Klokan Jack

Kangaroo Jack

Klokan Jack

Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2003, 89 min

Dvaja kamaráti Charlie Carbone a Louis Booker majú do Austrálie doručiť päťdesiat tisíc amerických dolárov. Pracujú pre mocného mafiánskeho bossa Sala. V Austrálli im však tento balík peňazí uradne klokan. Ujde im v ich bunde. Je jasné, že Salvatore Sal Maggio by len ťažko uveril tomuto príbehu. Musia za každú cenu chytiť klokana a vyzliesť ho z bundy. Je to poriadne bláznivý námet na celovečerný film. Prekvapivo to však celkom fungovalo. Pobavil som sa pri tom. Americko-austrálska klokania komédia. "Kangaroo Jack". ***(12.4.2017)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $66,934,963Tržby Celosvetovo $88,929,111║ Producent Bruckheimer akoby už nevedel do čoho má od radosti investovať a sázka na dobrodružnú komédiu odohrávajúca sa v Austrálii mu zrovna nevyšla asi tak ako by očakával. Dosť nevýrazne, dejové kopírovanie už mnoho krát videného a hlavne bez lepších vtipov čo by aspoň pobavili. Aspoň že ten klokan nepôsobil tak trápne ako pes Scooby-Doo v hranom počine.(16.11.2005)

„Všimol som si, že vaše lietadlo sa volá Dingo 4. Čo sa stalo s jednotkou, dvojkou a trojkou?“ – „Ha-ha-ha-ha-ha!!!“ Jerry Bruckheimer je macher na produkciu akčných trhákov (Skala, Con Air, Verejný nepriateľ...), ale ako každý ambiciózny tvorca, i on samozrejme „skúša“ aj menej prebádané vody. V roku 2000 produkoval Divoké kočky a o tri roky neskôr poveril ich režiséra nakrútiť trikové, rodinné dobrodružstvo o dvoch smoliaroch (Jerry O´Connell a Anthony Anderson), ktorí sa v Austrálii zapletú do... nuž, do všeličoho. Mafia, nájomní vrahovia, prdiace ťavy (na ktorých v dávnych časoch dobrodruhovia skutočne dobývali nepreskúmanú Austráliu), prepití domorodci a jedna blond kráska s počítačovou kengurou v červenej vetrovke s päťdesiatimi tisícami dolárov. Snímka osciluje medzi 40% a 60%, ale výborná výprava (predsa len, Austrália je Austrália), milé herecké obsadenie (Walken), pesničky, svižné dialógy a komediálne scénky (WC v lietadle, fotenie s mŕtvym národným symbolom Austrálie, fatamorgána), plus vtipy na pokračovanie (Blue), v mojom prípade finálne vyhodnotenie vyhnali až na šesťdesiatku.(4.6.2006)

Tak Kangaroo Jack není nejhorším filmem, který jsem měl tu čest na podobné téma vidět. A jelikož já většinou nikdy nedávám filmům s tímto stylem víc než tři hvězdičky (protože si víc nezaslouží), možná patří i mezi ty nejlepší. Co mě na filmu ohromně ohromilo byl vzhled digitálního klokana, který vypadal prostě prvotřídně a upřímně bych vůbec nepoznal, že před kamerou nestál skutečný živý tvor. Už jenom proto se řadí toto dílo do "nadprůměru". Pak je tu ještě dalších pár důvodů, jako je například skvělá a pohodová hudba v podání Trevora Rabina, prvotřídní herecké výkony (nevážně hrající Jerry O'Connell a Anthony Anderson, a sexy Estella Warren), některé pěkné zvraty... Těžko uvěřit že se stejně tento film řadí do průměru, do kterého se řadí tisíce stejně kvalitních snímků. Proč? Protože to nemá myšlenku. Proč něco takového natáčet? Když si pouštíte Predátora, tak proto, že chcete vidět akční vybíječku. Když si pouštíte Harryho Pottera tak očekáváte přihlouplého brejlouna bojujícího s pánem zla. Klokana Jacka si pustíte, protože... Chcete vidět dvojici přihřátých týpků, kteří po pouštích Austálie honí klokana? Je sice pravda, že některé scény jsou docela úsměvné, ale u hororu Shrooms jsem se několikrát zasmál a to není komedie. Prostě čistý průměr, a tím čistým průměrem opravdu myslím čistý průměr, takže jestli by jste se mně zeptali, jestli je to víc nadprůměr nebo podprůměr, odpověděl bych vám.. Je to průměr :-D(6.10.2011)

Sice je to obrovská ptákovina, ale já ji prostě miluju - ten klokan je prostě boží!!! Pokud se na něj chcete koukat tak prosím vypněte mozek, nalijte si něčeho alkoholického, smotněne brko či udělejte cokoliv, aby jste se dostali do nějaké té náladičky na hovadinky a nechte se provázet sympatickou dvojkou, nádhernou ženskou a hlavně BOŽÍÍÍÍÍÍÍM klokanem ;)(4.11.2011)

• - Když Charlie a Louis letí letadlem, narazí před přistáním do jakési zdi a zničí si tak velkou část levého křídla. Na dalším záběru je ale letadlo opět v pořádku. (Patrik256)

• - Producent Jerry Bruckheimer přidal po zhlédnutí Disneyho Sněžných psů, kteří mají podobnou zápletku, scénu, kde klokan Jack mluví. (HappySmile)