Přicházejí v noci (festivalový název)

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2017, 91 min

Trey Edward Shults

Drew Daniels

Brian McOmber

Nehovorím, že sa jedná o zlý horor, len najskôr zaujme prívržencov spomalených komorných konverzačiek. Čo teda rozhodne nie je potešujúce pre mňa. Nakrútené, zahrané aj zrežírované v poriadku. Tvorcovia vlastne stavili len čisto na atmosfére, neistote a strachu z toho, čo je tam vonku, plus na dôvere, resp. nedôvere medzi hlavnými postavami. Tým sa to podarilo ako tak utiahnuť. Akurát že film sa ťahal rovnako. Žiaľ, nudil som sa. Nočné mory mladíka boli celkom pôsobivé a asi ma na celom filme zaujali najviac. Samozrejme sa dalo čakať, že sa v závere konečne dočkáme nejakej akcie. Za mňa priemer, ktorému možno prílišné chvály viac ubližujú ako pomáhajú.(30.8.2017)

• Han22

Nic extra. Nechal jsem se ukecat k hororu, co nešel do kin a byla to víceméně ztráta času. Rodinka přežívá v chatě v lese nějakou apokalypsu a setkává se s druhou rodinkou. Protože se tu nijak extra nejeví nikdo jaký zloduch, nevzniká nijak zajímavá dramatická situace. Prostě klasický survival, kde se ukazuje že dobří lidé jsou v těžké situaci schopni špatných činů. Bohužel co se venku stalo se nedovíme, konec vyzní tak nějak do ztracena. Objektivně to není zlé, ale subjektivně tam nebylo pro mě nic extra zajímavého.(9.12.2017)

Nuda. Sám jsem překvapený, že se mi to líbilo. Nejspíš mě na tom zaujala ta atmosféra a příběh. Neustále jsem si kladl otázky, jak bych se v dané situaci zachoval já. Co bych udělal, kdyby vypukla nějaká taková nákaza? Pustil bych je dovnitř, nebo ne?(15.1.2018)

Rozhodně ne horror. Spíš jen další postapo depka, která si většinu filmu vystačí se čtyřmi herci v jednom domě. Zpočátku nic exkluzivního, postupně ale hodně nepříjemná sonda do nitra vyděšených lidí.(18.6.2018)

Kdyby existoval filmový žánr "propéťu", bude tam přesně tohle. Postapo survival něcojakozombie nákaza... přesně pro mě. Asi právě taky proto je pro mě nejlepší hra ever The Last Of Us. A komorní příběhy malých skupinek lidí, kteří si survivalují někde na samotě v pustině, kde nehraje hlavní roli příčina, ale jejich chování, ty jsou úplně nejlepší. Ale chce to dobré herce a umět budovat atmosféru. Pokud jedete na stejné vlně jako já, tak tenhle film doporučuju.(10.9.2017)

• Corpsegrinder

Název a žánr evokujou něco docela jinýho než film ve skutečnosti je. Zklamalo mě naprosto vše a nejvíc to že se jedná vlastně jen o to že tam řádí nákaza a spadá to do klasický dramaticky píčovinky stylu "kdo to chytil". V každý noční scéně to mělo super nasvícení že bylo vidět vážně hovno kromě místa kam právě postavy svítily jenže k čemu to je když v lese nic nečíhá, což se film v jedný scéně zoufale snažil vyvrátit. Smůla ale tohle je těžkej a nudnej shit.(21.9.2017)

• 666Carnage

Tenhle film se táhnul jak týden před výplatou. A žádný zázrak to nebyl. Já ani nevím co to bylo. Vůbec netušim co jako tam byl ten problém nebo co mělo znamenat to finále. Kýbl nudy. 30%(24.9.2017)

Trailery byly hodně atmosférické, tak jsem se dost těšil. Samotný výsledek není špatný. Režisér Trey E. Shults odvedl velmi slušnou práci, protože umí pracovat s napětím, hudbou, střihem. Má to celkově dobrou atmosféru. Fajn herce v čele Edgertonem a Abbottem. Ale co mě dost zklamalo, že se v tomto filmu skoro nic nestane. Při sledování jsem si vzpomněl na výplňové epizody The Walking Dead, kde se chodilo půlhodiny po lese, pět minut akce a konec. Čekal jsem trochu jiný snímek, čekal jsem trochu odpovědí a že tam bude něco navíc. Není to špatný film, ale podruhé ho neuvidím.(3.10.2017)

Nějak mi tam chybí v těch žánrech slovo DRAMA, kterého tu je víc jak té hororové části. Celý film si tu hraje na city, bolest, utrpení, psychologické prožívání a chování postav. Tohle dílo je dost náročné a pro diváky, kteří hledají nějaké to odreagování, kde je nějaké napětí, strach a spousty krve se nedočkají. Najde se zde řada nevysvětlitelných věcí, což svým způsobem ubírá filmu na atmosféře a pochopení, co, proč, jak, kde, odkud se to vzalo, kým byl pes nakažen, jak se dostal zpět atd. Nejvíc dokáže naštvat, že se všechno odehrává v prostorech menších lesů, kde ta temná noční atmosféra je úplně ideální- bohužel zde nevyužita.(24.9.2017)

Celkem zajímavé postapo, kterak se jedna rodinka opevní v lesním domečku a snaží se všemi silami předejít nákaze. Nebylo by to asi ničím zajímavý, kdyby se něco nepokazilo. A není to vůbec blbý, je to celkem real.(3.12.2017)

A to nízký hodnocení je tu jako proč? Já myslím, že je to skvělej bahenní thriller, kterej si bere dost například z The Road a jiných beznadějných survivalů. Ale OK, chápu, že né každej něco takovýho snese.(30.6.2018)

Rozporuplné hodnotenia a dvojaké prijatie filmu zapríčinené zavádzajúcim marketingom. Na rovnakú chybu doplatila kedysi Shyamalanova Village. Ľudia sa tešia na úplne niečo iné, ako nakoniec dostanú. Avšak odhliadnuc od trailerovej kampane a očakávaní, It comes at night je veľmi dobrá indie depka. Minimalistický snímok s pár postavami a jedným psom, ktorý nám ukazuje svet, kde vypukla epidémia a ľudia sú takmer okamžite po nakazení mŕtvi. Postavy sa s týmto faktom musia vyrovnať a urobiť všetko pre to, aby sa nenakazili aj oni samotní. Tu nastáva atmosféra strachu z neznámeho, paranoje, ako sa choroba prenáša, kto už je nakazený a podobne. Herecké výkony slušné, človek im verí ten pocit nedôvery. Všetkému kraľuje Joel Edgerton ako otec rodiny. Nesledujte trailery a pripravte sa na slušnú postapo psycho depku a budete naozaj spokojný.(18.7.2018)

Tak tohle byla paráda! Po delší době thriller/horror, který sází pouze na atmosféru. K té výborné atmosféře napomáhal i skvělý soundtrack od Briana McOmbera. A samozřejmě výborný herecký výkon Joeleho Edgertona. Rozhodně to patří k tomu nejlepšímu, co letošní rok mezi horory nabídl.(3.9.2017)

Tíživé, atmosférické, založené na psychologii postav, jejich odizolovanosti a tím plynoucí nedůvěře a paranoie z cizího. Za málo peněz hodně muziky, přemýšlím o čtvrté hvězdě.(30.10.2017)

Z mýho pohledu je It comes at night v modrejch barvách uplně nepochopitelně. Možná chybí zamyšlení nad tim, co vlastně jsme to viděli... Když si vezmu, že tady někdo srovnává Survivalistu, kterej byl ve větším měřítku o mytí podpaží a obdělávání zahrádky zprvu zeleninový, pak už tý pubický v jakymsi postapo světě, kde jeden ani nevěděl, jestli už jako Vondráčková všechny zažalovala a oni pak hromadně spáchali sebevraždu, nebo jestli Zeman třeba nepřiznal, že mu s cukrovkou odešla i soudnost, načež by zas všichni spáchali sebevraždu...a nebo, co se to kurva vlastně stalo. To mě třeba strašně chcalo. Tady to explicitně vyjádřený sice taky není, ale dovolim si odhadovat, že kdejakou lopatu napadne, že jde o nějaký virus, či nebezpečný agens. Každopádně Edgerton předvádí skvělej výkon, ve svý multi kulti rodině herecky vyčnívá, barák je prostě správně creepy a snový, předpokládám, flashbacky v podobě vzpomínek na hrátky s dědečkem věru nádherně dokreslují celou atmosféru. Nakonci přichází klasický dilema - zabít, nebo nechat žít/ moje, nebo tvoje rodina, aneb silnější a v tomhle případě především zdravější pes mrdá! Dá se v tom najít i takovej ten červík, co rád hlodá a podsouvá myšlenky typu, kdo to vlastně dojebal, co to řádí v okolí, proč se to všechno děje....je pravda, že né na všechno dostane našinec odpověď. Zas na druhou stranu si troufám tvrdit, že to nebylo tak úplně samotným účelem, ten byl asi trochu jinej.(30.12.2017)

• Wancohoff

dobre natocene, s fajn hercami. to je jediny pozitivum filmu. inak je to vypatlana pomala drama o nicom, v ktorej sa ani na koniec nic nestane. horor necakajte ani nahodou... velke sklamanie.. 25%(29.8.2017)

Trailer mě namlsal a tak odcházím mírně zklamán. Atmosferický horor, kde pro mě atmosféra moc nefungovala. Být celý film hutný a nepříjemný jako poslední asi 15minutovka, tak seru maggi a tleskám. Takhle se buduje a buduje atmosféra, aby z toho nakonec nic moc nebylo. Nehledě na to, že film minimálně klame názvem (a trailerem), mohlo to být hodně dobrý. Není, je to jenom průměrný. Jo a Joel Edgerton je bůh. PS: Koukal jsem na to v neděli odpoledne, rušen dětmi, rodiči, manželkami a dalšími narušiteli. Takže uznávám, že si za nespokojenost možná můžu sám a že v noci potmě, bych byl možná spokojenější. Ale pecka by to nebyla tak jako tak.(22.7.2018)

• Sayko

Shultsovi se podařilo vytvořit opravdu dost stísněný, psychologický snímek, ze kterého však divák nedostává žádné výsledky a důvody, proč by se měl o příběh zajímat. Jeden dům, dvě rodiny, apokalypsa. Jak příhodné, neviděl jsem to už někde? Koncept omílaný stále dokola, žádná hlubší moudra ani pořádné rozuzlení, prostě jen drama, které vás sice vtáhne hned v první minutě, ale postupem času strádá a diváka přestává bavit. A bohužel ani zajímavá práce kamery zde nepomohla k větší empatii vůči hercům. Jedinou upřímnou pochvalu získává hudba, která dokázala divákovi skvěle zamotat hlavu. Od produkční skupiny A24 jeden z trochu slabších příběhovek.(17.12.2019)

Pěkná syrová a komorní atmosféra. Herecké obsazení mi taky skvěle sedlo.(5.9.2017)

• Trešlson

Unylé nic, které se ani hororu, ani mysterióznímu filmu nepřiblížilo. Více v recenzi http://t2knews.webnode.cz/l/recenze-it-comes-at-night/(12.9.2017)

Film pomerne rýchlo naberá tempo, no po pol hodinke sa ocitá v stereotypnosti a divák iba dúfa, čo sa bude diať ďalej. Na moje sklamanie, nedialo sa takmer nič. Hororový aspekt sa tu síce nájde, ale skorej by som film popísal ako drámu či thriller, podobne ako 10 Cloverfield Line. Veľký plus je skvelý herecký výkon Joela Edgertona, ktorý hodnotenie vytiahol aspoň na priemer.(17.9.2017)