Na konci druhé světové války přinutí dánská armáda německé zajatce, kteří jsou skoro ještě dětmi, splnit nebezpečný úkol – zneškodnit a odstranit nášlapné miny z dánského pobřeží. Chlapci bez potřebných znalostí i nezbytných technických pomůcek velmi rychle pochopí, že pro ně válka ještě zdaleka neskončila. Snímek "V písku - Příslib svobody", inspirovaný skutečnými událostmi, odhaluje neznámý příběh jednoho tragického okamžiku dánské historie. (Cinemax)

moriero

Hodně silných momentů. Viděl jsem mraky válečných a poválečných filmů, ale nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, kdo ten bordel musel uklízet. Až teď. A budu o tom přemýšlet ještě dlouho. A připomnělo mi to jednu slavnou fotografii, jak německým zajatcům těsně po válce pouštěli záběry z koncentráků. Většina z nich neměla ani tušení, co ta kníratá svině prováděla, a ten šok v jejich očích snad ani nešlo předstírat. A kluci v tomto filmu na tom byli podobně. Neměli ani šajnu, která bije. A dost mě překvapil počet roztrhaných postav. Fakt síla. ()

Tomas_PO

Ťažký film plný nenávisti a post-vojnovej nevraživosti, namierenej voči preživším nemeckým tínedžrom, ktorí dobojovali posledné týždne vojny a zväčša mohli za máločo. Zároveň netradičný pohľad na povojnové odstraňovanie škôd vojnovými zajatcami, ktorí pochopiteľne dostali na starosť tie našpinavšie práce, pričom odmenou im nebolo ani jedlo. ()

Kozlowski8

Příběh, přibližující osudy mladých německých zajatců, kteří, těsně po skončení 2. světové války, uklízejí zaminované dánské pláže...Velmi dobře zpracovaný scénář a charakteristika postav, dobré herecké výkony, mnoho emotivních momentů a hlavně originální a neokoukané téma. 75 %. ()

jizvoun

Nečekaně parádní film o vztahu vítězů a poražených druhé světové války. Konečně se točí i něco jiného, než heroické výkony spojenců proti krvelačným bestiím osy a jsem rád, že poslední dobou to není jenom černobílý pohled, válka je svině a z obyčejných lidí dělá taky svině, bez ohledu na to, na jaké straně stojí. Po dlouhé době jsem byl u filmu dojatý, herci byli skvělí, lokace nádherný a hudba bezvadně podbarvovala děj. Rolan Moller byl v roli výsadkářského seržanta naprosto super. ()

doogiemus

Čudný pocit pretrváva aj niekoľko dní po zhliadnutí tohto kúsku. Neskutočne silný film. Je smutné, ako dokáže človek druhého považovať za odpad a odplácať sa rovnako, ak nie horšie za skutky toho druhého. A ešte smutnejšie je, že takýto postoj prichádza znova. Veľmi dobrý film, odporúčam. ()

Lasa

Zajimavé téma a potvrzení toho, že když se točí film s touto tématikou a nedělají ho Američani je to koukatelné. Nemusí tam být žádné bojové scény ač se jedná o válečný film a přesto si fanoušek tohodle žánru řekne: dobrej válečnej film. ()

MartinSTFC

Pokud Němci točí film o válce, vždy z toho vyjdou jako ti nepochopení, kterým bylo nejvíce ubližováno. Film se snaží, ostatně jak drtivá většina německých filmů s druhoválečnou tématikou, divákovi namluvit, že Němci v té celé válce vlastně byli zcela nevinně a že by nám jich snad mělo být i líto. Nevím, možná, že to byli jen malí chlapci, bohužel, těžko by s nimi mohl člověk ve skutečném světě mít slitování, když právě tito chlapci vraždili za války ještě mnohem intenzivněji, než jejich starší kolegové. Věřím tomu, že naskytnout se těmto hochům šance, svého oblíbeného velitele by podřízli ve spánku. Všichni víme, co Němci za války stihli napáchat na nevinných lidech a proto si nemyslím, že by tento film u zdravě přemýšlejícího diváka mohl uspět, ve snaze navodit jakousi lítostivou atmosféru. Tedy alespoň na mě to nefungovalo. Stejně tak jako se mi zdálo dost trapné, ostatně jak už tu někdo zmínil, přeorientování se drsného velitele demontážní jednotky na citlivého tatíka, který bude klučíky hladit po hlavě před spaním, dokud neusnou. To, že jich pár desítek tisíc vybuchlo při demontování min, ani zdaleka nemůže vyvážit počet mrtvých v koncentračních a pracovních táborech, stejně jako miliony dalších nevinných mrtvých během války. Já osobně bych s takovými lidmi nemohl mít slitování, byť by byli sebemladší. Ostatně, všichni víme, co dokázala Hitlerjugend během války... A pěkné věci to opravdu nebyly. ()

sk.Martin

Výborný počin, který laboruje mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Jediné co bych vytknul je menší nevyrovnanost postavy R.Møllera. ()

teriktm

Syrový obraz toho jak lidský život nemá žádnou cenu, jen další "kus" bez rozdílu... Mě osobně ukápla slza. Doporučuji ()

anaad

Docela kruté téma, tím spíš, když si člověk uvědomí, že tyto kluky museli nahnat do armády v době, kdy už byla válka neodvratně prohraná. Film je natočený velice dobře, bez zbytečného tlaku na emoce a s uvěřitelnými charaktery. ()

Motyuek

Rusáci esesáky stříleli na potkání do palice. Dodneška jsem si myslel jak je to kruté, dokud jsem neviděl toto přiznání Dánů jakou pomstu jim nachystali oni. I my se s pár masakry Němců můžeme jít zahrabat. Nechat vyděšené kluky na plážích odstraňovat jejich vlastní miny je veskrze kruté. Jedna chybka a vyhlídkový let nad malebnou dánskou krajinou je zajištěn ve vteřině. Ale k příběhu teda. Pojednání o zvratu mínění jednoho dánského důstojníka, který nejdřív do zajatců kope aby si v závěru hrál na Schindlerův seznam a pár jich zachránil je vystavěno velmi dobře. Dalo by se sice na pár věcech pracovat. Třeba vysvětlení proč ti Němci toho jednoho z nich nemají rádi pochopí jen ten, kdo se líp vyzná v německých uniformách. Ale jinak se na to dá koukat. Probudí to ve Vás city. Napne Vás to k prasknutí. Zejména ty scény, když víte že někdo už musí každou chvíli samou radostí rozhodit ruce až na pět metrů daleko, ale nevíte kdo to bude tentokrát. Za mě jasné čtyři hvězdy a vřelé doporučení filmík zkouknout. ()

mERRth

Velice pozoruhodný námět a vůbec veškeré provedení filmového snímku, které na mě velmi realisticky a emočně zapůsobilo. Touto prací Dánové ukázali, že i oni mají právo zasahovat do celosvětové kinematografie, jelikož tento projekt bezpochyby patří do horních příček filmového žebříčku. ()

Martens14

Zajímavé poválečné drama. Syrové až drsné, na dánskou produkci dostačující. Němčouři tu špínu kterou zanechali, museli holt uklízet více či méně v jakékoliv podobě po celé Evropě. ()

Mark1983

Filmově zpracované to jde, ale dělat z Němců za 2. světové války chudáky je fakt nehoráznost, ač všichni víme, co německá Třetí říše má PLNĚ na svědomí. ()

TheKleofa

Neuvěřitelné, jak silný a všeříkající válečný příběh se dá natočit v kulisách jedné plážičky. Kus duše a skutečného umění vyčnívající mezi většinou ostatních válečných filmů. A hlava mi nebere, jak ti kluci mohli zahrát emoce, které zahráli, ačkoli nemohli takovou hrůzu nikdy prožít. Sice trochu pomalejší rozjezd, ale jinak klobouk dolů. ()

90125

Páčilo sa. Určite vydarené kino. Ale úprimne, čakal som väčšiu silu. Film sa v určitej miere obmedzuje len na suché konštatovania, takže mne asi chýbali trošku viac vyšpičkované, alebo prekvapivejšie situácie. Jasné, tie polia mali odmínovávať tí, čo dali rozkaz ich zamínovať a nie títo chlapci. Ale aj tak sa mi zdalo, že títo deutsche jungs boli až príliš za neviniatka. Čo je morálne a čo neľudské. To sú večné otázky. Dáni akoby si tu trošku žehlili vlastné svedomie. Ale tak je to správne. Nič nie je čiernobiele a nikto nie je dokonalý. Hrôza ma chytá pri pomyslení, čo by z tohoto spravili v Hollywoode. Isto nejaké patetické, slzičkové klišé plne CGI a s kladnou rolou pre nejakého číňana. Aby sa to dobre predávalo. 71 % ()

vlkove

Tohle je opravdu síla. A přiznám se, že až do shlédnutí filmu jsem o této části dějin nevěděla. Je to prostě zvrhlost, chápu to v historických souvislostech ale tohle opravdu bylo zvěrstvo, stejně jako mnoho jiných válečných událostí. Myslím si, že o těchto zapomenutých událostech by se mělo více vědět a mluvit. Film je dobře udělaný, herecké výkony jsou super a divák je stále v napětí. I když divák tuší, že tohle nemůže dopadnout dobře, stále věří, že by se snad mohl stát zázrak. Film ve mně dlouho rezonoval a byl pro mě hodně psychiky náročný. 🎬🎬🎬🎬 Po druhém zhlédnutí zvedám hodnocení, jelikož vývoj postav dvojčat mě úplně dostal. 🎬🎬🎬🎬🎬 ()