Klokan Jack

Kangaroo Jack

Klokan Jack

Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2003, 89 min

Tak Kangaroo Jack není nejhorším filmem, který jsem měl tu čest na podobné téma vidět. A jelikož já většinou nikdy nedávám filmům s tímto stylem víc než tři hvězdičky (protože si víc nezaslouží), možná patří i mezi ty nejlepší. Co mě na filmu ohromně ohromilo byl vzhled digitálního klokana, který vypadal prostě prvotřídně a upřímně bych vůbec nepoznal, že před kamerou nestál skutečný živý tvor. Už jenom proto se řadí toto dílo do "nadprůměru". Pak je tu ještě dalších pár důvodů, jako je například skvělá a pohodová hudba v podání Trevora Rabina, prvotřídní herecké výkony (nevážně hrající Jerry O'Connell a Anthony Anderson, a sexy Estella Warren), některé pěkné zvraty... Těžko uvěřit že se stejně tento film řadí do průměru, do kterého se řadí tisíce stejně kvalitních snímků. Proč? Protože to nemá myšlenku. Proč něco takového natáčet? Když si pouštíte Predátora, tak proto, že chcete vidět akční vybíječku. Když si pouštíte Harryho Pottera tak očekáváte přihlouplého brejlouna bojujícího s pánem zla. Klokana Jacka si pustíte, protože... Chcete vidět dvojici přihřátých týpků, kteří po pouštích Austálie honí klokana? Je sice pravda, že některé scény jsou docela úsměvné, ale u hororu Shrooms jsem se několikrát zasmál a to není komedie. Prostě čistý průměr, a tím čistým průměrem opravdu myslím čistý průměr, takže jestli by jste se mně zeptali, jestli je to víc nadprůměr nebo podprůměr, odpověděl bych vám.. Je to průměr :-D(6.10.2011)

• Dever

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Hey Baby - DJ Otzi [3:36] ,2. Round Round - Sugababes [3:55] ,3. Tainted Love - Soft Cell [2:34] ,4. So Clever - Lucia [3:58] ,5. Cassanova - Paula Rubio [3:36] ,6. Hey Sexy Lady - Shaggy [3:20] ,7. Spread My Wings - Shawn Desmon [3:53] ,8. 2 Way - Lil' Romeo [3:42] ,9. Start the Commotion - Wiseguys [2:32] ,10. Rapper's Delight - Sugar Hill Gang [4:15] ,11. Down Under - Men at Work [4:46] ,12. Rock Da Juice - The Dude [3:31],(20.5.2011)

• Wishkah

jestli hledáte způsob jak zbytečně promarnit půl druhé hodiny života tak Klokan Jack je proto vcelku účinný prostředek. Dodnes nevím jestli Estella Warren byla sjetá, nebo jí někdo neřekl že už jede kamera nebo co se stalo. Za celý film snad nezmění výraz a tvoří tak dokonalý protiklad k přehnaně a blbečkovsky se pitvořícíma Jerry O´Connellem a Anthony Andersonem(14.7.2009)

• peetriss

Ujetost, u které je plusem, že se mě nátlakově nesnaží přesvědčovat, že je tou nejvtipnější na světě, naopak snaží se působit uvolněně. Vtipné situace generuje však pouze sporadicky, ale díky aspoň za to, na více než dvě hvězdy to ale není. Pozitivem je atraktivní obsazení záporáků (Walken - Shannon - Csokas), jiným způsobem atraktivní Estella Warren, krásné australské exteriéry, ale také štěk Lary Cox, který ve mně vyvolal "puberťáckou" nostalgii k seriálu Škola zlomených srdcí.(12.9.2015)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10///+dvojice O´Connell a Anderson, krásné scenérie, nadupaná hudba -divatelné jen pokud filmu přijdete na chuť/// Dlouze jsem se snažil přijít na to, čím bych hodnocení filmu srazil dolů, proto si jej trošku rozeberme. Obsazení filmu není plné hvězd, přesto kdo má rád ustřední dvojici, bude potěšen. Estella Warren, i přesto že se objeví více až na konci filmu, tak je na ni radost pohledět. Herecké výkony se dají přežít. Horší je to se scénářem, nic co by tu už nebylo, přesto pro tento film postačuje. Samotný Klokan Jack je na první pohled uvěřitelný a především připraví hlavním hrdinům nejdenu peprnou situaci. Krásně na mě zapůsobili přírodní scenérie a většina akčnějších scén. Nejvíce však musím vyzdvihnou hudbu, která vás provází téměř celím filmem a pokud máte rádi Hip-Hop určitě si příjdete na své./// Celkem 68%///(5.6.2006)

• - Když Charlie a Louis letí letadlem, narazí před přistáním do jakési zdi a zničí si tak velkou část levého křídla. Na dalším záběru je ale letadlo opět v pořádku. (Patrik256)

• - Producent Jerry Bruckheimer přidal po zhlédnutí Disneyho Sněžných psů, kteří mají podobnou zápletku, scénu, kde klokan Jack mluví. (HappySmile)