Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

stone

Mnohé oko zvlhlo a patos stříká ze všech prostřelených otvorů. Kýč jak bič. Včetně toho závěru. Ten je fakt k neuvěření. Sranda je, že Cooper do filmu namontoval nejenom Afroameričana, ale už i jednoho Frantíka. Jako že příměří. Jednou teda bohatě stačilo. ()

adamix

HOSTILES je pre mňa veľká srdcovka, pretože ako jeden z mála filmov uprednostňuje pocity a vnútorné problémy postáv pred hlavným problémom. Každá jediná má svoje trápenie, ich príbehy sú síce len načrtnuté, nikdy sa nedozvieme ich kompletnú históriu, dokonca ani podrobné okolnosti nepriateľstva medzi náčelníkom a kapitánom, každý z nich má však v príbehu svoje dôležité miesto. Úprimne povedané, bolo mi ich strašne ľúto. Ich cesta sa mení v strašnú odyseu a každý v sebe nosí svoj vnútorný bôľ. Príbeh však neostáva len s postavami, ale napreduje ďalej naprieč americkými prériami a aj keď sa všetko zdá byť stratené, príde očakávaný záver a v posledných sekundách sa šťastne zavŕši. Film je dokonalý po mnohých stránkach. Výborná réžia, prekrásna hudba, herci úchvatní, má to atmosféru prvotriednej psychologickej drámy a práca s jej charaktermi je skvostná. Jeden z najlepších westernov všetkých čias. Za mňa 100%. ()

Pete

Po dlouhé době zase skutečný Western - ze Západu, který byl opravdu divoký, nelítostný, a krutý. Od první scény je jasné, že tu za chvíli nezbyde nikdo, kdo by kopal hroby. Road movie s úvahami o zlu, vykoupení hříchů, a odpuštění. Bravo! ()

johnsnow

To teda bol western. neberie si servítky pred ústa, čo dokáže už úvodná scéna. je to drsné, krvavé, herecky perfektné, ale najviac je to Bale Pike a Studi. Som spokojný. A akcia hoc je jej málo tak ako som už spomínal ide na doraz a GOT style je tu využitý naplno. 5* zaslúžene. ()

DJ Kritik

Už začiatok je veľmi drsný. Celý film je zameraný na malý počet ľudí a nerieši žiadny celok ani filozofiu celého konfliktu medzi indiánmi a belochmi. Tu je to tak nejak osobné. Osobné voči hlavným postavám. A celkový dojem je skľučujúci, bohužiaľ okrem tých úvodných minút a záveru to ostatné zapadne do neznáma. ()

liquuid

Absolutne nechapu zdejsi hodnoceni. Cekal jsem, ze se kouknu na kvalitni film. Seredne jsem se prepocital. Podstata pribehu je nesmysl, dej to zadny nema. Na konich se klimbaji prirodou. Nesmyslne veci, nesmyslne postavy, zapletky a dalsi. Marne na tom hledam neco pozitivniho. Priroda, hudba, Bale, ale dohromady to neda ani 50%. Katastrofa. ()

Plastík

Moc podmanivý film. Film ukazuje krutost života obzvláště při osidlování Ameriky. Moc pěkně natočeno a Bale je frajer. Pike hrála taky moc pěkně silnou osobnost. Závěr filmu byl moc pěkný. ()

0verseer

Hostiles kráča v línii emotívnych komorne ladených westernov (Unforgiven, The Assassination of Jesse James...), ktoré v posledných desaťročiach nadviazali na úspešnú éru spaghetti westernov a zobrazujú divoký západ trochu inou, menej dobrodužnou optikou. Cooper perfektne pracuje s nespútanou americkou prírodou a podmanivými scenériami miestami pripomína až IIñárrituvé majstrovské zábery z jeho naturalistického filmu Revenant. Cesta kapitána Blockera za odpustením sebe a svojmu úhlavnému nepriateľovi síce nepredstavuje obzvlášť komplexný ústredný motív, ale v tomto prípade to stačí a film napriek svojej jednoduchej podstate funguje. Staré známe tvrdenie "Menej je niekedy viac" sa v tomto prípade naplnilo až do bodky. Oceňujem aj neúprosný úvod a shakespearovsky ladený záver. Za mňa spokojnosť. ()

ostravak30

Je to zkrátka černá skvrna americké historie, jen tak jí nevymažou a hlavně se s ní nevypořádají. O tom svědčí další film na toto téma. Američané masakrovali indiány a ti zase je. Není divu, že pak ve všech zůstávala nenávist k druhé straně. Filmaři se tu zaobírají vzájemnými křivdami, ale nikomu nenadržují, všichni totiž mají svůj kus viny. Tento filmový zážitek je umocněn vynikajícím C. Balem a Wesem Studim a souhlasím s režisérem, že si na jeho roli neumím představit nikoho lepšího. K tomu parádní kamera a absolutně špičkově zvolené místo natáčení. Snímek asi nepřekvapí drsnými scénami, které k tomuto žánru tak nějak patří. Tvůrci se totiž snaží vylíčit, jak krutosti na jedné či druhé straně mohly učinit, a většinou tak učinily, člověka krutým, bezcitným a hlavně chladným k jistým věcem. Právě kapitán Joseph Blocker takový je. ()

PlysovyMacko

Drsný aj smutný western s traumatizovanými postavami. Doba, v ktorej žijú nie je prikrášlovaná ani romantizovaná, nikto nie je čisto zlý alebo dobrý. Film si vystačí s minimom dialógov, na vyjadrenie emócií stačia pohľady. Herci podávajú presvedčivé výkony. Potešilo ma naskočenie na vlak. ()

Papercut

Vybornej film, bohuzel si myslim, ze bude strasne nedocenenej. Naprosto famozni a bezchybny Christian Bale. Deprese je z toho filmu citit na sto honu a je podtrzena vybornou hudbou. Understand this: When we lay our heads down here, we're all prisoners. ()

K1NGSLAYER

Po úvodní scéně (kdy se převážně ve filmech děti nezabíjí) jsem si myslel, že takto nějak bude probíhat celý film. Pěkně to nabudilo a navodilo tu westernovou atmosféru. To se ale změnilo, když přišly na řadu nesmyslně dlouhé dialogy, díky kterým se celý děj protáhl na neuvěřitelně nudné 2 hodiny. Dle hodnocení jsem očekával něco pořádného. Vážně jsem se ale musel koukat na tak nezáživnou blbost, kde místo opravdového westernu je pár odfláknutých (ačkoliv poutavě brutálních) přestřelek ? Doufal jsem, že tu Bale předvede podobný výkon jako ve Veřejných nepřátelích. To ano, předvedl, ale proč se ten film sakra tak táhne? Řeknu vám, že jít na tohle do kina, tak mě odtamtud bude vyvádět až uklízečka, protože bych tam během 20 minut usnul. Musel jsem se odhodlat, abych tomu vůbec dal alespoň 1 hvězdičku - za pěknou přírodu, hudbu a Balea. ()

DonBraso

Neskutečně nudná story,která je umělá jak kozy Dolly Buster.Jsem se ukrájel málem k smrti na kousíčky,jak to mělo tempo a švih s tak příšernýma dialogama,který atakují fakt na hovadinu,který diváka snad ani nemůžou zaujmout.Nejhorší je,že se to snaží hrát na něco a z fleku víte,že tady se budete ploužit krajinou,vyzkoušíte dvě přestřelky a čekáte jen až Christian Bale bude s Rosamundou šustit stan a že najednou Rosamunda,která nesnáší indiány,pač její rodina dostala co proto,je nakonec bude milovat,protože zjistí,že jsou i ti hodní.No tohle je někam do telenovely a né na filmové plátno.Je to absurdní nudná pasáž,která vesměs jen lopatou nahodí fakt dvě přestřelky,jenom proto,aby jste přes dvě hodiny byly v příběhu na mrtvém bodě,ale aby na plátně se něco dělo,tak si hupsnete na koně,uděláte taborák,mudrujete o životě a jdete zase o pár bloků dál a je Vám to úplně jedno,protože nakonec naskočíte do vlaku.Tenhle scénář je katastrafofa a divím se,že tolik lidí mu vlítne na špek.Paul Anderson je tu absolutně jen tak na počet,přitom on s jeho neurvalostí by zde dokázal herecké divy.Ben Foster si zde hodí pár dialogů,aby dostal co proto mimo záběry kamer.Já se pořád ptám proč je to tak z prominutím zkurveně hroznej film?Krajina je stejná jako v mraky jiných westernech a jsou úplně jinde.Kecy o nevraživosti bílích proti indiánů?To je jako ono?Tohle jsem dostal?Měl jsem se hrabat v minulostí kapitánova života?No popravdě jsem dostal jako divák slušně na prdel.PS:Posledních 30 minut jsem proklikal na to nejdůležitější a to jsem mohl začít už od první půl hodiny.30% ()

Emílio

Správne ušmudlané, vcelku uťahané, z gauča pozeratelné - takže za tri. Zajímavosťou je nevídaná presnosť strelby dobovými zbraňami (okrem povinne slepého farmára na začiatku), v podstate čo strelec to rodený sniper. V Leoneho filmoch je to parádna zábava, ale tu? :) ()

swinevenca

Když se po tak monstrózně hnusném začátku vydají na společnou cestu dva rasisitický bijci, navíc s Maguou a Batmanem ve svým filmovým rejstříku, čekal jsem, že z toho automaticky vystříknou minimálně dvě krvavý hvězdičky. Ale hvězdy dám za ty čarokrás pohledy do krajiny, za ty Christianovy nemluvící pohledy a tím skoro končím. Pohybový aranžmá "akčních" pasáží, najmě první a poslední, mi přišlo zoufale účelný a nelogický, cestování zdlouhavý, dialogy nedotažený. A ta mírumilovná přeměna kníratýho kavalíra a božské odpouštění vypsychlé Rosamundy? Bůh by měl radost, ale já na to neměl náladu. ()

papuchalk

V tomto filmu je ukázána široká škála postojů nejen k rasové problematice, ale obecně k bezpráví, které na divokém západě bujelo. A zajímavý je, že chování každé postavy, která se ve filmu objeví, ať už jde o vraždící klan apačů, nebo toho chlápka nakonci, kterej nechce, aby mu někdo cizí chodil po vlastní půdě, je naprosto pochopitelný a legitimní. Takový to bylo drsný prostředí a každý si musel najít způsob jak se s tím popasovat, když chtěl přežít. Líbí se mi, že film nenavádí kdo je tam špatný a kdo dobrý, všichni jsou na tom stejně špatně... Výbornej film s indianskou tematikou, po velice dlouhý době, ale na mě až příliš depresivní. Mám radši ty romatičtější klasiky včetně oldskůlovýho Stříbrnýho jezera. O Tanci ani nemluvě. A když o tom přemýšlím, tak v Revenantu ty indiánský sekvence byly naprosto dokonalý. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz