Marrowbone

• Španělsko El secreto de Marrowbone (více)

Mladého muže a jeho tři mladší sourozence, kteří utajili smrt své milované matky, aby mohli zůstat spolu, pronásleduje v jejich rozlehlém sídle hrozivý duch. (Filmbox)

cariada

Posahana rodina utíká před otcem, jenže za nedlouho zemře matka s děti aby je ne rozdělili to tají. Celé se to zamotává a až konec to poměrně slušně objasňuje. Určitě bych to zkrátil, ale nechalo se to. Na druhý pokus jsem to jinak vnímal. ()

Johnny.ARN

MacKay vo filme a ja viem, že musím zpozornieť. Vo väčšine prípadov je to katastrofa. Toto neni výnimka. Zamotané, divné, nesympatické. Filmy o ludoch so zdevastovanou psychikou sú už asi také. Tu sa krásna idylka po jednom strihu zmení na zmesku záberov, čo nedávajú zmysel, vás nudia a znechutia. Záver vyšumí do prázdna. 1 z 5 ()

borec999

Anya Taylor Joy, Mia Goth, Charlie Heaton zo Stranger Things a španielske zázemie. Španieli horory vedia, herecké obsadenie je s odstupom času (2023) pomerne hviezdne a mne podobný film s duchom v dome, dobrou atmosférou, hercami a prekvapivým dejovým twistom v závere veľmi sedí. Vo výsledku je Marrowbone ďalší z mnohých nenápadných španielskych hororov, ktorý mi spravil radosť, aj keď musím uznať, že to nie je čistokrvná ducharina typu Conjuring ale skôr mix hororu, trileru a mysteriózneho žánru. 70% ()

666Carnage

Vic drama než horor se zajímavým koncem. Bohužel známější či bystřejší divák odhalí již v půlce. Zajímavé obsazení mladých herců z hororové svéry. Je to pomalý film, který nesedne každému. Je však dobře natočený a svým způsobem zajímavý. Bohužel nálepka hororu je tu zbytečně. 60 ()

MatejNosal

Chvíľku ma to bavilo potom zase nudilo ale ako dráma s mysterióznym nádychom slušné no už ma nebavia tie filmy štýlu niekto býva s nami...mohla by už táto móda prejsť. (49%) ()

tlamiczka

Marrowbone není klasický horor, jde spíš o rodinné drama s lehkou atmosférou tíživého hororu/thrileru. Na dnešní poměry je film velmi pomalý, pro někoho se může dokonce i vléct a není tu jediná exploze a i krve se tu objeví spíš jen pár kapek než plné kyblíky. Pod pomalým tempem se ale skrývá velmi kreativní scénář a hlavně velmi dobré herecké výkony. Zajímavá je i zvláštní atmosféra odlehlé lokality "mimo čas". Film si vychutná spíše člověk, který chápe komplikovanost i sílu rodinných vazeb i to, co s člověkem může udělat ztráta blízké osoby. Trochu dynamičtější děj by filmu ale přeci jen prospěl. ()

BlackHood

Mn.... Neee nebudu se k tomu vyjadřovat. Ten finální zvrat je nelogický... Fakt neeeee. Nedává to smysl...Úplně tím zkazili napjatou atmosféru na začátku filmu... Vždyť je to horor, mohli tam dát něco více scary... Pořád jsem čekal, až se bude něco dít... A nic! ()

BOURQUE

Nádejné herecké výkony od mladých ľudí, ktoré však vďaka réžii a slabšej dynamiky príbehu nie sú dostatočne viditeľné. Záver tu nedokázal zamaskovať predchádzajúce zlyhanie. Váhal som medzi dvomi a tromi hviezdičkami. Po prvom videní spíš mierne neistá „dvojka“. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Rathalos

Tentokrat ma spanieli sklamali,ich horory su vacsinou vyborne,ale toto bolo slabucke,bol tu aky taky naznak atmosfery a za rec stoja herecke vykony,potesila ma pritomnost Anyi Taylor-Joy,inak to bola veeelka nuda...:-) ()

CharlieSs

Horor\thriller teda ani náhodou, ale normální psychologické drama. Ale i to já občas ráda. Bylo to dobrý, hodně, ale nedonutím se dát ty 4 hvězdičky ani tak. Nejspíš proto, že filmů s takovým námětem je fakt hodně a já jich už fakt hodně i viděla. ()

misbos odpad!

A von na tý půdě né a né zdechnout - aneb - už i The Others mají svůj debilní remake. Nástřel je celkem povedenej, ale pak se to v kupě neschopností zadře, scénář neví kudy kam, herci nevědí, co to vlastně mají hrát, a třeba Taylor-Joy proto radši nehraje vůbec, místo aby na zádrhel dívák přišel nejlíp sám (a měl z toho radost), dostane před koncem expoziční ránu, a závěr se šťastným bláznem a jeho emancipovanou ošetřovatelkou je napřesdržku. Ani prdek. ()

AxelWers

Hrozne slabučký horor, detto dráma. No dráma ešte ako tak, ale tento žáner nepreferujem, takže film u mňa nič moc. Akurát Anya Taylor-Joy mi bola sympatická, ale ani tá to nevytrhla z tej biedy, čo som videl na obrazovke. ()

J.Mayen

Take se budu spis zdrzovat hlasovani a hodnoti podprumerem, Nekonecna delka a ja si kolikrat opravdu musel mrknout na hodinky jestli neblouzim. Prvni 3/4 filmu je neskutecna nuda plna jen behani sem a tam, vyrizovani matcinych dluhu, silene ale opravdu silene rvani vsech pritomnych, hysterie do nebe volajici, ale tak ze jsem mel uz ukazovacek ready na Stand By. Neuveritelne mi ty jejich hysterie rvaly usi. Vsichni do posledniho nesympaticti, osklivy, ale tak zahrat umeli a treba jsou ve skutecnosti hodni a umeji treba i varit. Nuda. ()