Zběsilá pomsta

• Česko Rozzuřený pes (více)

V roce 1959 Indočínu ovládají kriminálníci - vietnamští vojáci a evropští váleční zločinci. Všude vládne bezpráví, brutální násilí a lidský život nemá žádnou cenu. Pracovní tábor Den-Dhin-Chan vedou čtyři extrémně nebezpeční zločinci. V nejhorším vězení země se ocitl bývalý světový šampion v boxu, Martin Tillman (Scott Adkins). Holý život si zachraňuje zápasením v turnajích, na kterých bohatí zločinci vydělávají vysokými sázkami na jeho vítězství. Tillman se spoléhá na to, že si tak koupí lístek na svobodu a vrátí se domů, do Evropy. Když se však blíží čas jeho propuštění, zkorumpovaní věznitelé udělají vše, co je v jejich moci, aby mu odchod znemožnili. (JOJ Cinema)

raimi

Jesse V. Johnson. Nejnudnější režisérskej nýmand všech dob. Proč mu ještě nikdo nesebral papíry na režírování, to prostě nepochopím. Savage Dog je strašidelný béčko, který se bere tak vážně, že je to možný považovat za zločin proti lidskosti. Neuvěřitelně strašnej scénář (z pera samotného pana režiséra), naprosto otřesný kecy (ty vnitřní monology jedné z postav, to mně slízaly nehty z pracek), směšnej kompars cosplayerů, co si hrajou na vojáky, nikdy nekončící debilní zpomalovačky, ta nejotřesnější hudba pod sluncem, trapnej "vyhlášenej" bar, kterej vypadá jak polorozpadlá kůlna u nás na zahradě a je menší než můj hajzlík... Ani nevím, proč tomu dávám jednu hvězdičku. A to mám v plánu nakoukat ještě tři další filmy tohohle debílka. Bůh mě opatruj. P.s.: Viděl jsem uncut verzi, a tak mě napadá... Fakt mám považovat za cool, když hlavní "hrdina" (bombovej terorista z IRA, btw) střelí bezejmennýho vojáka čtyřikrát do hrudi z brokovnice, pak si nad toho umírajícího chudáka stoupne a z půlmetru ho střelí v přímým zaběru do ksichtu, abych si mohl "vychutnat", jak se mu rozprskne hlava? WTF? ()

Figu

Scottík nám nabídl další ze svých nízkorozpočtových svěžích béček a opět celkem pro fandy oldschool boduje. Rozzuřenej pes je v mnohým podobnej jako by byl další pokračování Neporazitelnýho, jen s tím rozdílem, že ring je namísto provazů v kamenech. Jinak asi ten rok 1959 nám může připomínat jen vohoz včetně klobouku novodobýho Lundgrena pana Zarora, kterýho mimochodem asi už potřetí chválím za výkon bitkaře. Plus je celkem příjemný překvapení vidět po letech opět "našeho" Vláďu Kulicha, kterej naposledy řádil v 90kách po boku Banderase jako vůdce vikingů... Krve bylo dost ovšem střihu taky. Pohodový béčko, který dvakrát neoslní, ale určitě ani neurazí... 60% ()

Martin741

pan Adkins na klasickej sinusoide, obcas natoci daco lepsie, obcas sliapne do hovna. Asponze ta cholerogragia bojovych zapasov bola na urovni : 50 % ()

PROCESOR

Pohodový béčko, který  neoslní, ale určitě ani neurazí... Je to furt stejný dokola, takže se rýsuje pomsta a je jedno jestli jste v devadesátkách či nyní. Scénář je, byl a bude vždy stejný. To je jistota. Mlátička Adkins splnil roli a všichni můžou jít v klidu spinkat. Zmlátil všechny vokolo a ještě zbylo trochu na tu lásku. ()

Johnny.ARN

Asi najslabší Adkinsov film. Mal som podozrenie, že ten pobyt tam mu neurobí dobre. Krvavo preexponované, súboje zle natočené, dej nemal čo ponúknuť. No celé zle. Aspoň ten záverečný fight bol trošku pozeratelný. A samozrejme prepojenie s SS. 1 z 5 ()

JohnSmith

Ohraná písnička zasazená pro změnu do Indočíny. Souboje byly slušné, ale ostatní akce nic moc a co bylo nejhorší, ten film se bere až moc vážně. ()

sedm.1

Kvalita filmů se Scottem Adkinsem vždy stojí jen na tvůrčí schopnosti využít mistrovo umění, tedy zužitkovat ho v tom nejlepším možném provedení, což znamená bez střihu, bez kamerových veletočů, přehledně a nekompromisně. A právě Savage Dog tímto vším disponuje v tak dostatečné míře, aby film působil zábavně a dynamicky. Veškeré souboje jsou vážně skvěle nasnímané, Adkins předvádí své bojové umění v plné kráse, mají koule a jsou i zatraceně krvavé, kdy zvlášť ke konci filmu se pak mění až v pořádná jatka a Adkins je zde navíc opravdu hodně rozzuřený, respektive spíš až pořádně nasraný, takže to fakt řeže hlava, nehlava, prostě v tomto ohledu paráda. Zbytek ovšem očekávaně stojí za prd, jak jsem ale zmiňoval na začátku, pro mě hodnocení snímků s Adkinsem v hlavní roli stojí především na množství a kvalitě zpracování soubojů, takže jen pro úplnost, lacinost celého filmu čučí doslova z každého záběru, zápletka hloupá, herecké výkony mizerné, atmosféra nevýrazná, přesto všechno ale stejně film nadhodnotím, neboť to co jsem od Savage Dog očekával, jsem dostal v plné palbě. ()

iXtr3m3

Myslel som, že dám aspoň tri, ale nemôžem. Dokonca aj Accident Man bol od tohoto lepší a to bol obyčajný film. A tak ako nevyužili Ray v Accident Manovi, tak nehorázne nevyužili Vladimíra Kulicha tuná. Keith David bol len ako ťaháčik, jeho monológ nedával zmysel, keďže hovoril v prvej osobe dokonca aj SPOILER po svojej smrti SPOILER. Adkins upadá do zabudnutia skôr, ako sa vôbec dokázal presláviť. To už poslední dvaja Kickboxeri boli ďaleko ďaleko lepší. ()

TERRORDROME

Prosté akčné béčko, ktoré akoby vypadlo z oka niečomu z raných 90 rokov keď boli podobné záležitosti na vrchole. Byť to naozaj natočené vtedy, možno by získalo podobný status ako vtedajšie Van Dammovky a Seagalovky, ale dnes pokiaľ Adkins nepredvádza tie najšialenejšie vzdušné vývrtky aké kto kedy videl, tak si okamžite vyslúži len sklamané divácke mručanie. Keď ale nebudeme na týchto veciach bazírovať, tak je Divoký pes celkovo solídna záležitosť ozvláštnená situovaním do Indočíny 50-tych rokov, kam sa sťahujú všetky špiny sveta vrátane bývalých nacistov a našeho "hrdinu". Polovica filmu je v podstate arénovka, aj keď arénu tu väčšinou supluje bahnistá jama. V polovici sa to prehupne do tradičnej pomsty odžubaného drsniaka ktorý už nemá čo stratiť a tak ide všetkých spravodlivo dodrbať. Určite treba spomenúť scénu kde nabehne s mačetou do baru a celé to tam naseká na krvavé handry. Potom je to viac-menej strieľačka, riadne krvavá a dosť efektná. Čo ma sralo že keď Marko Zaror s cigarou v papuli a guľometom v ruke začne frajersky páliť, tak Adkins pokojne tancuje medzi guľkami, čo vlastne ani nemusí lebo to vyzerá že napriek zdanlivej kadencii vyletí z rozpálenej hlavne len pár ostrých striel medzi hromadou slepých, ktoré nemajú žiadny efekt ani proti drevenej stene domčeka. No a potom sú tu tie súboje. Áno Adkins nevyužíva svoje schopnosti ani na pol plynu, predvedie za celý film len zo dva kopy s výskokom a Zaror vôbec žiadny, čo sa javí ako fatálne plytvanie ohromným potenciálom keďže vieme čoho sú obaja schopný a je ťažké sa ponad to len tak preniesť. Najefektnejšou, najdynamickejšou a choreograficky najzaujímavejšou scénou filmu tak nie je logicky očakávaný duel Adkins-Zaror, ale bitka s plecnatým Cungom, kde naviac Adkins musí nakoniec podvádzať. Potešilo že záporáci nie sú až také jednorozmerné figúrky, vlastne sú na tom lepšie než samotný hrdina a hlavne Zaror ako Rastignac disponuje značnou charizmou hoväda. Takže opakujem, je to dosť dobre vyzerajúce a krvavé ( dôjde aj na explodujúcu hlavu a žranie záporákovej vyrezanej ľadviny ) béčko, ktoré by síce malo aj na viac, ale určite solídne zabaví. ()

Magika82

Verbale, Ty lumpe... tentokráte jsi mi odůvodnění hodnocení snímku doslova odtrhl od úst :o) ... Přesto k němu doplním pouze krátce: Až na malé výjimky z pravidel zde naprosto a bezezbytku platí, že snímek nedopadne dobře, pakliže scénárista je zároveň režisérem.... A počet takových výjimek z tohoto pravidla, by se dal spočítat na prstech obou rukou, z čehož by jedna mohla i dva nebo tři prsty postrádat... Snímek s největší pravděpodobností ocení pouze diváci spokojující se z filmy bez logiky a tzv. "Hlavy a paty", s mělkostí dětského bazénku.... S oběma přimhouřenýma očima a zatnutými zuby, dávám snímku známku Dostatečná, a tím také jedinou hvězdu... Znovu ho vidět nepotřebuji... ()

BOURQUE

Prvá polovica akoby ešte ujde, ale druhá je už klasické B-ový masaker. Bol v tom viac. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

MickeyStuma

Scott Adkins byl vždy zárukou sice levné, ale vždy poctivé akční práce, která povznáší vzpomínky na staré časy akčních filmů z konce 80. a začátku 90. let. Jesse V. Johnson dokonce coby režisér takový koncept nemálo podporuje, a tak tu máme další akční film s bojovým uměním bez nutnosti dnes tak oblíbených CGI efektů. Skromná zápletka, testosteronem nabité svaly, klady a zápory a hlavně souboje. Prostředí indočínské džungle tomu dodává patřičné kulisy, a když si vezmete klasický námět o vězních, v tomto případě pracovního tábora, kteří jsou nuceni k souboji pro pobavení nacistického válečného zločince, fanoušek akčních filmů s bojovým uměním zajásá. Pro českého diváka je nejzajímavější fakt, že onoho válečného zločince si zahrál pražský rodák Vladimír Kulich. Film se tak může pochlubit naprostým minimalismem, co se týče složitosti příběhu, nucených zvratů a dramatičnosti zápletky. Zde jde čistě o akční scény soubojů, kterých je dostatek. Takže tento film prostě jen představuje specializovaný žánr, velmi vzdálený dnešní mladé generaci, který se hlásí ke kořenům ve své době velmi vyhledávaných filmů s tuto tématikou a který přináší přesně to, po čem fanoušek akčních filmů s bojovým uměním touží. Nic víc, nic míň. ()

Cinematrix

Scott Adkins je borec. Na to, že jeho vzorem byl J.C.V.D., mnohonásobně ho předčil choreografií bojových technik, které v soubojích předvádí. Co se týče hereckého výkonu, i tam se J.C.V.D. skvěle vyrovnal. Koulení očima, pevně semknuté rty, za žádnou cenu nedat na jevo žádnou emoci, aby to náhodou diváka nerozptylovalo od akčních scén... Ale buďme soudní, chceme vůbec, aby nám takhle v čínských bažinách poskakoval Robert de Niro? Nechceme! Chceme návrat ke klasickým osmdesátkovým akčňákům a tuto nostalgii Adkins nabízí v plné míře. Po zhlédnutí filmu jsem mé přítelkyni jen tak pro zajímavost předvedl pár kopů, ovšem k pofilmovému sexu nedošlo, protože jsem jí omylem trefil. Sice jen do kotníku, ale já nejsem žádnej Scott Adkins. ()