V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (Cinemart)

Corpsegrinder

Vypadá to jak od Špílberka, možná až moc. Začátek je moc hezkej, dobová atmosféra funguje naplno a drží to pozornost, jenže pak to spadne do E.T. klišé a tam mě to ztratilo, protože to vlastně nic jinýho neni, jen jsem čekal kdy toho rybáka naloží do košíku u kola a proletí kolem Měsíce. Monstrum spíš než plejtváka z Černý laguny připomíná Abe Sapiena z Hellboye což díky rejžovi je podezřelý. Samozřejmě se to snaží vecpat do filmu co nejvíc žhavejch témat současnosti takže rasismus a teplouši se tu objevujou docela často, to bude zřejmě důvod proč tomu nakonec plácli Oskárka. Když už nic, tak to jen dokázalo že Del Toro by mohl celkem věrohodně zfilmovat Bioshock. ()

eagle-eye

...a Oscara za rok 2019 získává... Toxický mstitel 5... Nechápu, jak může tuto byť nezaručující známku kvality, přesto medializovanou cenu, získat pokračování nějakého trapáka z vodní laguny, což se točilo na přelomu 50. a 60.let... NIcméně, v rukou Del Torra aspoň promakaný vizuál a luxusní záporák, takže aspoň za 2* určitě... ()

Pat.Ko

Ohromujúci príbeh lásky osamelej ženy, ktorá sa zamiluje do morskej príšery. Láska taká pravá, taká pokorná, taká vzácna, taká nepokojná a predsa tak krásna! Dve Božie stvorenia sa ocitnú v láske, toto je príbeh čarovnej a skutočnej lásky za neskutočných okolností. Som taký dojatý a taký emotívny, že slová sa dajú ťažko opísať, ale prichádzajú plynulo. Toto je rozprávka pre dospelých, ktorá vás prevedie veľkým dobrodružstvom. Tento film je určený na sny a každý, kto je zaľúbený, sa k nemu môže vzťahovať. Tento film, ktorý je víťazom 2 Zlatých glóbusov za najlepšiu réžiu a skóre Alexander Desplat, si určite stojí za pozretie! Vyrazí vám to dych! ()

orkadimenza

Tak to tu máme zase. Jednou jsou Oscaři moc jednobarevní a o rok později se Barry Jenkins jako "hrdinný zástupce" rve za rovnoprávnost černochů a nezaslouženě slízne tu nejsladší smetánku v podobě sošky za nejlepší pikčr. Další rok se nám do Ameriky nastěhuje kauza #metoo, ničící kariéry hereckých formátů a všechno se zase cpe ženským. Guillermo na to šel rafinovaně. Zasazuje se o rovnoprávnosti všech tvorů, protože "každý má své city", takže ať je sex hybridního mloka se ženskou sebevíc nechutnej, akademici mu těch 13 nominací prostě připlácnou. Scénáristicky nekompaktní, ale hlavně je to nevkus, který mi bránil poddat se myšlence, jež sice nebyla tak špatná (a vídáme ji ve filmech celkem často), ale v zásadě hrozně vychcaná. Budu tedy doufat, že se i letos bude opakovat tradice z posledních let v podobě přemrštěného počtu nominací pro nakonec nevítězné filmy (Revenant, La La Land), protože jestli tahle ulítlá magořina vyhraje Oscara pro nejlepší film, tak se v příštích letech můžeme dočkat místo rytíře s mečem předávání zlatých ještěrů. Má třetí hvězda vypadá asi tak stejně jako Shannonova ruka. Zasloužily se o ni skvělé herecké výkony a povedený šedesátkový vizuál, ovšem nutno zdůraznit, že takhle si Oscarový snímek rozhodně nepředstavuji. ()

chaometic

Ubohost, pár emocionáních scén tam bylo, ale to z něj nedělá dobrej film. Guillermo del Toro by se měl držet horrorových filmů. Místo, aby nám objastili co je tozač odkud se to vzalo, tak tam dávaj 95% emocí, žádný flashbacky, žádný adrenali, Určitě to není Thriller ani horror. CSFD je jedna veliká komerce. ()

mclenin

"Amélia z Montmartru" skrížená s "Kráskou a zvieraťom". Príbehovo síce zďaleka nie originálne, no vizuálne podmanivé a uchu lahodiace (áno, jeden z vrcholov Desplata), so zaujímavým kreatívnym konceptom a dobrým záporákom s tvárou Michaela Shannona. Aj napriek prvku fantasy z tohto dielka sála pocit ľudskosti. ()

angloumene

Výkony Guillerma del Tora prostě nejsou vyrovnané a dokazuje to i jeho nejnovější Tvář vody. Film nabízí zajímavý vizuál - prostředí americké vládní laboratoře umí zaujmout. Také němá uklízečka s prostými zvyky, osamělý homosexuál a samozřejmě tajemné monstrum z Amazonie dávají tušit, že nic nebude jen tak. Jenže ouha, tahle výprava za hledáním lidskosti ztrácí dech už ze začátku. Milostná linka je tuctová, všechny hlavní postavy s výjimkou Elisy jsou jen hrubě načrtnuté a jejich charakter se v průběhu filmu nijak nevyvíjí. Kde se tedy vzaly všechny ty oscarové nominace? Napadá mě snad jen ta zjevná pocta filmu a filmařství obecně. Takže se všichni pěkně poplácejme po zádech a pojďme se podívat na něco, co za to opravdu stojí. ()

Jespi

Co čekat od filmu jehož ústřední scénou je nahá, masturbující, němá, stará panna. Nenechte se zmýlit, nejsem nějaký zapšklý stařec, s názorem, že jakýkoliv handicapovaný člověk nemá sexuální potřeby. Spíš mě zaráží (ne)nutnost takové úvodní scény. Kevin Spacey v Americké kráse ve sprše dal scéně alespoň nějaký význam. Každopádně, od filmu si asi každý odnese to svoje, Tomio Okamura v tom vidí jasný příklad čipování široké veřejnosti o hodnotách multikulturalismu, o tom, že se nemáme bát lidí jiných ras, že jsou to naši přátelé a ty zlé státy jim jen ubližují. Zarytý obdivovatel Akta X, sledovač kospiračních dokumentů v tom vidí jasný náznak odhalení mimozeských civilizací a důkaz, že se provádí pokusy s křízením lidí a mimozemšťanů, protože to přesně vodní bytost z Amazonie je. 21 letá studentka humanitních studií právě vzdychá nad tímto filmem a spolu se šálkem starbucks a notýskem v ruce doufá, že se také objeví takový muž ( doufejme že lidský muž) a že ji vytrhne z jejího stereotypního života, z toho zlého světa, kde ji nikdo nechápe a bude ji milovat tak jako miluje vodní emzák Elisu. Bohužel všichni upocení matfyzáci, které má ve friendzone jsou nyní o krok dále, protože kromě vypracovaného těla nyní nedisponují vymoženostmi jako jsou žábry nebo slizké oči. Trochu méně dramaticky v tom spousta lidí uvidí prostě pěknou pohádku, já v tom každopádně vidím hroznou slátaninu. Opět popelkovský příběh stépadesáte variace, tentokrát nefungují odstíny šedi, ďábel nemá pradu, ani nečteme žádný deník princezny. Tentokrát se díváme na popelku jejiž princ je hnusná slizká bestie a čirou náhodou se stejně jako se tvaruje v nádobě voda, dokáže slizkej emzák přizpůsobit svým chováním tomu s kým jedná, jak brilatně naznačit, že TO!! TO JE TEN PRAVÝ, ten který tě dívko zapšklá vždy pochopí, vždy tě bude milovat a nikdy ti neublíží. Samým brekem se mi chce nalít si domestos do oči, abych brečel víc. Četl jsem jak je amerika dojatá, že film, jehož hlavní aktérka je němá parádně zabodoval. Že ukázal, že i handicapovaný jsou souástí společnosti, že nás to zase o krok blíž posouvá k těm správným tolerantním hodnotám..a bla bla bla. Tohle by možná fungovalo, kdyby získala oscara hlavní herečka, což se nestalo ...a kdyby čirou náhodou tato herečka byla také němá. Jelikož se to také nestalo, tak se bohužel milí sluníčkáři žádná renesance v hlucho-němo-slepých filmech / hercích nekoná a film upadne v zapomění jako x dalších průměrných filmů, které získaly oskara. ()

Asmodin

Bylo to hezky natočené. Příběh byl velice jednoduchý a jediné co mi na filmu vadilo bylo zbytečné použití erotických scének. ()

Paldiny

Film bol chladný ako žaba na raňajky a mne bolo nakoniec celkom jedno ktože to neprežije. Vlastne som súcítil iba s tými hnijúcimi prstami a to bude asi problém. Ich majiteľ mi ale prišiel ako najzaujímavejšia postava, namyslená, ľahko arogantná, bez štipky ľudskosti, skrátka taká, akú väčšinou vyfasuje občan s ruským pasom. Tu je to ale opačne a tá najväčšia "sviňa" je Američan a ten najbližší pomocník zas Rus. Zvyšok po starom Amerika vs. Rusko, konflikt pretrváva, Del Toro sa nebojí poukázať na ľudí s postihnutím, tiež s inou orientáciou či farbou pleti, skrátka diskriminovaní sú všetci, upratovačky, domáce gazdiné, nádejní maliari, mloky. Ale to sú všetko len výstrely do prázdna, hlbšie sa s myšlienkami nepracuje, rovnako ako sa nepracuje s nosným žánrom a horor ním veru nie je. Dráma, to je ten žáner, ten zapája staré známe klišé pochody, vďaka ktorým je chudák obojživelník najskôr týraný, neskôr láskou a ľudským dobrom oslobodený a na záver kým iným než zlobou "popravený". Film tak príbehom vôbec neprekvapí, vlastne prekvapí len to ako málo sa o obojživelníkovi dozvieme, na druhú stranu celkom rýchlo utečie a dobre sa naň pozerá. Snáď len ten tanečný kabaret si tvorcovia mohli odpustiť. ()

bloodcountes

To bylo natočeno jako overtovo okno pro lidská práva zoofilů nebo jak? Nebo je to o zamindrákované zoufalce, která je tak vyhládlá, že bere i ropuchu? To má být sdělení? Nejprofláklejší hollywoodské romantické klišé obléknuté do rádoby sci nebo snad fi, ale nejspíš jenom nenápadité a nudné fantasmagorie, zatížené urputnou vizuální stylovostí a nablýskaným retrostylem Amélie z Montmartru včetně hudby mého asi nejoblíbenějšího mistra. Celé to zpracování jaksi těžce nesedí s příběhem a dějem a vytváří bizár, který se hned tak nevidí. Já mám bizáry ráda, ale tento mi prostě nesedl a to nejspíš prostě jenom proto, že ve skutečnosti je to jenom nablblá romanťárna s upřímnou ryzí kráskou a dobře vyvinutým zvířetem. Ačkoli pozor... je to tedy vlastně archetypální příběh o zkrocení mužské animálnosti za pomocí ženské jemnosti a následném spojení protikladů v jeden hamronický celek...No tak jo, no. Nechám to žít a nedám tomu odpad. Ale stejně to celý bylo takový...divnýýýý. Prostě ta (jinak opravdu do detailů vymazlená a krásná) stylizace mi k tomu zkrátka ani trochu nesedla. Mimochodem, proč se to česky jmenovalo tvář a ne tvar? Chyba v překladu? ()

Hanes88

Tři hvězdy je hodnocení tak napůl, protože tenhle film se dá jedině hodnotit takhle napůl. Start dobrý, potom ten útěk, ale připadalo mi to všechno strašně jednoduché pro dvě uklízečky, když to byl tak super tajný objekt. Ale co už...jinak taková romantická pohádka natočená s trochou tajemna a fantasy. Dokoukal jsem, ale že bych znovu chtěl se říct nedá. 55%. ()

Darth Maul

Jednoduchý príbeh netradičnej romance s tyrkysovým nádychom v sebe ukrýva veľké množstvo pálčivých spoločenských otázok, ktoré del Toro bezstarostne zahalil do krásnej hry kontrastov. Postavil proti sebe nezištnú pomoc a sebeckú chamtivosť, bezstarostnú rozprávku a brutálny horor, krutú túžbu po ovládnutí a nežnú úctu k všetkému živému, rozklad groteskného amerického sna a objavovanie jedinečnej krásy v každodennosti. Očarujúci film. ()

Prochy38

Uff.... no... tak rozporuplné pocity už ani nepamatuji. S. Hawkins výborná stejně jako M. Shannon. Ale... tahle pohádka na mě asi až moc říznutá hororem se tak nějak naprosto vymyká .... jako hleděl jsem na to jako bagr do myší díry a nevěděl. A přitom si to užíval neskutečně. Hlavně jsem hned na to musel vidět i "Creature from the Black Lagoon". Pecka. Udělalo radost, potěšilo... ale... Oscara za nejlepší film?? Si děláte prdel... ()

Rozjimatel

3,5 Poetický príbeh s rozprávkovou atmosférou, krásne výtvarne stvárnený. Hoci je to skutočne veľmi štýlové a originálne, trochu z toho cítiť umelosť a prázdnotu a na danú dĺžku mi príbeh príde príliš riedky. Podľa tých žánrov a aj ohlasov som čakal niečo v štýle Faunovho labyrintu, lenže Tvár vody je niečo úplne iné, o horore sa tu nemôžeme baviť ani náhodou (to majú akože stačiť tie 2 lakačky?). Herecky dominuje skvelá Sally Hawkins (čim viac filmov s ňou vidím, tým viac sa mi páči) a výborná je aj oscarová hudba Alexandrea Desplata, aj keď ten francúzsky fíling mi do filmu príliš nepasoval (vyvolávalo to vo mne predstavu nejakých uličiek Paríža). V podstate by som sa podpísal pod to, čo napísal Enšpígl, ale najskôr by som všetky jeho výroky obrátil: Časť filmu odohrávajúca sa v tajnom laboratóriu je menej záživná, príliš veľa priestoru tu má prvoplánovo nudná postava ultra-mega-hustého záporáka (Michael Shannon). Zaujímavé to začne byť až po úteku, kedy to už oplýva poetikou, nápadmi a vizuálnou krásou (pôsobivé a krásne absurdné muzikálové číslo, na prvý pohľad šokujúca romanca). ()

Mimomisu

Kamoska, kdyz uz jsem brblal po pul hodine, ze me ta sablonovitost a klise serou, ze se na to mam koukat jako na oddechovou pohadku. No,dobra rada urcite, ale ani to moc nepomohlo. Klise se vrsi jedno za druhym, ale hlavne, pokud se co pet minut pristihnu, ze vim, co se stane v dalsi scene nebo o nekolik scen napred, takovy film si bohuzel neuziju. Del Toro se z toho lehkeho nadprumeru nikdy nevyhrabe, pokud nebude vic verit ostatnim lidem i ve scenarich. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)