Na konci druhé světové války přinutí dánská armáda německé zajatce, kteří jsou skoro ještě dětmi, splnit nebezpečný úkol – zneškodnit a odstranit nášlapné miny z dánského pobřeží. Chlapci bez potřebných znalostí i nezbytných technických pomůcek velmi rychle pochopí, že pro ně válka ještě zdaleka neskončila. Snímek "V písku - Příslib svobody", inspirovaný skutečnými událostmi, odhaluje neznámý příběh jednoho tragického okamžiku dánské historie. (Cinemax)

Plaque

Vina či nevina je asi najviac pretriasanou témou povojnového sveta. Kde sa začína vina nemeckých vojakov a kde sa zasa končí? Ťažká otázka a ešte ťažšia odpoveď. V žánri vojnového filmu sa len málo autorov pozrelo na utrpenie z pohľadu druhej strany. Táto dráma na to ide po svojom a svoj odkaz hyperbolizuje cez utrpenie malej skupinky chlapcov, ktorí narukovali v čase, keď bol osud nacistov dávno spečatený. Napriek tomu sa tam netlačí pátos a každá minúta filmu je uveriteľná v celej svojej hĺbke. Tvorcovia premysleli každý dialóg, emóciu, záber, smrť. Áno, aj smrť tam pôsobí tak, ako má. Nemal som pocit, že by niektorá smrť bola iba výstužou stopáže a naplnením žánrovosti, ako sa to často stáva pri niektorých vojnových filmoch. Mňa to šokovalo, nahnevalo, rozosmutnilo, prekvapilo a pod. Každú mínu som totiž s tými chlapcami rozoberal, prežíval, ako keby som tam bol skutočne s nimi. ()

m.xFuck

Pokud dvakrát relativně krátce po sobě rozpoutáte nejšílenejší válku historie, pokud se všude kam dojdete chováte jako panská rasa a pácháte jedny z největších zvěrstev historie, musíte se postarat, abyste tu válku vyhráli, protože pokud se vám to nepodaří, tak myslete na to, že jste nasrali neuvěřitelné kvantum lidí a národů, kteří vám to budou chtít vrátit. Slušně natočené a slušně zahrané. Další z filmů, které bychom zvládli taky, protože stál pár dánských korun. ()

xpaja

Obdivuji Dány, že se pustili do praní svého špinavého prádla takto veřejně. I když oni si tam ty miny nedali a někdo je uklidit musel. Nedokážu si ale představit, že by Češi nebo Poláci natočili něco podobného třeba o zločinech při odsunu. Každopádně dobře, že film vznikl. Bez něj bych netušil, že se něco takového událo. Navíc jde o velice kvalitní podívanou se skvělými hereckými výkony všech zúčastněných. Proto mi ani nevadilo koukat 1,5h na to, jak se kluci hrabou v písku s tím, že jedinou neznámou vlastně bylo, kolik jich přežije. Dávám --- == 80 % == --- . ()

solisoli

Tak ožehavá téma, ako je II. Svetová vojna má vždy opodstatnenie v každých tvaroch. Prevažnou väčšinou je to vždy na poukazovaní na tých, ktorí rozpútali toto peklo na zemi. Tu sa odvíja iný príbeh z iného uhla pohľadu. Veľmi citlivo stvárnený príbeh zadosť učinenia, za zamínované Dánske pobrežie nemeckými mínami. Zámerný výber aktérov, ktorý dostali za trest odmínovať ručne, bez akejkoľvek ochrany s primitívnym nácvikom. Mladučkí nemeckí vojačikovia už jediní slepo verili na skapínajúci fašizmus, vo svojej detskej mysli zažiť niečo, ako dobrodružstvo. Film mal svoju úroveň, napätie, citlivo vypracovaný scenár, skvelé výkony aktérov. Pútavý dej, okorenený prepracovanou psychikou jednotlivých postáv zaručuje skvelú podívanú. ()

Mikecat

Silný prepracovaný príbeh mladých neplnoletých Nemeckých vojnových zajatcov ktorí dospeli veľmi rýchlo. Na pláži je mínové pole so 45 000 nemeckými mínami, ktoré treba deaktivovať a vyčistiť pláž kúsok po kúsku ručne bez jedla a vody za pomoci polmetrovej palice a holých rúk. Keď mína roztrhá prvé nevinné telo srdce vám zovrie nad všetkou tou bolesťou akou vojna je v skutočnosti podľa skutočných udalostí, nie akú ju prezentujú američania, kde prídu, ženy sa im vrhajú do náručia, nepriatelia ich hostia najlepším čo doma majú, tu uvidíte ako to naozaj bolo, a že vždy sa nájde správny chlap, pokiaľ nepríde o to najdrahšie. Tí ktorí splietajú niečo o strese v dnešnej spoločnosti,nech si to pozrú celé!ws ()

Rhod

Po dlhšom čase opäť film z povojnového prostredia, ktorý je neskutočný. Pri takýchto témach sa len stále potvrdzuje, že je o čom natáčať, čo ešte natočené nebolo. Vo filme je vidieť krásny príklad ľudského charakteru - či dobrého, či zlého. Je samozrejmosť, že každý počas a po skončení 2. svetovej vojny neznášal Nemcov. Všetkých. Aspoň väčšina. Ale uvedomiť si treba jednu vec - koho treba nenávidieť? Civilistov? Vojakov? Alebo tých, ktorí to rozpútali? A presne aj v tomto filme je vidieť ten protiklad dvoch ľudí. Jeden ich neznáša všetkých, pretože sú to Nemci, aj keď sú to mladí chlapci, a druhý, ukáže svoj charakter, a pochopí, že tí chlapci aj tak za nič nemôžu. Ďalšia samozrejmosť je, že áno, ak Nemci pozdĺž dánskeho pobrežia zakopali 2,2 milióna mín, nebudú ich hľadať sami, ale pošlú na to tých, ktorí ich tam zakopali. Ale zakopali ich tam tí vojaci z vlastnej vôle? Pravdepodobne nie... Ale o tom je vojna, vždy trpia tí nevinní, a tí na čele potom položia svoje životy "hrdinsky" za večné Nemecko (hrdinsky ber ironicky). A to zase krásne vidieť vo filme, ako tí, čo za nič nemôžu, trpia najviac. Bez jedla. Umierajú. Ďalej vo filme je vidieť, že nie len Nemci vedeli páchať svinstvá, ale že vedia sa ich dopúšťať aj tí, ktorí stoja na druhej strane proti nim.... Všetci ľudia sú rovnakí.... Ozaj krásny film aj o priateľstve, bratskej láske, odpustení, dodržaní sľubu a nenávisti. Aj herci, pre mňa neznámi, zahrali to výborne. Ľúto mi bolo, ak film skončil, škoda, že netrval aj dlhšie. Pre fanúšikov tematiky 2. svetovej vojny alebo vojnových filmov určite odporúčam. ()

axcris

4, 3, 2... Filmom zhmotnená stratená generácia. Stark film aj pre tých najtvrdších ľudí, ktorí si to do tejto chvíle len o sebe mysleli. Nie je čas na pohodlie, jedlo. Nie je čas na úsmev, priateľstvo. 1,4,3... Nechutnosť a špinavosť vojny musí byť uprataná a vyčistená od hriechov, ktoré po sebe zanechala. Kto to dokáže lepšie ako junger deutsche generácia. Oni sú predsa potomkovia monštier, deti nenávideného národa. Oni budú pykať za to kde sa narodili. 2, 3, 4... Neuveriteľný a nekompromisný zážitok. Nedokázali by ste ho priať ani Vášmu najväčšiemu nepriateľovi. Pripravte sa na opustenie dušou a mysľou vlastného domova, zabudnutia prehĺtania slín, neregistrovania žalúdku a končatín. Bude Vám zle z toho akí sme boli. Ľudia? To je stratená definícia. Takéto diela nútia premýšľať o minulosti, naučiť pokore. Ukážu jednu z najhorších stránok čo človek môže zažiť a nechajú vaše emócie aby Vás vyžrali zvnútra. Dokonalý film. Skurvená vojna. Vážme si čo máme, pokým to tu je. 1,2 3... ()

Winster

Velmi pěkný film, proč po 10x točit Stalingrad, když spoustu témat natočeno nebylo...Stojí za shlédnutí pro všechny příznivce filmů z 2 sv. ()

hony23

No umím si představit i lepší job, než se na pláži rýpat klackem v zemi a hledat nášlapné miny... Film o jednotce mladistvých německých zajatců, co musí vyčistit dánské pobřeží od min není ani tak dramatem válečným, jako psychologickým, neboť se tu víc než skončená válka řeší mezilidské vztahy mezi teenagery z wehrmachtu a jejich velitelem. ()

fafejt001

SKVĚLÝ Roland se toho zhostil opravdu výtečně . Tohle stojí za shlédnutí . Kluci byli zdatnými spoluhráči a nečekaný závěr to posunul o hvězdu výše . Také scénka s holčičkou na pláži dost dobrá . Prostě tohle se opravdu povedlo . Jo a skvělá hudba . Bravo . ()

Koropororus

Film nějak prošel a nic nenechal, jo vymytý hlavy usmrkanců tvrdě procitly, ale prostě ta doba taková byla, byli součástí velké mašinérie a sklidili ovoce, ta zasraná válka poznamenala všechny, ať už stáli na jakékoli straně, film sám o sobě nenabídl snad nic a po 10 minutách už bylo jasné kam se bude ubírat. ()

Saxos

Jak ti seveřani střílí jeden zajímavý film i seriál za druhým. Poválečné drama s několika herci, jednoduchým příběhem, založeným na skutečném tématu - odminování dánského pobřeží zajatými německými vojáky. ()

wick

Drsné psychologické válečné drama...postupně bohužel trochu měkne pohádkovým vztahem velitele a mladých hitlerjugend. ()

kokofek

Silný příběh o obětech nacistické ideologie.Děti vychované bez rodin,bez lásky k absolutní oddanosti režimu.V jeho jménu pak páchají zvěrstva s převědčením správnosti svého konání.Kdo však má být souzen je zcela jistě režim, který je vychoval,sebral jim dětství a naději na normání život. Je kruté je takto trestat.Ale je také pravda, že historie se lépe posuzuje s odstupem času. Jako bonus pro mě je dodržení chlapského slova za každou cenu.Strašně mi to v životě chybí!! ()

blekekeke

Při každé vytažené rozbušce trnete. Čekáte to každou chvíli. Sucho v hrdle, mráz po těle. U každého dětského pohledu do písku trpíte. A pak to přijde v tu nejméně čekanou chvíli ... uf. ()

bonovox

Silná vojnová dráma z Dánska. Je to veľmi dobre spracované dostatočne vierohodné a hlavne pútavo a originálne podané. Veru nechcel by som byť v koži mladých nemeckých boys... ()

topvideo

Povojnová dráma...viac napätia by neuškodilo, dozvedáme sa, že nie len Nemci boli svine. Vojna nie je nikdy dobrá. ()

metztlimoon

Prijemne pozeranicko na nedelu pobede. Ten ich veduci sa mi pacil od zaciatku a ku koncu bol k zulibani. Potom buchli 3 miny: jedna na cvicaku, dalsia poslala do oblakov dvojca a tretia psa. Achjo. ()