Svět legendárního spisovatele J.D. Salingera působivě ožívá v tomto snímku odhalujícím detailní pohled do životních zkušeností, které formovaly jednoho z nejproslulejších, nejkontroverznějších a nejtajemnějších spisovatelů naší doby. Snímek "Rebel v žitě", odehrávající se v barvitém prostředí New Yorku poloviny 20. století, sleduje mladého Salingera (Nicholas Hoult), který se snaží hlasitě vyjádřit, udržuje bouřlivý vztah s mladou hvězdičkou Oonou O'Neillovou (Zoey Deutchová) a přežívá hrůzy druhé světové války na evropských bojištích. Právě tyto zážitky daly vzniknout jeho mistrovskému dílu Kdo chytá v žitě, které mu přes noc přineslo slávu (i neblahou proslulost) a přimělo jej stáhnout se na zbytek života z očí veřejnosti. Film, v jehož hlavních rolích se představují Kevin Spacey a Sarah Paulsonová, nabízí vábivou sondu do života a doby nepochopeného génia, který porušil pravidla a redefinoval americkou literaturu. (Cinemax)

Pierre95

Citlivý příběh o jednom z největších spisovatelů 20. století. Nicholas Hoult hraje parádně a sekne mu to a Kevin Spacey je zkrátka herecký Bůh. Jen mě krapet mrzí, že se film (zatím) nedostal do širšího povědomí. Určitě by si to zasloužil, bohužel si myslím, že skrz kampaň Me Too a skrz účinkování Kevina zde film ignorují různé instituce rozdávající herecké ceny. Nicholas i Kevin by si nějaké nominace zasloužili. Kdo četl román Kdo chytá v žitě, stejně jako já, pro toho bude mít film zvláštní pouto. Kdo se nevyzná v literatuře, pro toho bude film pravděpodobně nudný, viz hodnocení s dvěma hvězdičkami. Skrátka kulturní barbaři. Film o Salingerovi stojí za podívání. ()

Sejkorka

Pěkný poučný životopisný snímek. Kdo chytá v žitě jsem četl zhruba ve věku, kdy tento román Salinger (na)psal. Tehdy mě nadchnul, dnes už bych asi spoustě věcí nerozuměl. Herecké výkony hlavních mužských postav jsou skvělé. Nicholas Hoult hraje 13 letého Marcuse v mém oblíbeném filmu Jak na věc (Hugh Grant). Při svém mládí má velký potenciál na další skvělé role (nejen v Xmenech). ()

peproch

Autorský film od někoho, kdo porozuměl Salingerovi pravdepodobně hodně moc. Motivy hrdiny jsou ne zcela jasné, soukromý život je mu nade vše. Skromné a výmluvné!!! ()

Kdo si zahraje mladého Tolkiena?

Kdo si zahraje mladého Tolkiena?

29.07.2017

Když se na velkém plátně objevili Truman Capote, Jane Austenová, James Barrie, Edgar Allan Poe nebo P. L. Travers (a brzy nás čeká A. A. Milne), proč by neměl dostat biografii J. R. R. Tolkien? Jak… (více)