Několik důchodců náhodou objeví opuštěný bazén a začnou ho pravidelně navštěvovat. Jaké je jejich překvapení, když zjistí, že je začínají opouštět jejich choroby a znovu dostávají chuť do života. Ne, není to zázrak - mají v tom prsty mimozemšťané, kteří v bazénu ukryli to, co jim patří. Nevadí jim, že někdo objevil jejich tajemství. Dokonce jsou ochotni pomoci ještě víc... (Guild Home Video)

slunicko2

Scifická červená knihovna. 1) Všichni jsou tak dobří a hodní, až je člověku z toho zle. 2) Ještě že je tu 27letý pěkný Steve Guttenberg, byť jen na pár minut, aby se v té záplavě důchodců bylo taky na co koukat. ()

higuain

Při psaní scénáře se muselo hodně hulit. Už jenom ta základní premisa "důchodců na útěku" je v zásadě pitomá a způsob, jakým k ní dojde, dělá z filmu skoro frašku. Tolik debilit a do očí bijících děr v logice bych ve filmu Rona Howarda nečekal. A co hůř, v závěru se to tváří smrtelně vážně, takže to ani jako komedie příliš neobstojí. Vizuálně a hudebně (Horner) fajn, jinak je to nejhorší Howardův film. ()

Petroff

Zfilmovaná knížka Kolébka od A.C.Clarka, s pozměněnými pár dějovými věcmi a nebo teda náhoda jak svině (přiznání inspirace jsem si nikdy nikde nevšiml), ale je to vážně prakticky totéž - s tím, že knížka je samozřejmě o řád lepší... Film si pomáhá komediální polohou a "Mahoneymu" tu toho nezodpovědnýho kapitána lodi i celkem rád věřím. ()

BoredSeal

Příšerný senilní film. Poté, co jsem viděl nadržené důchodce souložící ve sprše, jsem ztratil na pár týdnů chuť žít. ()

balba

Výběr výmečných herců , takže výsledek je skutečně radost sledovat.Zámotek je úspěšnou komedií pro všechny věkové kategorie.Film si hlavně zaslouží respekt.Jediné co mě na filmu vadilo byl až příliš sentimentální závěr , který si tvůrci filmu mohli odpustit. ()

honajz2

Ale jo, nakonec je to příjemný oddechový filmeček, který mi sedl tématem, postavami, většinou i humorem (nejednou jsem se zasmál nahlas) a dobře se na to koukalo, tudíž v rámci žánru si nemám moc na co stěžovat. Jedině na přemrštěnou délku, protože některé záběry trvají zbytečně dlouho (závěr - i když se mi líbil), jiné jsou zbytečné úplně (toho dovádění mohlo být míň) a celkově by to na 90 minut vyšlo úplně v pohodě. A na některých postavách se mohlo aspoň trošku zamakat, protože i když je to oddechovka, trvá tak dlouho jak trvá a jak bych o nich rád věděl něco víc než jen to, že existují a žijí v domově důchodců. Když tak nad tím přemýšlím, ze závěrečné půlhodiny by se dalo natočit slušné psychologické sci-fi drama - jen škoda, že se o to nikdo zatím nepokusil. Nebo jo a já o tom nevím. Hodně, hodně, hodně, ale fakt hodně vzdáleně to bylo v závěru Světu podle Prota, ale není to přesně to, co mám na mysli. Každopádně se Zámotkem jsem spokojený a v rámci svého žánru si 4* zaslouží. Akorát nechápu, čím přesně si to vysloužilo žánr dobrodružný. Kvůli tomu, že se tam párkrát pluje na lodi? To je dobrodružný film jak sviňa... Někdo by to tady měl buď smazat, nebo alespoň dát na poslední místo, jelikož dobrodružný ten film primárně není. 4* ()

C0r0ner

Je zvláštní, že Howard (podobně jako Polanski) umí natočit geniální filmy, na které se bude vzpomínat dlouhá desetiletí a pak natočí bezduchou debilitu, která je fajn v podstatě jenom tím, že rychle uteče. Veškeré charaktery napřesdržku, děj o ničem, akorát bezvadný soundtrack. Infantilní blbost. 50% ()

Andre3000

Jako co i tohohle komentáře je škoda na tak špatný film. Celkově mi to přišlo jako blbost na Ntou a doufám, že v programu to hodně dlouho neuvidím, oritiže by mě to asi pěkně vydráždilo :-) ()

zette

Tak z tech vizualnich efektu, ktere dostaly Oscara si dnes uz asi nikdo na zadek nesedne. Zustane nam tak jen lehka komedie bez slozitejsi zapletky a s celkem dobrymi herci na sklonku sve aktivni cinnosti. Prumerna zalezitost. ()

Juto

Ak si Ron Howard predstavuje humor takto tak je blázon. Komédia to vôbec nie je skôr dráma o partičke dôchodcov čo ešte chcú byť mladí. 4/10 ()

otík

Příběh plný citu, lidské lásky, ale i zášti a sobectví. Za podklad této podívané pro celou rodinu slouží příběh mimozemské civilizace, která obývala naši planetu a když ji musela před 10 000 lety opustit, zůstalo ještě 20 členů v kamenech (zvaných kokony) v oceánu. Přišel čas je vyzvednout a převézt domů. Když se však do toho vloží partička důchodců, vše se zkomplikuje. Místo marťanů tak odletí do vesmíru důchodci a kokony musí počkat na odvoz do druhého dílu. Je to skutečná rodinná podívaná, která hlásá zájem o člověka a ukazuje sílu skutečného přátelství. ()

MJMilan

Doslova hitovka tehdejších let a myslím, že svým orginálním příběhem si i dnes podmaní mladší i starší generaci. ()

lennyd

Skupinka důchodců se místo do společného bazénu v domově důchodců chodí koupat do sousední opuštěné vily. Tu si ale pronajme skupina podivínů, kteří z moře vytahují podivné velké balvany a do bazénu je ukládají. Naši důchodci se jich ale nebojí, a naopak zjišťují, že koupání v bazénu má na jejich těla ozdravné účinky. Až později se dozvídají, že podivínská skupina je partička mimozemšťanů, kteří si na zemi přijeli pro svoje kámoše, kteří tisíce let odpočívají právě v oněch balvanech - a právě ti dodávají staříkům jejich novou sílu... Jojoj, to byly časy. V televizi jely samé prima komedie, skoro ve všech hrál Steve Guttenberg a nebylo třeba hektolitrů krve ani jiných tělesných tekutin, aby film byl opravdu zábavný. K těm patří i Zámotek (i se svým mladším bráškou) - nečekejte žádné oskarové drama, ale jen příjemně strávené dvě hodinky... ()

geklon

Nekonečný příběh v rytmu gerento vzpoury proti koloběhu života. Příjemná melanchokomedie na nedělní odpoledne. Jo a hraje tam Mahoney. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley