Snídaňový klub

• USA The Breakfast Club (více)

(Bontonfilm)

Greg25

Určitě v kontextu doby to musel být svým způsobem přelomový film daného žánru, ale mně trochu překvapilo, že z něj vůbec nevychází pocit přirozenosti, teenagerovského způsobu mluvení. Jako kdyby se dávno dospělý člověk snažil vcítit do teenagera a v mnoha směrech mu to opravdu jde (témata), ale ten způsob mluvy je trochu prkenný a režie herců překvapivě docela divadelní (což tomu v tomhle případě ubírá na přesvědčivosti, že to je banda puberťáků). Nějak z toho necítím ten opravdový život. Každopádně je to dobře zahrané (herci jsou super) a soundtrack je bezva. 65% ()

xkupka07

Kdo videl, ten chape mych pet *****. Bohuzel, ze jste ho vetsina nevidela a ani nemohla videt. Ja jsem ho nahodou videl NEPOCHOPITELNE ve vsedni den po pulnoci na prvnim polaku(TVP1). OSTUDA!!!!!!! Tento film, by na CT mohl byt klidne v 20:05(ale asi ne v sobotu). U toho filmu jsem rval smichy, brecel a ze vseho nejvic jsem byl hezky zasneny. ()

Jeremiah

Velice kvalitní sonda do myšlení a chování středoškolské mládeže. Pětice žáků, každý z nich reprezentující jinou zájmovou skupinu / viz obsah /, je spolu ponechána "po škole". Film je nádhernou ukázkou toho, jak konkrétní situace dokáže spojit i tyto úplně odlišné děti, a vytvořit z nich komunikující a spolupracující partu, a to i přes diametrální odlišnost každého z nich. Další z nádherných a nedoceněných filmů, který bych rád měl ve své filmografii. Slabších, ale 5 * . ()

zahadum

Neuveriteľne silný film...netreba sa dívať len očami a počúvať ušami ale vnímať tú atmosféru ľahkých 80 rokov...tú skvelú hudbu....ten pokoj a kľud kedy ešte nezúril " technologický pokrok " ( zdravím mobil ) a sobota bola cítiť sobotou kedy sme trávili vonku zdraviu prospešný čas. Takto na mňa zapôsobil tento krásny, pre niekoho konverzačný film. ()

Lukin413

Lehce plynoucí konverzačka, sympatické postavy, zajímavé skutečnosti, které si postavy o sobě řeknou a vrhají na zdánlivě stereotypní figurky jiné světlo. ()

Joll

80tý léta :) prostě klasika, v té době komedie nebyly plné fekálností a vše se nemotalo jen kolem sexu.Tahle komedie vám vykouzlí spíš jemný úsměv na tváři a pohladí po duši, než potrhá vaše bránice ale to je jen dobře.Vřele doporučuju ! Ideální na sobotní či nedělní odpoledne. ()

Jíha

Pět hvězdiček, protože ten film si nezaslouží jenom 81 %, možná 85, nebo i 90. Je správně úchylnej, jak by člověk od americkýho filmu z roku 1985 čekal, herci skvěle hrajou, je dost humornej a přitom na vážný téma. Dětem ve filmu se v kritickém věku dostalo zásadního poznání, že všichni jsou v podstatě stejný. ()

atmen

Pětice studentů, jež je donucena být v sobotu po škole ve škole a rozjímat o svých problémech, vypadá vcelku na zajímavý námět. Bohužel selhal koncept filmu. Chvíli působí jako teen sonda do 80´ let, chvíli hraje na city a skrze obrazovku tečou kýble emocí, to když si vzájemně svěřují své problémy, jež se vesměs týkají vztahů s rodiči, tyto pasáže vyloudí spíše úsměvy. To samé platí i o konci snímku, kdy se poškoláci spárují a se závěřečnýma titulkama si můžeme vydechnout: "Uff, máme tu jízdu za sebou"... Je zajímavé, jak se předsatavitelé hlavních rolích za těch 25 let změnili, bylo by nespravedlivé tvrdit, že je to zábavnější než celý film... ()

Luk Skywalker

Ze začátku je to komedie (přestávka na oběd je nejlepší), pak je to drama a končí to jako psychologický snímek, ale prakticky je to film o ničem. Asi to má mít poselství, jak vás změní jeden den (konkrétně sobota) ve škole a s kým se seznámíte za této ne zcela standardní situace. ()

Olík

Dnešní teenage komedii poznáte podle množství obnažených dámských předností, počtu sprostých slov nebo hektolitrům alkoholu tekoucího všude možně. V osmdesátých letech se filmy pro mladé točili takto a John Hughes byl se svou čtveřicí Šestnáct svíček, Podivná věda, Volný den Ferrise Buellera a Snídaňový klub jejich nekorunovaným králem. Šestice nesourodých studentů sportovec (E.Estevez), rebel (J.Nelson), kráska (M.Ringwald), šprt (A.M.Hall) a podivínka (A.Sheedy) jsou díky svým prohřeškům vůči školnímu řádu nuceni pod dohledem pedantského profesora (P.Gleason) trávit svůj volný čas za zdmi školní budovy. Na první pohled nemají nic společného, ale každá další minuta společného trestu dává zapomenout na rozdíly a spojuje zúčastněné více než by byli ještě pře pár okamžiky ochotni připustit. Je věčná škoda, že v našem všeobecném podvědomí jsou zámořské středoškolské osmdesátky neprávem opomíjeny, protože právě Snídaňový klub má ve Spojených státech status kultovního snímku a já musím jedním dechem dodat „ne neprávem“. ()

Pauliii

Nevím, na kolik je reálné, aby se v jeden den na pár hodin sešlo na školní půdě z důvodu nějakého prohřešku tolik rozdílných postav a ještě k tomu z toho vzešly dva nádherné a zamilované párečky. Ale v Americe asi ano! Snídaňový klub byl pro mě film k odpočinku, když si chcete vzpomenout na to, jaké to je být teenagerem a s tím prožít neodmyslitelně spjatou iluzi. Průměr...nej z filmu je píseň: Don't you (forget about me). ()

JirkaLexa

Neskutečně nostalgický snímek z americké střední školy pojenávající a propleteném příběhu přeti středoškoláků, kteří za trest zůstavají po škole, kde se musí dostavit každou sobotu. Očarovalo mě prostředí, atmosféra a doba vzniku filmu s níž spojuji i hudbu ve filmu. Typický film z tohoto specifického období, který vás příjemně zahřeje u srdce a pobaví. Perfektně zvolené postavy a také herci, kteří byli vytypování do svých rolí ideálně. Zajímavé příběhy a diskuze mezi studenty, dále pak také různé scenérie, díky kterým se stává nevídané - vznik přátelství mezi lidmi na prvním pohled absolutně rozdílnými, na pohled druhý však lidé se stejnými strastmi a podobnými "nepřáteli"... 85% ()

Illioplius

Solídny začiatok sa postupne začal meniť na znôšku nedôveryhodného a nedôveryhodnejšieho, až priam neuveriteľného, čo, prirodzene, kazí pôžitok z filmu. Najprv celkom nepochopiteľná záchrana „rebela“ Bendera zo strany jeho spoločníkov, hoci on nemal problém ich do radu pourážať, neskôr čoraz podivnejšie a mimoriadne „pózerské“ správanie sa a konanie všetkých prítomných, ktoré vyvrcholí v pateticko-naivnom posedení, kde sa len tak jeden druhému otvoria so svojimi trápeniami. Keď došlo ku konečnému spárovaniu sa, neveril som vlastným očiam, že jedno dievča získal najväčší vagabund a vandal (aj keď to nie je zase taký nezmysel) a druhý pár zase vznikol akoby len na základe úpravy zovňajšku „divného dievčaťa“ Allison. Záverečné intímne zbližovanie pri autách ich rodičov celkovú absurdnosť len podčiarklo. Celkovo mi to vychádza tak, že scenár robil človek, ktorý o mladých ľuďoch skoro nič nevedel. Hoci má The Breakfast Club ako-tak pútavý dej a istú hĺbku, tak všetky vymenované, ale aj ďalšie udalosti, ho zrážajú na úroveň pomerne málo vierohodnej frašky (v zmysle komédia). Je to smutné, pretože niektoré scény pôsobili naopak pomerne vierohodne a našli by sa okamihy, ktoré by sa dali označiť aj za výpovedné o mladých ľuďoch. ()

fablefavorit

Nejlepší skupinová terapie, plná zklamaných očekávání, stresujících sociálních statutů a bolestné konečnosti dospívání. ()