Dvojice, pro kterou autoři oceňovaného televizního filmu J. Otčenášek a J. Balík použili příměru veronských milenců, není ani mladá a ani její příběh nekončí tragicky. Svého Romea a Julii na konci listopadu (ve skvělém hereckém podání obou hlavních představitelů) sledují autoři s pochopením, zatímco ne bez ironie kreslí ty, kteří jim jejich cestu za pozdním štěstím komplikují… Když se šedesátiletý Karel Pluhař (K. Höger) seznámí s Marií (D. Medřická), ženou v mnohém nešťastnou, pocítí, že chopí-li se této příležitosti, bez ohledu na malicherné zájmy a zábrany, může se ocitnout na prahu nového štěstí. Společně s Marií poznává, že se člověk nemá vracet k planému lítostivému vzpomínání, ale až do poslední chvíle života má s nadějemi a kurážnou podnikavostí hledět vpřed. Jen tak se mu život bohatě znásobí, nezadržitelně uplývající čas ztratí svou drtivou hořkost a člověk nepozná tíživé myšlenky stáří … (Česká televize)

Natabar

Film, který jistým způsobem pohladí na duši. Pomalu a pozvolna plynoucí - asi jako láska dvou hlavních postav. Krásně starosvětské, mile noblesní, citlivě jiskřící - a Höger opravdu hraje na 120%. ()

Kalidor_

Asi nejkrásnější a nejdojemnější (český) film o lásce jaký jsem kdy viděl. U Karla Högera (podobně jako např. u Rudolfa Hrušínského) nikdy nepřestanu obdivovat jejich geniální herectví, kdy i beze slov jen třeba pouhým pohledem dokážou vyjádřit vše. A Dana Medřická jakbysmet úžasná. No a jako třešnička na dortu nadpozemská hudba Karla Mareše, TA HUDBA OMG! ()

Autogram

Randenie v pokročilom veku nebýva jednoduché, zvlášť, ak má niekto doma celú rodinu Homolkových, čo nemajú pochopenie pre niečo vymykajúce sa ich predstavám. A ani motor toho starého auta už nemá ten dokonalý zvuk. Obaja herci v hlavných úlohách boli skvelí. –––– Ty jsi nikdy nepřeháněl. Ty na to, totiž, nemáš! ()

jatamansi

Natočit poetický film pro náctileté a o náctiletých není problém. Už vůbec není těžké vyrobit romantické dílo o lidech středního a mladšího středního věku. Ale udělat inscenaci o stárnoucích lidech tak, aby dojímala a přitom nebyla lacině sentimentální, aby nenudila a současně bavila, abychom s hrdiny dýchali a prožívali jejich ne právě nejmladší starosti – to je umění. Ale ono se to točilo, když byly k dispozici takové lidsky i herecky vyzrálé osobnosti, jakými byli Karel Höger a Dana Medřická. S nimi snad hrála i ta lavička v parku. ()

Looser

I když mi tenhle typ filmů moc nevoní, tohle jsem vcelku bezbolestně s chutí zkouknul. Pro mně aboslutní koncert Karla Hogera (sakra docela mi chvílema připomínal Hopkinse :-) a jeho pragovky. ()

klúčik

Krásny, lyrický príbeh dvoch starších ľudí. Herecký koncert dvoch hlavných predstaviteľov. Hlavne Dana Medřická je výborná 65%. ()

LEATHERFAC

Pro zajímavost: Tento film vznikl ve stejném roce jako slavný seriál Taková normální rodinka. Nutno přiznat, že Marie má toho se zpívající maminkou Hanákovou z Rodinky společného mimo obličej opravdu pramálo. Stejně tak se soudružkou účetní z Ošklivé slečny, kde si s Hogerem střihli taky románek o pár let dřív. Paní Medřická byla opravdu velká herečka. ()

Bohemák

Kdyby se o tohle dnes někdo pokusil, tak z toho asi vyleze nějaké rozpačité Babí léto. Skvěle vykreslené i zahrané veškeré postavy. A krásné poselství o tom, že by na život člověk neměl nikdy rezignovat. Ani s Milošem na Hradě... ()

Paity

Opravdový koncert dvou hereckých legend - Karla Högera a Dany Medřické, která překonává desetiletí. Tohle je skutečné melancholické snění dvou lidí, kteří jsou si stále bližší. ()

ArthasKarfa

Krásný příběh na podzimu života o tom, že láska z nás dělá lepší a šťastnější lidi, bez ohledu na to kolik křížků máme. ()

Haniczka

Krásný a dojemný film zejména díky Karlu Högerovi a Daně Medřické, hudbě Karla Mareše a i citlivé a přesné režii Balíkově. Od Balíka se mi líbí jen dva filmy. Jak se krade milion s Rudolfem Hrušínským a tento. A hodně. ()

Candida

Bez váhání dám plný počet bodů! Viděla jsem teď tenhle film už poněkolikáté - je jedním z mála, na které můžu koukat opakovaně a neomrzí mne. Pan Balík mne překvapil, čekala jsem spíš Františka Filipa, to je mistr na člověčí nitro ...anebo Karla Kachyňu, ten taky dokáže odhalit lidskou duši až na dřeň...Už se mi stává málokdy, že při sledování nějakého filmu nevidím herce HRAJÍCÍHO postavu, nýbrž POSTAVU samu. V tomto případě nevnímám Karla Högra a Danu Medřickou, ale Karla a Marii, které svedla dohromady náhoda a kteří se rozhodli využít šanci na prožití krásného vztahu...Škoda, že není víc tak dobrých rolí pro starší herce, jelikož to, co nám tito zkušení bardi jsou schopni ukázat, je nádherné! ()

Deleatur

Kupodivu to nebyla jen metafora - jejich rodiny sice spolu nesoupeřily, ale obě byly proti vztahu ovdovělého otce a opuštěné matky. Höger s Medřickou předvedli herecký koncert a do zaprášených a zakouřených reálií počátku normalizačních let vnesli prvorepublikovou noblesu ("Jsou dneska ještě pasáčci? Tak ne... tak mládež... nebo ještě lépe - družstevní mládež..."). A navzdory smutnému bilancování nesplněných snů úžasně vitální film o stáří: "Já jsem ještě neobrostl mechem. Jsem ještě živý!" // 85% ()

tragos

Dvě herecká esa v nádherně napsaném příběhu. Charaktery všech postav jsou perfektně odkoukané ze života a neméně dobře zahrané. ()

Véronique

O kvalitách tohoto filmu již bylo řečeno hodně, stejně jako o hereckém koncertu Dany Medřické a Karla Högera. Já osobně bych hodnotila 60%, ale za šťastný, a zároveň "nepřeslazený konec" (včetně pusy), a také nádhernou hudbu, jsem musela v hodnocení přidat. Opravdu milý film, který pohladí. ()