrdinové se nikdy nepoučí. Skončit to o pul hodiny dřív, nic by se nestalo. ()

Oskeruše

Ach ta 80. léta! Tehdy zcela jistě hříšný tanec metrosexuálního upíra působil jako vášnivý projev zvráceného flirtu a Amanda Bearse, upířím polibkem změněná v neodolatelnou femme fatale, dokázala zrychlit tep nejednoho muže v hledišti kina. Škoda, že dnes už tyto scény, podkreslené „poupatovou“ diskotékovou hudbou, vyvolávají pouze lehký úsměv na tváři těch, co pamatují a nezřízené veselí u těch, co nikoliv... Naštěstí je ve filmu mnoho dalších scén, které evokují stejně tak spolehlivě napětí, jako humor (tentokráte už ovšem zamýšlený) a dělají z Hrůzné noci nezapomenutelný zážitek. ()

Miagy

prekvapenie, výborný upírsky horror, pomerne neznámy avšak istotne stojí za pozornosť. Film mal síce dostatok chýb, ale celkový dojem je vynikajúci. PLUS: klasika hororová, úpíri, dostatok napätia, dobré herecké výkony, masky MINUS: dosť chýb, trochu dlhšia stopáž. PS: film mi neprišiel ako komédia. ()

Knor

Zas taková pecka to není, i když jsem se celkem bavil. Je to klasické béčko s originálním na upírské téma. Masky dobrý, herci dobrý, je to víc černá komedie než horor . Pro mě takové neurazí - nenadchne. ()

Cortesz

Tak. Další film, který dle mého má zde až moc přehnaně vysoké hodnocení. Já se vůbec nebavil. Dokonce jsem i usnul, což je u hororu asi chyba že. Asi to bude tím mícháním žánrů. Komedie a horor mi zkártka nejdou do sebe, zdálo se mi, že více funguje ta hororová část, ikdyž lekaček také moc nebylo. Film tedy těžil především z docela slušného hereckého obsazení, sice mi herci až na Amanda Bearse nic neříkali, ale ušli. A dále těžili především ze skvělých masek. Je sice pravda, že tento horor mohl v době vzniku fungovat, ale já říkám, že dnes je spíše nudným až směšným. ()

ratpile

Upířiny, to já můžu. Nejsem žádnej fanda gore efektů, plastelýnovejch netopýrů apod, ale tady na mě stejně dýchla ůžasná staromilská atmosféra. Prostředek filmu (diskotéka, cesta městem, apod) je hodně jalovej, skvělej začátek a závěr to vynahrazují. Pohodovej, atmosférickej horůrek na páteční noc a krásná vzpomínka na dětství, kdy pro mě upíři byli nejhorší noční můrou. Normálně 3 hvězdy, ale byl sem zase chvíli dítě ulítávající na upírech. p.s. Kruťak byl fakt krutej :-D ()

intro

Rád se občas podívám na nějaký ten starší horor. Mají své kouzlo té doby a o Hrůzné noci to platí určitě. Musím jen doporučit. ()

Krahulda

Zprvu se mi tento film zdál spíše suchý a bez děje, ale po delší době jsem změnil svůj názor. Na tomto snímku se mi nejvíce líbily masky. Myslím si, že byly docela propracované a ve filmu místy i hrůzostrašné :). Za mě 4 hvězdy. ()

Kortexo

Fright Night je film, který nevypadá lákavě, ale po zhlednutí člověka příjemně překvapí.Komedie převažuje nad strachem, ale ve špičkové formě. ()

Olafsson

Když se na to podívám přes brýle "osmdesátek", tak na tu dobu je to skvělé, trikově, dějem, atmosférou.. Proto 4 hvězdičky... ()

horor2

Nostalgie. Hrůza z dětství, které jsem se bál :-D Kult, který si kdykoliv rád dám. Poučení na závěr: Nešmírujte sousedy! :-) ()

sharkamell

Od filmu jsem nic moc nečekala a možná i proto mě docela mile překvapil. Byla tam hromada scén, kdy jsem se upřímně pobavila, líbily se mi i herecké výkony. Milý snímek. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 92%, Audience Score - 76% | FDb.cz - 70% | Kultovní teen horůrek, chvílemi lehce strašidelný, chvílemi lehce vtipný, chvílemi lehce směšný (to není kompliment!!! ;), ovšem s neskutečně charismatickým Chrisem Sarandonem. Ačkoliv, když už se režie ujal Tom Holland, čekali bychom spíš pavouky než upíry :-D 60% ()

Blazkowicz

Má to opravdu skvělé masky, to se musí nechat. Jenže už nic dalšího. Vůbec to neodsýpá a hlavně ten konec je moc dlouhý. Příběh o ničem, postavy mají dost nelogické chování. Komedii jsem tam neviděl ani jedním okem. Spíš průměrný horor už v době vzniku a dneska to nebude o nic lepší. 2+* ()

Stejšn

Pěkný osmdesátkový horor s výbornými maskami. Upíry nemám rád, příjdou mi nehygieničtí, ale tohle aspoň je na hony vzdálené modernímu teploušskému pojetí. Zjištění je, že ani zamlada nebyla sousedka Ala Bundy moc hezká. Pokud si chcete Fright Night užít, vyvarujte se příšernému dabingu od Bontonfilmu s Petrem Olivou. ()

Pitryx

Nebavilo mne to kdysi a ani v současnosti. Na mne je to zdlouhavé a málo efektů. Tyto jsou však na svou dobu poměrně dobré a kdybych nedal trikařům dvacítku, urazil bych je. To je ovšem také vše, co si snímek zaslouží. Jinak je totiž tak akorát na usnutí. ()

Nekrofil

Veľmi príjemný horor s prvkami komédie. Dobrý námet, slušní herci, príjemne mrazivá atmosféra a miestami naozaj nádherné špeciálne efekty. Ideálna oddychová zábava na sobotný večer. Môžem len odporučiť. 70% ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020