Snídaňový klub

• USA The Breakfast Club (více)

(Bontonfilm)

Rathalos

Perfektna konverzacka i film o dospievani so skvelym vyberom hercov a este lepsim soundtrackom,cudujem sa,ze som to videl az dnes...:-) ()

helloween93

“Throwback Thursday #38” - Minulý týden byl v ČR launch Sky Showtime a v jejich nabídce se objevil The Breakfast Club, legendární snímek Johna Hughese, který je v USA dnes brán jako generační film. Mimo USA je film známý taky, ale v ČR se premiéry pravděpodobně dočkal až po revoluci. Film vypráví příběh jednoho odpoledne ve škole, kde musí za různé prohřešky sedět skupina 5 různých individualit, které představují 5 stereotypních teenagerů na střední škole nejen v USA a nejen v 80’s. Ti k sobě zpočátku velmi těžce hledají cestu. Takže vyložená konverzačka, kde ty vtipné momenty střídají emotional breakdowny a dojemné scény, kdy si každá z postav nese nějaké šrámy. Pozapomenutý režisér John Hughes točil v 80’s opravdu zajímavé filmy, které dokáží oslovit teenagery i po mnoha letech. Navíc objevil mnoho zajímavých teenage hvězd (ať už to byla Molly Ringwald, Sheenův bratr Emilio Estevez, Judd Nelson nebo Ally Sheedy. Film měl rozpočet 1 milion $ a z pokladen kin získal přes 50, což z něho udělalo velký hit. Holt my v ČR máme Discopříběh a v USA mají Breakfast Club nebo Sixteen Candles (prvotina Johna Hughese). 5 a zatím nejlepší throwback. Shlédnuto na SkyShowtime ()

candy_daze

Chá! Už vím, kdo je TEN Emilio Estevéz, kterého potkali chlapci z Noci v Roxbury :D Co se The Breakfast Club týče, je to dost příjemný film. Bylo to celkem překvapení. Vlastně překvapil hned dvakrát. Z čehož jednou pozitivně a jednou negativně. Skoro celý film bylo pozitivní překvapení. Nebýt toho "pohádkového" konce, který mi do chvílemi celkem dramatického snímku vůbec nesedí, dala bych 4* ()

HappyDeath

Další tak trochu šílený průzkum do duší rádoby cizích lidí, který by se dle mého mohl zakládat i na pravdě. Proč ne? Aneb pane Vernone, vidéte nás tak jak nás chcete vidět... ()

sarkareifova

Kdykoli se na to ráda podívám znovu. Děj se mi velice líbí i když jde prakticky jen o to, že pět studentů je v sobotu po škole a mají napsat esej o to "Jací doopravdy jsme". Každý je úplně jiný a nakonci někteří znich odcházejí jako "zamilovaní" ale hlavně co víc všichni se stali přáteli i přes svoji odlišnost. ()

UniqueNett

Atypický film z typické střední školy. Tak nějak mě donutil, zamyslet se nad sebou a položit si stejnou otázku. Snímek je lehký, nenásilný. Ráda použiju své oblíbené spojení: "hezky divné". Za mě plný počet. ()

myxomatoza

Klasika všech klasik, kterou by měl vidět každý. Ve které se najde každý a kterou si každý musí zamilovat. A pak si pořád dokola pouštět Don't you forget about me. ()

Pekisan

Tak tuna sa mi pacilo asi uplne vsetko. Cakal som dalsiu skolsku komediu z 80 rokov, dostal sa mi asi najlepsi teenagersky film o dospievani pre pubertakov dokonca aj z casti hrani nastrocnymi. Postavy su nie len zname charaktery takmer kazdej skoly, ale kazda z nich prechadza vyvojom, meni sa a z casti dospieva. Kto je vlastne ten uprimny a kto zbabelec? A navyse je tam dobra hudba, vela vtipu, trocha lasky a vela silnych momentov s myslienkami aj pre rodicov. Definitivne to doporucujem pozerat v originalnom zneni, lebo herci hraju vyborne. Co este? Vcera som to videl prvy raz, dnes by som si to najradsej pustil znovu. To sa mi este nestalo. ()

GIK

Teoreticko-filosofické cvičení. V chytračení soutěží extrémně nadaný uklízeč – zázračné dítě s učitelem, učitel se studenty a jednotliví studenti mezi sebou. Někteří mi přijdou trochu přestárlí, aby seděli ve školních škamnech. Začíná to svižně, ale po příchodu do velkorysé americké (jedno)třídky se děj zastavuje. Možná by tomu pomohlo výrazné zkrácení. Když se ke konci ke žvanění přidají ještě vypjaté emoce, křik a pláč, tak už se to fakt nedá vydržet. To na žáky míří samopalama, aby nemohli jít pryč, když je jim ta uhozená konverzace nepříjemná? Symbolika: 0:13 – divná levitující koule; Pravdivá věta: „We were brainwashed.“ 4:57 – 2 x globus  – bude jistě věrně provázet celým filmem; 20:01 – devil horns; 20:38 – devil horns; 20:41 – devil horns. Nemýlil jsem se. Dva až tři globusy jsou v záběru možná polovinu filmu. ()

Menja

V mojich študentských rokoch sa mi táto skoro až sitcomová teenagerská komédia z 80-tych rokov hrozne páčila. Veď si predstavte, že celý film sa odohráva v niekoľkých miestnostiach a chodbách jednej strednej školy, kde sa nesúrodá pätica úplne odlišných puberťákov stretne jedno ráno za trest po škole. Nájdeme tam snobskú slečinku, divnú indepenďáčku, zabedneného športovca, neobľúbeného šprta a ťažkého frajera s podrezaným jazykom. Najprv sa neskutočne osočujú a urážajú a nakoniec sa desne zhulia a zblížia. Znie to naivne, no samotný film tak absolútne nevyznieva. Vďaka výborným hercom (najmä Judd Nelson je úplne "k sežrání") a vtipnému scenáru s nimi prežijete najlepší deň v celom študentskom živote a zistíte, že byť po škole (a s marihuanou) je vlastne strašne super. ()

annickka

Namakanej, ale hodnej sportovec, drsnej a zlej ignorant, mimoňka bez kamarádů, namyšlená barbína, šprt otloukánek......a funguje to dokonale. Jasně, že se musí brát v potaz, že film vznikal v 80. letech a je to plný stereotypů, ale ve svý podstatě maj lidi i dneska stejný důvody k rebelství. Kdo si třeba někdy nemyslel, že na něj rodiče serou nebo že ho nikdo nemá rád, že.. Když na tohle přistoupíte, bude se vám to líbit. ()

JamieSmith

Výborně jsem se bavila a přitom se zamýšlela nad skrytým významem slov těch pěti školáků. Zaškatulkováni je něco, s čím se asi na našich školách moc nesetkáme, ale tím spíš mi přijde zajímavé sledovat, vývoj charakterů. Skvělý film na všední večer. ()

Trifi

Jsou filmy, které vás vlastně ničím konkrétním nesrazí do kolen, a přesto ve vás zanechají nesmazatelnou stopu a vy se k nim po čase znova a znova vracíte, protože vám dají ten jeden jediný a nenahraditelný pocit tam někde uvnitř vás... A přesně takový, a tudíž velmi vzácný, je Snídaňový klub. Není to salva kulervoucích hlášek, slzopudných přeslazených výlevů ani polonahých roztleskávaček. Je to "jen" sonda do několika "obyčejných" životů zdánlivě "škatulkových" charakterů. Právě svým nenásilným, zato excelentně promyšleným a zpracovaným pojetím je Breakfast Club zaslouženě kultovní záležitost a ve své podstatě dojemnější než Zelená míle a Marley a já dohromady. Určitě neosloví každého a to je jen dobře, nemá zapotřebí zaběhnutá schémata, ale těm vyvoleným dopřeje opravdu krásný zážitek. Zážitek, který svou náladou a "feelingem" výborně vystihuje geniální ústřední hitovka Don't You Forget About Me.----- Recept: 50% scénář, 25% John Hughes, 20% obsazení, 5% soundtrack ----- Hodnocení: 100% ()

ljukyljuk

To je tak, keď človek čaká kult a dostane... Breakfast club. Pre mňa úplne priemerný film, ktorý mal svetlé chvíľky, kedy som mal pocit, že vidím aj nejaké emócie a nie len nudné pózerské klišé reči, ale tieto momenty zmizli so strihom jednej scény a koniec. Dovtedy nezáživné, potom nezáživné. A prehrávané, prudko prehrávané. Nevravím, že neexistuje radenie mladých do rôznych skupín podľa ich postavenia a statusu, ale tento film mi to jednoducho nepodal dostatočne a takmer celý čas som mal pocit, že sa na niečo iba hrá, ale nie je tým. 58% ()

kukkik

Úžasný film pro mladou generaci. A myslím, že nadčasový. Role, předsudky etc. jsou i dnes a nejspíš vždycky budou a tenhle film představuje přesně to, o co se celé svoje mládí snažím a jak se k lidem snažím přistupovat... "V každém z nás je génius". PS: Allison se mi víc líbila před změnou :3 ()

neo93

Skvělý teenage film z 80. let od Johna Hughese. Jak to asi může dopadnout, když pětice studentů musí přijit v sobotu do škole, aby si zde odpykala trest a přemýšlela o tom, proč jsou tady? Navíc, když se sejde tak nesourodá skupina, kterou tvoří sportovní hvězda, kráska školy, typický šprt, místní buřič a podivínská holka? Vznikne z toho velmi povedená zábava, kterou sami potrestaní žáci vytvářejí, ačkoli ze začátku to vypadá, že ani jeden z nich nemá zájem cokoli dělat, ještě k tomu s přítomnými lidmi. Stačí se zbavit, resp. zabavit učitele, jenž nad nimi dohlíží a můžou si užít školu sami pro sebe a dělat věci, které by jinak nesměli. Právě v tomto momentu se snímek začíná naplno rozjíždět. A tak, jak si jej zúčastnění protagonisté užívají, jsem si i já užíval film, který nečekaně dospěje až k osobním a intimním výpovědím všech hlavních postav. V úvodu filmu sledujeme, jak většinou rodiče dovážejí své děti do školy, stejně tak se děje taktéž na konci snímku, rovněž se stejnou písničkou, ovšem se zřetelným rozdílem v podobě postav, které jsou bohatší o nové zkušenosti tak i nové vztahy. O něco slabší než nadcházející režisérův kousek, ale i přesto podařený film o americké mládeži. ()