Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Zavedení prohibice se v lidských dějinách nikdy příliš neosvědčilo, protože to nahrávalo organizovanému zločinu, který díky ziskům z ilegálního prodeje lihovin získával neuvěřitelnou moc. S tímto problémem se plně seznámilo i městečko Lawless, kterému nyní plně vládne mafie. V rámci této organizace však vždy docházelo k bojům o moc, a tak i zde došlo k puči, během kterého byla hlava zdejší organizace zavražděna jedním z členů, který toužil po tom stát se velkým šéfem – Donem. V rámci převzetí moci je však nutné zlikvidovat všechny, kteří byly předchozímu Donovi nakloněni. Tak je jednoho večera vyvražděna skoro celá rodina Brunových. Jediný, kdo tuto čistku přežije, je mladý chlapec Avilio, který přestože vše viděl, zachoval klidnou hlavu a podařilo se mu uprchnout. Po celých 7 let se mladému chlapci dařilo skrývat a spřádat své další plány. Nyní se již jako mladý muž vrací do města a jediné, na co myslí, je pomsta... (Jeoffrey)

(více)

Videa (13)

Recenze (6)

VashCZ 

všechny recenze uživatele

Anime je to určitě kvalitní. Narozdíl od jiných anime se mi to zdá ale moc podle pravítka. Nemá to duši. U ostatních anime je hrdina tak trochu tupec nebo nováček a probouzí v sobě nějakou neznámou sílu, ale stále je naivním. Zde je zase hrdina superhrdinou protože má všechno vymyšlené dopředu a když ne, tak hned ví jak ze svízelné situace. Jediné co ho limituje je jeho moc. Ač se u hraných filmů přikládám k tomuto typu hrdinskosti a přehlednost by tomu ještě měla přidávat... ne. Nemám jak obdivovat herecké výkony. Ani animace ani grafika mě nezaujaly. 60% Zaujme tak abyste dokoukali, ale nezapamatujete si to. Hlavní hrdina není sympatický, je až ledově chladný. Druhá nejdůležitější postava pak více přilnula k srdci, ale ta bohužel až na výjimky jen plní co od ní děj klišovitě žádá. ()

LeitoSE 

všechny recenze uživatele

Po Baccano! a Gangsta. konečne ďalšie anime, ktorého tematikou sú mafiáni, prohibícia a pomsta. Je to dospelé a atmosféru počiatku 20. storočia sa podľa mňa podarilo vykresliť celkom úspešne. Prvé dva diely aj nalákali, že to bude mať celkom hutný a napínavý dej, no potom sa tam akosi nič nestalo. Budem teda dúfať, že to bude dlhšie než 12 dielov a len si potrebovali urobiť väčší priestor pre vývin deja. Edit: Tak nakoniec nebolo, ale koniec bol vcelku podarený a musím priznať, že to bolo vcelku príjemné osvieženie po všetkých tuctových šónenoch so superschopnosťami. 12/12 – 70% ()

Reklama

dudo24 

všechny recenze uživatele

Páčilo sa mi to, solídny príbeh a postavy s neskutočne zamotanými intrigami. Nemám seriálu čo vytknúť. Môj problém je v mafiánskej tematike z prohibičného obdobia, že to jednoducho nie je moja šálka. Čo sa týka celkového spracovania, tak si myslím, že to je veľmi slušné. Ale tak nechám teda hodnotenie na silných troch hviezdach. Chcel by som ešte pochváliť vynikajúcu úvodnú znelku. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Zejména díky tématu prohibičních 30.let velmi osvěžující Anime. Sice nikterak originální, ale překvapivě dobře napsaný scénář o chlapci Aviliovi, jemuž Mafie vyvraždí rodinu a on se v dospělosti vydá na cestu pomsty s dopisem se jmény vrahů v kapse funguje povětšinu času jako hodinky a nebýt pár menších zaškobrtnutí, zejména na konci seriálu, klidně bych dal 5*. -------- Atmosféru 30. let, kterou znám zejména z filmů, pár knížek, dobových materiálů a něco málo počítačových her totiž tvůrci vystihli na jedničku a spousta postav navíc působí poměrně věrohodně. -------- Zejména v béčkové produkci nadužívaný motiv pomsty do tohoto prostředí padne jako ulitý a tvůrci jsou si toho velmi době vědomi. -------- V 91 days tak dostane divák unavený všemožným magickým seriálovým balastem vše co by od mafiánského titulu očekával. Tedy soupeření jednotlivých rodin, pašování alkoholu, spoustu vražd, vydírání, manipulování a hlavně tu sice nebezpečnou, ale stále tolik přitažlivou atmosféru 30. let 19. století. Silné 4* ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Tak nakonec velmi povedený seriál, který měl atmosféru, slušný příběh a zajímavé charaktery. Vše působilo dosti dospěle a vážně. No Kmotr to není, chybělo mi tam možná trochu víc akce a intrik, zkrátka něco co by u mě navodilo nějaký silnější zážitek, který by vedl k tomu, že bych tomu úplně propadl, no nestalo se, ale pořád to bylo prostě hodně dobré. 8/10 ()

Galerie (326)

Reklama

Reklama