Nepříteli nablízku (TV seriál)

Close to the Enemy

Velká Británie, 2016, 6 h 54 min (Minutáž: 59–60 min)

Bolo naozaj ťažké rozhodnúť sa, aké hodnotenie si tento seriál zaslúži. Celý čas som uvažoval o dvoch hviezdach, nakoniec však finále seriálu jednoznačne zaručilo o hviezdu viac. (Zbraň na krysy). Seriál pôsobí celkom lacno a neviem či je to nízkym rozpočtom, alebo krajinou pôvodu. Lebo anglické snímky sa líšia od tých amerických. Vyzdvihnem herecký výkon mladého Freddieho Highmorea, ktorého postava jednoznačne pozdvihla seriál a bola to jednoznačne najlepšie napísaná postava celého seriálu. Škoda len, že mi stále pripomínal Normana Batesa zo seriálu Bates Motel (2013). Hral tu rovnako psychicky labilnú postavu. Dovolím si tvrdiť, že seriálu škodí dĺžka epizód. Venovať sa každej rovnú hodinu dalo naozaj zabrať. Príbeh je veľmi zaujímavý (ale so zbytočnými scénami a postavami), odohráva sa tesne po skončení 2.svetovej vojny v Anglicku. Zaujímavosťou je, že sa tu aj rieši istá vec a to konkrétne že sa mohlo zabrániť celej vojne, pretože Nemci dali návrh Anglicku, že urobia sami puč na Hitlera, pokiaľ vyhlásia Hitlerovi vojnu už pri obsadení Československa. (Či tomu budete veriť je na vás). Rozhodne neľutujem, že som seriálu venoval 7 hodín. Stojí za pozretie a má celkom smutný a zaujímavý koniec.(23.10.2019)

• - Během natáčení této minisérie trpěl Jim Sturgess insomnií. Podle jeho slov byla ale postava, kterou hrál, naštěstí v dost podobném stavu, takže se jednoduše soustředil na to, co dělá. (.baris.)