Mudbound je rodinnou ságou odehrávající se během čtyřicátých let na odlehlé farmě v Mississippi. V krajině rozlehlých polí, kde když zaprší, změní se celá oblast v jedno velké lepkavé bahniště. Farmu vlastní rodina McAllanů, která část svých pozemků pronajímá černošské rodině Hapa Jacksona (Rob Morgan). A jelikož se Evropou valí válka, z každé z rodin odjede nejmladší syn bojovat za oceán. Oba válku přežijí a vrací se jako skuteční hrdinové domů. Návrat však ani pro jednoho z nich není lehký. Jamieho McAllana (Garrett Hedlund) trápí noční můry a ve snech se často vrací do rozstříleného kokpitu svého bombardéru B-25, což řeší nadměrným pitím. Ronsel Jackson (Jason Mitchell), jenž byl za války tankistou, zase s hořkostí zjišťuje, že ačkoliv osvobozeným Evropanům barva jeho pleti nevadila, doma na rasistickém jihu je zase jenom špinavým negrem, který musí do obchodu chodit zadním vchodem a v autobuse jezdit jen v oddělení vyhrazeném "barevným''. Problém je v tom, že jako velitel Shermanu se za války odnaučil ustupovat a sklánět hlavu. To však nehodlají tolerovat místní bílí starousedlíci ani McAllanové... (Big Bear)

chelseaman22

Skrz naskrz průměrné vyprávění o tom, kterak to černoši neměli ve Spojených státech amerických jednoduché, a to ani v případě, kdy se navrátili z války a na místo poplácávání po plecích schytávali plivance do ksichtu. 68% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: neuvedeno v kinech ()

Tosi

Mudbound je filmařsky hodně poctivý film, který se vrací do dob, kdy Amerika byla rozdělena na barevné a bílé. Konkrétně mezi dvě farmářské rodiny, kdy si ta bílá nárokovala černošskou. Vykreslení postav je sice zdlouhavé, ale tak bezchybné, že k tragickému vyvrcholení nespravedlnosti muselo v závěru dojít. Silné čtyři pecky. ()

Johnny.ARN odpad!

Hľadal som, úpenlivo som sa snažil nájsť aspoň niečo. Nepodarilo sa. Rozhodne ale Clarke je tu lepší ako v hhhh, bavlna sa pekne zbiera, bojovky boli slabé a celkov dej je na 12 rán bičom a vybratie si medzi jazykom, očami a vajcáma. ODPAD!!! ()

terunka003

Lidské, vztahové, rodinné, předsudky, černošské, bělošské, depresivní, válečné. Myslím, že Mudbound má šanci na sošku. Je tu všechno - láska, rodina, válka, hnusný domov, špína, rasové problémy. Většina postav je charakterově dost zkažená, a ani o válečných veteránech nemůžete říct, že jsou to morální lidé. V tomhle filmu život vůbec není férový. A to vše podtrhuje zablácené prostředí a věčně trvající deště. Dvě hodiny utečou jako nic. Herecky dobré, dohromady úžasné, v paměti zůstane lepkavé bahno ještě hodně dlouho. ..konečně se mi Carey vrátila z mateřské, už se mi po ní stýskalo.. ()

Pavlínka9

Má to 2:15:00 a teprve posledních 30 minut tam bylo takové drama, že jsem od toho nemohla odtrhnout oči. Ten "začáteční rozjezd" byl opravdu hodně dlouhý a je to hodně táhlé, ale je to silné. To ano - je to silné, je to trpké, rasistické, doufala jsem, že otec dostane co proto - a to jsme zjistili, že je mrtvý hned na začátku, ale doufala jsem ve způsob smrtí minimálně v takové formě, jak se stalo. Ale ten závěr - nějak tomu nevěřím. A připomnělo mi to dost film Pokání.....Přišlo mi to dost nepravděpodobné a pracuji s tím, že tam jsou dva mrtví...Ocenění -nedala bych, mě se ohromně líbila barva, s jakou je film natočen, vlezlost toho deště a únavy, všudepřítomné únavy a touhy "přežít" a "mít".... ()

elanius

(19/2018) / Nekompromisne natočená dráma z amerického juhu. 134 minút neposkytne ani len jednu na oddych od depresívneho príbehu, ktorých sa isto podobných odohralo mnoho. Presný casting bol v tomto prípade nevyhnutný a musím povedať, že herci sú hlavným tromofom Mudbound. Uvidíme, či film zaujme v kategórii adaptovaný scenár, ale ja tu šancu vidím. (8/10) ()

drake31

Pokiaľ nemáte Netflix naozaj neviem čo robíte s vašimi peniazmi. Mudbound ponúka bravúrne herecké výkony, a len upevňuje pozíciu Jasona Mitchella ako jedného z najväčších talentov Holywoodu. Technicky dokonalé s perfektnou kamerou, a príbehom ktorý sa rozbieha pomaly ale efektívne, čo vyústi do emóciami naplneného finále. Dúfam že Akadémia nebude prehliadať tento filme, len kvôli tomu že je na Netflixe. ()

Mishqo

75% ... Love is the answer. Hate is a cancer. Our blood is red. We are not so different. 'cause underneath that skin we are identical. ... Ešte stále ma vedia vytočiť filmy o rasovej diskriminácii do nepríčetnosti. Ľudská hlúposť a bezcitnosť nepozná medze. ()

Tft

Jediný větší problém, který mám s Mudbound je vypravěčský doprovod každého přechodu mezi příběhovými linkami postav. Ostatní aspekty filmu tohle ale s přehledem zastíní a rozhodně je i horší cesta jak se postavit k vyprávění životního příběhu postav. Netflix sází na jistotu a do soškové sezony se pouští s tématem, které šance na úspěch značně zvedá. Už tady ale byli i tací, kteří pohořeli viz. minulý rok The Birth of a Nation, které upadlo v zapomnění a o úplné jistotě se tak hovořit nedá. Mudbound má tu výhodu, že je opravdu kvalitní snímek a to především po řemeslné stránce. Ve 4k to vypadá naprosto senzačně a to bláto, které doprovází celý film, vypadá jako by si na něj člověk mohl vážně sáhnout. Film je to občas tak špinavý, že by si člověk nejradši šel dát sprchu. Dee Rees do toho dala srdce a je to z toho opravdu cítit. Kéž by to byla předzvěst toho, že se v budoucnu dočkáme větší rozmanitosti na poli režisérů, protože tenhle snímek je jasným důkazem toho,že touhle uzavřeností si Hollywood škodí jen sám sobě. První akt filmu je sice poměrně zdráhavý a chvíli trvá než si najde tu správnou cestu, ale když se na ní dostane a především pak v druhé půlce je na to radost pohledět. Garrett Hedlund, Carey Mulligan, Jason Clarke, Jonathan Banks, Jason Mitchell, Mary J. Blige, Rob Morgan, všichni do jednoho podávají strhující herecké výkony, především pak dvojice Jason Mitchell a Garrett Hedlund jejich dějová linka přátelství, která vede ke zdrcujícímu závěru je zatraceně vydařená a alespoň ta nominace by jim rozhodně slušela. Jonathan Banks je opravdový démon a castingově zařazen na jedničku, dlouho jsem necítil takový odpor k některé z filmových postav. Mudbound ukazuje druhou světovou válku z pohledu Afroameričanů, kteří bojovali za vlast, která je nakonec odmítala, má tak i ze vzdělávacího hlediska velkou hodnotu. Pokud se Netflix i na dále bude pouštět do těchto odvážných produkcí a bude dávat šance mladým a odlišným režisérům, kteří by jinde jen těžko uspěli, rozhodně se o moje předplatné bát nemusí. 91% ()

drackula

Veľmi dobre spracované témy rasizmu, šovinizmu a tráum, ktoré si zo sebou prinášali vojaci z vojny. Úvodná hodinka by sa síce asi dala trochu skrátiť, ale záver šlapal ako hodinky. Herecký výkony skvelé. 80% ()

Pedross800

Úžasný zážitek! Po dlouhé době film který mě dojal i nasral a vůbec vydoloval tak velkou škálu emocí a pocitů co už dlouho žádný jiný nedokázal. Klobouk dolů!! Tady je pět hvězdiček zoufale málo. Žádný kalkul jak tu jeden slovutný uživatel píše to není. Musel koukat jiný film jinak nevím....tady jde o ryzí a reálností prošpikovaný příběh plný radosti i bolesti a to že je tragický a smutný, to už holt tak někdy bývá i v reálném životě. Zvláště v tom na jihu USA v první polovině 20. století. Fakt síla, všechny ty vztahy a propojení osudu dvou rodin odlišných jak den a noc. Společné scény a okamžiky "válečného" přátelství měly neskutečnou sílu, neskutečnou.... bylo to emotivní, inspirující a ponoukající k přemýšlení....Co víc si od dokonalého a brilantně zahraného filmu přát. ()

Forsberg11

Parádny film so skvelým námetom, ktorý sa tvorcom takmer dokonale podarilo preniesť na plátno. Prvá polovica 40. rokov niekde na vidieku v konzervatívnom Mississippi, kde rasová segregácia a predsudky ešte ani zďaleka nepovedali posledné slovo a kde časy otroctva sú ešte stále v čerstvej pamäti miestnych. Len veľmi ťažko by táto téma mohla byť spracovaná kvalitnejšie a realistickejšie ako v tomto filme. Mudbound je poriadne špinavý, nechutný, páchnuci, násilný, rasistický a nekompromistný filmový kúsok. Herci sú fantastickí, hlavne charizmatický hromotĺk Jason Clarke si strihol rolu, ktorá mu sadla ako uliata. Aj napriek viac ako dvojhodinovej dĺžke sa nie je kedy nudiť a príbeh takmer v každej minúte ponúka niečo, čo zaujme. A keď som mal pocit, že príbeh stagnuje a dej nikam nesmeruje, prišla šialený, drastický záver, ktorý mi vyrazil dych. U mňa obrovská spokojnosť a môžem len odporúčať. Keď bude Netflix aj naďalej vyrábať filmy takejto kvality, tak sa máme na čo tešiť. 80 %!! ()

sedm.1

Stylově a atmosféricky vybroušená podívaná, se silným příběhem a ještě silnějším obsazením, nicméně její zpracování není jednoduše pro každého a nevěřím, že to dokázalo příliš diváku skutečně zaujmout. Jednak většinu mluveného slova totiž zaujímají vnitřní monology a myšlenky veškerých postav, které sice dávají smysl a o samotných postavách a ději se díky nim dozvíme to podstatné, nicméně postavit to je na tom, byl tvůrčí risk jak prase a nemyslím, že to úplně klaplo, jednak dále během těch více než dvou hodin se tam toho zrovna příliš nestane, a až na krapet vygradovanější závěr se to odvíjí ve vážně velmi vlažném tempu, jednak i přes onen silný příběh zde zrovna moc nefungují emoce, a to ani ve zmiňovaném intenzivnějším závěru, a jednak v neposlední řadě tu chyběl i jakýkoliv výraznější moment, či situace, která by dokázala diváka vytrhnout z jakési latergie, která se dostaví prakticky hned od začátku filmu. Výrazným charakteristickým rysem této odívané je jinak zádumčivost, která provází děj, postavy, vizuál, a vlastně se následně promítne i do nejednoho výsledného diváckého dojmu. Jedná se tak zkrátka sice o podmanivý, nevšední, atmosférický zážitek, který ale rozhodně nestrhne a nepobaví. ()

Hanys_

Chytlavé drama s vděčným námětem (americký vidlákov, WW2, všudypřítomný rasismus, láska?) a zatraceně silným koncem. Škoda že nám toho tvůrci chtěli v těch 2 hodinách říct tolik, spousta postav a dějových linek je jen načrtnuta a pak vyšumí do ztracena. Jinak ale fakt dobrá práce. ()

666Carnage

Musím se přiznat, že tenhle snímek jsem jel na dvakrát protože film má 2 a čtvrt hodiny a první polovina byla naprostá nuda. Některý scény byly zbytečný a zdlouhavý. Poslední půl hodinka ale však vytáhla eso v rukávu a byla nadupaná napětím a nenávistí. Tenhle sníme určitě má co říct a občas se nekouká dobře na to jak to bylo. Garrett Hedlund je hvězdou tohohle snímku a já jsem rád, že jsem to nakonec přetrpěl dokonce a celý tento snímek viděl. Opět je to z produkce Netflix, takže ne každý se o tom dozví. Pokud Někdo rád drama kde hraje hlavní roli rasismus tak mrkněte protože v tomhle snímku je vidět, že si černochů nevážili ani když za ně bojovali ve válce. Jak říkám snímek má pomalý tempo ale posledních 30 minut to vytáhlo na lepší hodnocení. 65% ()

valasek.m

Nebylo to úplně tak strašné, ale s tou stopáží to Dee Rees trošku přepísknul. Taková hodina dvacet a bylo by to o tisíc procent lepší. Příběh vcelku ok, rasistických filmů tu bylo ale již mnooho, takže se žádné překvapení nekonalo. Mary J. Blige si ale svou nominaci na 100 procent zaslouží. Na vítězství si ale myslím, že to stačit nebude, no necháme se překvapit. ()

mkali

Tvrdá realita čtyřicátých let na americkém Jihu. Segregace, předsudky a rasismus jako z učebnice dějepisu, okořeněné rodinnými pouty a milostnými vztahy. ()

Santino7

Špinavosti dejúce sa na špinavej, bahnitej pôde špinavého, nespravodlivého juhu špinavými, rasistickými, primitívne zmýšľajúcimi južanmi (česť výnimkám). Rasová segregácia, novodobé otrokárstvo, malomeštiactvo, chudoba, nespravodlivosť, obmedzenosť, posratý Ku-Klux-Klan, to sú témy filmovo spracúvavané pomerne často, avšak príjemným prekvapením tentoraz bolo, že tu možno nájsť cennú pridanú hodnotu v podobe akéhosi komplexnejšieho rozboru americkej duše (resp. americkej spoločnosti ako-takej) prostredníctvom životných osudov a konaní jednotlivých postáv. Neprekonateľná trauma z vojny, nemožnosť prispôsobiť a začleniť sa po návrate z nej, takisto nemožnosť akejkoľvek zmeny rokmi ustálených pomerov, útlak, beznádej, to všetko je tu zachytené priam bravúrne, dramatická zložka funguje presne ako má, emocionálne je to veľmi silná paľba (a úprimná, nehrajúca na city len prvoplánovo). Tempo snímky je budované pozvoľna, pomaličky, v úvodnej polovici (najmä teda zo začiatku) sa síce vyskytne hŕstka slabších/hluchších miest, ale čím ďalej sa snímka a príbeh dostáva, tým väčšmi prichádza k postupnej gradácii, zhutňovaniu diania a takisto k nevyhnutnej záverečnej katastrofe (pričom už len vedomosť, že k niečomu zlému príde - čo je prakticky samozrejmé a neodvrátiteľné - ma čoby diváka značne znervózňovala). Záver komentovať nechcem, bol priam vynikajúci (a zároveň otrasný). Veľký podiel na úspechu má dozaista i herecké obsadenie, kde hoc sa možno nevyskytujú tie úplne najväčšie esá (čo je asi aj dobre), i tak každý zo zúčastnených svoj part zvláda s bravúrou (najmä teda trio Mitchell - Hedlund - Clarke), maximálne uveriteľne, klobúk dole. Vyzdvihnúť nutno i zvolený štýl rozprávania pomocou viacerých rozprávačov (kedy sa jednotlivé postavy striedajú a prerozprávavajú dianie zo svojich perspektív). Za mňa rozhodne jeden z vôbec najsilnejších filmových zážitkov tohto roku. Priam oscarová záležitosť, ktorej k plnému počtu chýba len málinko. 85% ()

barteca

Silný příběh, jedinečné pracování, silná výpověď. Ode mne Oscar, s tím se letošní vítězný snímek nemůže vůbec měřit. ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii