Reklama

Reklama

Absence blízkosti

  • angličtina Absence of Closeness (festivalový název)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Hedvika (Jana Plodková) je svobodná matka tříměsíční Adélky, která prochází životní krizí. Podvědomě cítí, že má raději svého psa než vlastního potomka, a v pořádku není ani její vztah s matkou. Po období vnitřního zmatení si uvědomí, že její hlavní problém spočívá v absenci mateřské blízkosti. Když jedné noci nalezne rodičovské deníky svého zesnulého otce, kde zaznamenával rané dětství dcery, rozhodne se Hedvika jejich láskyplný obsah využít jako terapii: začne deníky intenzivně číst, jezdit na místa v nich popisovaná nebo navštěvovat příbuzné ze strany zesnulého otce. Hedvika pomalu začíná měnit vztah k sobě samotné a tím pádem i k malé Adélce. Absence blízkosti je komorní psychologické drama odehrávající se na západě Česka během jednoho z mnoha zemětřesných rojů, která jsou pro tento kraj příznačná. (A-Company CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Benigni 

všechny recenze uživatele

Velmi podprůměrné, odlidštěné, chladné, špatně vystavěné, slabě zahrané, nudné, zbytečně pseudoartové, nezrežírované, obsahově nevyřešené. Nemůžu najít žádná pozitiva a je mi to líto, že další miliony skončily v kanále, škoda těch dobrých herců, asi se museli hodně trápit, na Janě je to vidět, a i pan Goldflam, Veselý či Beretová působili trochu nejistě. Jak je to možné? Mám pro takové filmy ovšem pochopení, tak dávám jednu hvězdu za snahu a za možnost tvořit za každou cenu, i když není úplně co a o čem. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Vynikající Jana Plodková a ještě víc Anna Cónová, které obě hrají dokonale. Hnusný, smutný film, jenž v té hlavní rovině, vztahu Hedviky a její matky, z podstaty prožitých věcí nemůže přinést žádnou naději. Světlana je zlá píča, Hedvika je sice jiná, ale taky je to zlá píča. Potěšil hlas Arnošta Goldflama, Cyril Drozda coby strejda Walda, a krásné prostředí lesů a léta. ()

Reklama

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Hedvika by se na první pohled mohla zdát jako narušená ženská, která vyrostla bez lásky pod psychopatickou matkou. No nevím, mě přišla spíš jako rozmazlená kráva, která si neváží ničeho kolem sebe, kromě nějaké vzpomínky na někoho koho nezná. Docela studený film. Docela otřesný jak někdo dokáže žít. ()

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Je to velmi neoriginální film. Jeho děj je velmi jednoduchý, dokonce bych řek, že je až moc jedonuchý, téma rodinných tajemství je ale velmi ohrané a tento film s ním nedělá nic nového. Na jednu stranu je to podle mně dobrá studie protagonistky filmu, na druhou je si ale myslím, že metoda, kterou jí studuje, je - jak už jsem zmínil - ohraná a místy vyloženě nudná. Pezentace byla zvláštní, líbí se mi, jak byl film natočený, ale přišel mi až moc šedivý, chápu, že barevnost se pro tento film úplně nehodí, ale určitě bych ocenil vyšší barevný kontrast. Herecké výkony byly všechny dobré a hudba taky ušla. Zvuk byl většinou moc dobrý, ale pro miminko použili čytřikrát po sobě stejný zvukový efekt a to opravdu nemůžu odpustit. 4/10 ()

Hombre8 

všechny recenze uživatele

Náhodou... Dobrý. Syrově popisující jednu současnou, ne netypickou, pošahanou rodinku. Neurotický, sebestředný a sobecký uzel emocí (dnes už v podstatě norma), který se stará hlavně o svýho čokla (na dítě už v utápění se v sebelítosti není čas), despotická matka se sterilně "moderní" domácností nevímproč potaženou mikrotenem a submisivní, bo po uši zadlužený žigolo, který je tu evidentně jen jako součást inventáře. Dočasně. Věrný obraz naší doby. Filmu trochu škodí výrazná orientace na vizuální stránku, která ale po pravdě řečeno není vůbec špatná. Natočeno dobře. I zahráno. Ta suchost, chlad a šeď sem patří. Na debut určitě zdařilé. Až na tu hudbu. Nečisté 4*, dorovnáno za autorství. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Chata, kterou použili filmaři, se nachází u obce Nejdek u Karlových Varů. (Brtniik)

Reklama

Reklama