Tulák Bill Dancer přijíždí do Chicaga s devítiletou holčičkou, které říká Kudrnatá Sue. Poté co jsou vyhozeni z nóbl restaurace, přesvědčí Bill dívenku, aby ho praštila klackem, a pak předstírá, že ho srazilo auto, které řídila úspěšná mladá advokátka Grey Ellisonová. Vystrašená žena, která pracuje na rozvodu vlivného politika Arnolda, je vezme na jídlo do blízkého podniku. Podivná dvojice jí nejde z hlavy, a když Billa další den opravdu srazí, odveze oba do svého přepychového bytu. V noci se pohádá s milencem Walterem a později také s Billem, když zjistí, že dívka neumí číst. Vyjde najevo, že Bill není dívčin otec. Žil s její matkou, a když zemřela, začal se o Sue starat. Právnička se s dívkou sbližuje a tráví hezké chvíle také s Billem, který si našel práci na stavbě. Po příjemném večeru, který si nenechají pokazit ani urážkami samolibého Waltera, se Grey a Bill poprvé políbí. Walter však zavolá úřadům, po jejichž zásahu skončí Bill ve vězení a Sue v dětském domově. Grey dosáhne propuštění Billa na kauci a od politika Arnolda získá výměnou za kompromitující materiály slib, že Sue bude svěřena do její péče. Dívenka Grey prozradí, že Bill teď asi odejde, protože jen chtěl, aby o ni bylo postaráno. Obě spěchají domů, kde na ně čeká dopis od Billa. (TV Nova)

Eire

Originalna KOMEDIA ktora sice nie je na tych 5***** ale 59% je KUA maaaalo.... takze JUST davam PAT!!!  Jim a Alisan PERFEKTNI... su VIANOCE tak sa poserte INTOUSI, KRYTYCY a RozumBrady!!!... :-D ()

Ano, je to přeslazené a není to moc komediální a o tom, jestli je Sue roztomilá se taky raději bavit nebudeme, ale poukázalo ta na úžasnou povrchnost lidí a celkovou skladbu společnosti. Bylo opravdu zajímavé sledovat, jak si Bill s lidmi hází, ale jinak mne to příliš neohromilo, snad jedině umění míchat karty se dobře sledovalo:) ()

lisma

Na Kudrnatou holku mám fóbii od doby kdy jsme jeli autobusem na zimní lyžovačku do rakouských alp a tato rodinná komedie nám byla promítána (bez možnosti úniku jak už to v autobusech bývá) nejen na cestě tam, ale také na cestě zpět do vlasti. Není to odpad, ale já ji už nechci vidět nikdy. ()

Gilli

Na film se celkem příjemně koukalo až na ten typický americký konec. Scénář nic moc . Ale co mně nejvíce zaujalo byl herecký výkon malé Alisan. ()

Frfla

Síce je tento film pre nenáročnejšieho diváka a asi skôr aj pre deti, no keďže som ho prvýkrát videla ako malá hneď som si ho zamilovala. Neviem už či to bolo tým, že som sa snažila "vžiť" do role malého, negramotného dievčatka žijúceho na ulici alebo skôr dojímavým koncom. Každopádne si ma film získal pre svoju jednoduchosť a občas nejakou tou vtipnou scénkou, ktoré som ako malá zbožňovala. ()

MARLENE.DAFT

Jako malá jsem měla na kazetách natočené filmy z televize a mezi nimi i Kudrnatou holku a ta patřila k filmům, které jsem si pouštěla častěji než ostatní. Milovala jsem začátek, plný třpytek, starých fotografií a věcí po Suenině mamince. Taky jsem byla nadšená, že existuje (tam někde v Americe) kino, kde máte brýle a vidíte věci kolem sebe. (ano ano - 3D) Teď už by pro mě Kudrnatá holka určitě neměla takové kouzlo, jako tehdy. Ale těm menším ji nemohu než jen doporučit. Měla jsem ji moc ráda. ()

KapitanKuraz

Toto je jeden z filmov ktorý si pozriem raz za desať, pätnásť rokov, keď ho dávajú v telke a nikde inde nič nie je, čo znamená že som ho už videl dva krát. Je to absolútna odychovka ktorá má zopár vtipných chvíľok, vhoná na výkendové poobedie, kedy mi zmorenému žranicou dopomôže ku spánku. ()

motyka52

Tři s odřenýma ušima. Teď v předvánočním čase se to jako rodinný materiál snést dá. Příběhově je to taková verze na Pretty Woman s přimixovaným dítětem, které má být roztomilé, ale popravdě je časem dost otravné. Motivace a chování postav samozřejmě nedávají smysl, ale to by nebyl ten největší problém. Největší problém je, že jsem se za celých 100 minut opravdu ze srdce zasmál jednou. U komedie bych čekal trochu jinou bilanci. ()

oleamigo

Tenhle film jsem jako malá zbožňovala! Možná to bylo trochu způsobeno i tím, že jsem se s tou malou ztotožňovala :) Není to nijak náročný film, ani příběh není ničím neobvyklý, přesto si myslím, že je to dobrá oddychovka. ()

Ospalek

Opravdu jsem se u toho smál, ale to je asi jediná správná věc. Opět se zde projevilo nudné řešení rodinných problematik (viz. Ordinace v růžové zahradě, Ulice, atd...). Ale i tak tam byl sympaťák Bill a jeho správňácká dcerka Sue. Celkový dojem: 60% ()

skockalanova

Jeden z najotravnejsich filmov s najnesympatickejsim deckom desatrocia, ktore urcite dlho hladali, kym im sadlo na tie americke blbiny.. . ()

peproch

Dvě přednosti filmu: Vhodný ke sledování s desetiletými a půvab Kelly Lynch. Romance o tom jak bezdomovec s holčičkou ke štěstí přišli, když se nejprve vetřeli a pak byli vybráni úža blonkou, které změnili život. Oh Happy Day ()