Muzzikanti jsou film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost, odehrávající se na československopolském trojmezí, v drsném, ale půvabném kraji Těšínského Slezska, kde slovo chlapa má stále svou sílu, půvab žen přitahuje od nepaměti a hudba má své nezastupitelné místo. Zkrátka magický kraj pro zdánlivě obyčejné, a přece něčím osobité a hlubokou lidskostí protkané příběhy s dobrým koncem... (Bohemia MP)

milunech

Měla bych dostat Oscara, že jsem dokoukala do konce, ale nevím proč, byla jsem v nějakém tranzu, že to snad není ani možné :D A čekala na nějaké sdělení, že to byl jen komiks a nyní začne ten film. Holky byly výborné, to tedy jednička a ta hvězdička patří jim. Jen nechápu, proč skoro nikdo nezpíval a ani nemluvil za sebe, takže herce, který pěkně zpíval v Tvoji tváři, Patrika, zpívá slovenský zpěvák, který se musí naučit text česky. :D Potom se nabízí otázka, kdo za něj zpíval v té soutěži ? A další a další scény, které nenavazovaly a scény, které jakoby byly z jiného filmu. Mareš a Hezucký Českého lva asi nedostanou, ale aspoň nic nepokazili, na pointu jsem čekala marně. No škoda. Tak třeba příště, s jiným režisérem a jinými herci :) ()

trollfjord odpad!

Proboha co to mělo jako být. Ta hudba je příšerná. Herecké výkony nula. Děrgel jako vždy absolutně ztopořený. Velké zklamání z Dejdara a Kříže, kteří si myslím tohle nemají zapotřebí a ani Maroš Kramár by nemusel brát kdejakou ptákovinu. Přehlídka otřepaných klišé. ()

albyyy odpad!

Tento film bych popsal jedním slovem - katastrofa. Ačkoliv přes dobré herecké obsazení (Kříž, Dejdar, Lichý) se jednalo o jeden z nejhorších a nejnudnějších filmů, které jsem kdy viděl. Scénář byl nudný a obyčejný, určitě by se z této tématiky dalo vytěžit mnohem více. Na film jsem se těšil, protože jsem fanoušek skupina Doga a bylo pro mě nepochopitelné, proč Izzi nehraje ve filmu sám sebe, ale místo toho ho hraje Pavel Kříž, ačkoliv se Izzi už jednou ve filmu objevil. Ačkoliv se na filmu podílelo spoustu muzikantů, nemyslím si, že některá z písniček, která ve filmu zazněla by byla něco extra, musel jsem se přemáhat, abych film nevypnul a dodíval se až do konce. ()

Matt_D_ odpad!

Nemůžu se přestat divit, co jsou lidé v dnešní době schopni udělat pro peníze. Tento film je ostuda české filmografie. Někteří umělci u mě po shlédnutí tohoto pokusu o celovečerák dost klesli... Nelze hodnoti jinak než odpad. ()

Khotzilla odpad!

Děrgel by si měl ten film pustit sám sobě několikrát za sebou, aby si uvědomil, že ten výsledek je i jeho ostuda, a že má ideálně nastoupenou cestu k tomu, aby se na něj jednou vzpomínalo jako na toho, co měl sice talent, ale promrhal ho potřebou vzít všechno a hrát v úplně každé sračce. Dejdar jako komická figurka spíš k politování. Ovšem Kříž je tu taková karikatura rockerství, že i Ozzák z Comebacku vedle něj působí jako drsnej chlap a frajer. K tomu směs toho nejhoršího patosu, jaký si lze ve filmu představit, zoufale špatná hudba čtvrté (Šiškovy) cenové kategorie, pokusy o humor, který téměř vždy končí trapností, ignorance čehokoli reálného. No a Jaromír Nohavica se sám a ochotně zařadil "někam mezi Mareše s Hezuckým a všudyotravného Koháka". Dobře mu tak. Kdybych měl hledat pozitiva, tak snad Maroš Kramár s dobře vyváženou parodií na svou (stejně jako ostatní špatně napsanou) postavu a hezký holky Sára Sandeva a Michalina Olszańska. Trochu málo. Ale co - příznivců TV Šlágr je docela dost a právě pro ně tenhle "rock" i "zábavný film" přesně je. ()

lubino89

Jedna hviezdička za spev Petra Cmoríka, komiksové vsuvky a malý odkaz na tretiu časť "básnickej" série. Inak všetko také kŕčovité... ()

dejf96 odpad!

bože to je sračka! jedno klišé se střídá s dalším... vůbec jsem nepochopil, jestli to má vůbec nějaký příběh.... chaotický sled přehraných scén, otřesnej Dejdar s ještě otřesnějším Křížem... kokotina non plus ultra ()

Benoit

Ty Beskydy, to je něco! Co si budem nalhávat, co se tyče děje, tak to stojí lidově řečeno za ho*no. Ale když vezmeme atmosféru celého filmu a tu hudbu, tak jsem si to vlastně velmi hezky užil. Celkově je přesně tento styl muziky moje krevní skupina, což celkovému efektu nahrává hodně bodů. Určitě má na tom lví podíl i to, že z tohoto regionu pocházím, řadu míst znám a byl jsem na nich. K tomu všemu příjemné a pestré herecké obsazení. Z určitých důvodů se na to pravděpodobně někdy zase kouknu rád znovu, což se mi u řady filmů nestává. ()

k.adelaide

Film má nízké hodnocení a kdybych ho viděla jen jednou, tak se k němu určitě připojím. Po prvním shlédnutí jsem film ohodnotila jako slátaninu v čele s Pavlem Křížem, který se na tuto roli vůbec nehodí. Dle mého soudu nemá na tuto roli obličej. Jinak mám tohoto herce ráda a nijak mi nevadí. Jelikož jsem z Ostravska a Beskydy a vše kolem je mi velice blízké, dala jsem tomu filmu ještě šanci a vyplatilo se. Od té doby jsem film viděla již několikrát a ráda se na něj podívám vždy znovu, tak jako dnes. Důvodem, proč jsem dala 4*, je krásná krajina Beskyd a písničky a nemůžu opomenou ani osobu J. Nohavici a pravého Izzyho. ()