Několik důchodců náhodou objeví opuštěný bazén a začnou ho pravidelně navštěvovat. Jaké je jejich překvapení, když zjistí, že je začínají opouštět jejich choroby a znovu dostávají chuť do života. Ne, není to zázrak - mají v tom prsty mimozemšťané, kteří v bazénu ukryli to, co jim patří. Nevadí jim, že někdo objevil jejich tajemství. Dokonce jsou ochotni pomoci ještě víc... (Guild Home Video)

juta

Zajimavý nápad to jo, jenže nevím jestli se dokáže vytvořit dobrá a zábavná atmosféra s partičkou důchodců. :D Není to špatný film, je i trochu smutný. Ukazuje, že se staří lidé nechtějí smířit s tím, že tu druhý den nemusejí být, snaží si ty zbývající dny pořádně užít a mají to štěstí, že se těch několik dní může proměnit na věčnost. ()

Big Bear

Je to podivné, sám se tomu divím. Film jsem viděl dnes v noci opět po letech a působil na mne stejně jako dřív. Samozřejmě odpadlo kouzlo neviděného, ale zápletka o důchodcích a o ,,nich'' byla stáje hřejivě dojemná a vtipná. Holt osmdesátky holdovaly ufounům a mezi haldou braku se točily i hezké rodinné sci-fi komedie. Zámotek mezi ně rozhodně patří ! Outfit hrdinů sice mírně pozamenal čas a móda roku 85, ale přenesete-li se přes to a vpijete-li se do příběhu, bude se vám příběh důchodců líbit ! * * * * ()

JohnnyD

Film môjho detstva. Howard si chcel nakrútiť svojho Spielberga a výsledok je viac než dobrý. Jedinou vadou je pomalé rozvíjanie deja a nedopracovanie niektorých motívov (moja obľúbená línia: Steve Guttenberg a jeho láska k jednej emzáčke). Vzhľadom na to, akým sentimentom a nostalgiou je ten film u mňa omotaný už teraz, ak sa raz dožijem dôchodkového veku, tak potom to bude totálne najlepší film všetkých čias. ()

Snorlax

Zámotek se nesnaží si hrát na nějaké velké umění, on jím rozhodně není, je však velmi pozitivním relaxačním filmem vhodným především pro zahánění deprese z přicházejícího stáří. ()

Anderton

V duchu Spielbergovskej rodinnej zábavy a Amblinu s dobrými mimozemšťanmi natočená komédia. Ak už sme pri rodinnej zábave, nevynechajte pri niektorej repríze v tv ani vašich starých rodičov. Bude ich film baviť viac ako vás. Niečo podobné by potreboval deda Simpson. Ten slovenský preklad Záhadné mušle je fakt prdel. ()

stilgar1

Banda starých "páprdů" si potřebovala ještě zahrát, a tak vznikl Zámotek. Ale přesto jde o poměrně kvalitní film, který klidně může posloužit jako zábavná oddechovka. ()

nascendi

Ron Howard zvykne nakrúcať kvalitné filmy a James Horner skladať výbornú filmovú hudbu. Ale v prípade tohto filmu im to nejako nevyšlo. Film je zaradený do štvorice žánrových kategórií a ja som sa nenašiel ani v jednej z nich. Bolo tam málo sci-fi, málo komédie, málo drámy atď. Všetkého málo iba času neúrekom. Na zostrih filmu bolo treba vziať trimovacie nožnice a odstrániť aspoň pol hodinu. Potom sa všetky dlhé nudné zábery mohli skrátiť a zdynamizovať. Aj keď chápem, že ide o rodinný film typu E.T. určený na víkendové odpoludnie, pri aktuálnej dĺžke sa pri ňom dá pokojne zaspať. ()

Chrustyn

V dnešní době už skoro klasika, která mi v dětství neustále unikala. Nyní si říkám, že asi vím proč. Pro mě neskutečně nudná sci-fi, snažící se svézt na úspěchu sci-fáren pána Spielberga, ale dělá to tak otravným a nudným způsobem, že z toho v mých očích vznikl jeden z nejslabších Howardových filmů. ()

Jinny

Tohle je Ron Howard, jak ho známe z Apolla 13 nebo Čisté duše. Rodinné komedie jinak nenávidím, takže moje poklona je o to hlubší. ()

Xeelee

Důchodcovská komedie (nebo snad pohádka?) pro celou rodinu? Příběh sice patří mezi ty slabší, ale jinak proč ne? ()

eraserhead666

Líbí se mi zaměření na dříve narozené a pohled na mé milované osmdesátky z jejich pohledu. Ovšem, až teď mi došlo, jak je ta dvouhodinová stopáž tu a tam vyprázdněná. Zajímavé je, že mi zde Barret Oliver přijde mladší než v Nekonečném příběhu a přitom tohle vzniklo až o rok později. ()

BoPo

Sci-fi s dobrým nápadom a s určitou dávkou humoru. Nejedná sa o žiaden pokus prepísať históriu tohto žánru, ale určite nespadá do šedého priemeru. Ide vlastne o boj z prírodným zákonmi. A to je téma nevyčerpateľné. ()

Lacike

Prijemny rodinny sci-fi film so starou gardou hercov uz v pokrocilom veku. Zvlastnu zmienku si zalsuzi nadherny soundtrack a na svoju dobu kvalitne trikove sceny. Ustredna trojica dedkov je zabavna, ale roznych vtipnych scen tam mohlo byt ovela viac. Obcas sa film trochu vlecie. Trochu ma mrzi, ze Steve Guttenberg tam je dost nevyuzity, rovnako ako niektore dejove linie. Aj po rokoch to je ale stale slusna zabava. 6/10. ()

Padme_Anakin

Příjemné pohodové pokoukání. Povedená partička pamětníků porušuje předpisy. Pravidelné plavání prospívá. Pronajímatelé pomoc pro přátele plánují. Pomohou? Palečky postisknu. ()

corpsy

Najvydarenejšia napodobenina Spielbergového E.T. ( aj keď nie doslovná ), s príjemným hereckým obsadením a dojímavým a veľmi efektným záverom. Spielbergovsky ladený, bez Spielberga. Nádherné a okúzľujúce. ()

sidzej

Záverečných cca 10 minút čistá Spielbergovčina mal som dojem ako by som sa pozeral na niečo medzi Blízkymi stretnutiami tretieho druhu a E.T.m. Nádherná vizuálna stránka, krásna Hornerova hudba, citlivá réžia. No nebyť toho záveru boli by iba 3*. Problém tkvie zčasti aj v Howardovej réžii. Bezpochyby dokáže vykúzliť nádherné emocionálne scény, ale nedokáže diváka uviesť do deja. V Spielbergových rukách by bol film bez debaty svižnejší, zaujímavejší a mal rýchlejší spád. 75% ()

ledzepfan

Kdysy mi někdo zhruba vyprávěl o čem to je a tak jsem si tenhle film zařadil do kolonky blbost -Nedávno v pozdních nočních hodinách jsem se dozvěděl o svém omylu-Ted už vím že jde o hodně příjemný film ve kterém hodně starých herců dostalo příležitost ukázat že ještě nepatří do starého železa-Je to takový typický fajnprodukt osmdesátých let. ()

Jillen

Lol...mno tak pěkné efekty na svou dobu a to je asi tak vše...na komedii je to moc nudné a znám tucet dalších s důchodci, které mě baví více...tohle s nepovedlo, srry Rone...Dávám 35% ()

kaylin

Asi kdybych ten snímek viděl dřív, tak by mě dostal mnohem víc. Ten nápad sám o sobě je takový hezký, což nakonec vedlo i k tomu, že se jedná o komedii/rodinný film trochu ve stylu "E.T.", ale nemá to až tak dobré vedení děje a popravdě je to už od začátku scenáristicky takové prvoplánové a až moc bez gradace. ()

suicide

No není to docela zajímavý nápad obsadit partu důchodců jako hlavní hrdiny filmu? A ani nevím, proč mi přijde, že existuje spousta filmů, jež se vizuálně vyrovnávají Spielbergovým Blízkým setkání třetího druhu, ale po jakékoli jiné stránce Blízká setkání pokulhávají již vzadu. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley