91 Days (TV seriál)

91 Days

Animovaný / Drama / Historický / Krimi / Thriller

Japonsko, 2016, 12x25 min

Po Baccano! a Gangsta. konečne ďalšie anime, ktorého tematikou sú mafiáni, prohibícia a pomsta. Je to dospelé a atmosféru počiatku 20. storočia sa podľa mňa podarilo vykresliť celkom úspešne. Prvé dva diely aj nalákali, že to bude mať celkom hutný a napínavý dej, no potom sa tam akosi nič nestalo. Budem teda dúfať, že to bude dlhšie než 12 dielov a len si potrebovali urobiť väčší priestor pre vývin deja. Edit: Tak nakoniec nebolo, ale koniec bol vcelku podarený a musím priznať, že to bolo vcelku príjemné osvieženie po všetkých tuctových šónenoch so superschopnosťami. 12/12 – 70%(15.8.2016)

Tak nakonec velmi povedený seriál, který měl atmosféru, slušný příběh a zajímavé charaktery. Vše působilo dosti dospěle a vážně. No Kmotr to není, chybělo mi tam možná trochu víc akce a intrik, zkrátka něco co by u mě navodilo nějaký silnější zážitek, který by vedl k tomu, že bych tomu úplně propadl, no nestalo se, ale pořád to bylo prostě hodně dobré. 8/10(9.7.2016)

Poměrně vydařené anime, které popisuje skutečnou část dějin. I když tempo není závratné, děj je poměrně vyváženě napínavý a vyústění dosti originální a zajímavě. Vše se drzí reálné linie a má logický spád. Rozhodně to patří mezi ty povedenější anime posledních let.(27.2.2018)

Zejména díky tématu prohibičních 30.let velmi osvěžující Anime. Sice nikterak originální, ale překvapivě dobře napsaný scénář o chlapci Aviliovi, jemuž Mafie vyvraždí rodinu a on se v dospělosti vydá na cestu pomsty s dopisem se jmény vrahů v kapse funguje povětšinu času jako hodinky a nebýt pár menších zaškobrtnutí, zejména na konci seriálu, klidně bych dal 5*. -------- Atmosféru 30. let, kterou znám zejména z filmů, pár knížek, dobových materiálů a něco málo počítačových her totiž tvůrci vystihli na jedničku a spousta postav navíc působí poměrně věrohodně. -------- Zejména v béčkové produkci nadužívaný motiv pomsty do tohoto prostředí padne jako ulitý a tvůrci jsou si toho velmi době vědomi. -------- V 91 days tak dostane divák unavený všemožným magickým seriálovým balastem vše co by od mafiánského titulu očekával. Tedy soupeření jednotlivých rodin, pašování alkoholu, spoustu vražd, vydírání, manipulování a hlavně tu sice nebezpečnou, ale stále tolik přitažlivou atmosféru 30. let 19. století. Silné 4*(16.2.2017)