Náhodně objevený seznam s jedenácti jmény skrývá nějaké hrůzné tajemství. Válečný veterán a úspěšný spisovatel Adrian Messenger jej předá příteli z MI5 Anthony Gethrynovi s prosbou, aby vypátral jejich osudy. Gethryn souhlasí, ovšem nevěnuje seznamu mnoho pozornosti. Až po záhadné letecké katastrofě, ve které zahyne i jeho kamarád Messenger, se na případ vrhne a zjišťuje, že na seznamu jsou jména válečných veteránů z Barmy, kteří v posledních letech všichni zemřeli za nevysvětlitelných okolností. (North Video)

flyboyeda

Velice prijemny a v neposledni rade poradne zamotany krimi-mysteriozni snimek o jednom smrt prinasejicim seznamu plny hvezd s primerenou porci napeti a usmevnou kulturni vlozkou na zaver. Fanousci make-upu si prijdou na sve... ()

JohnSmith

Moc pěkná záhadná krimi s výborným Scottem. Po úvodních titulcích jsem marně hledal vyjmenované hvězdy, jejích masky byly naprosto dokonalé. ()

Han22

Kdo by čekal strhující thriler plný hvězd, bude zklamaný. Curtis, Lancaster, Mitchum a Sinatra tu mají jen camea v šílených maskách, jejiž smysl ve filmu mě absolutně unikl. Strhující to není taky ani omylem. Příběh je slušný - George C. Scott jako penzionovaný kriminalista vyšetřuje, proč někdo zabil 11 lidí ze seznamu a celkově to odhalení není špatné. Jenže po skvělém úvodu (výtah, pád letadla) se z toho stává úmorná, obstarožně vypadající nuda, která vrcholí půlhodinovou snobárnou v luxusním sídle a dvakrát opakovaným honem na lišku. Působí to zastarale, včetně teprve 37letého Scotta, který vypadá o 20 let starší a ty masky by se hodily spíše do komedie ala Fantomas, než do vážného thrileru. Hvězdičky jen za Douglase a finální brutální skon. ()

Francek72

Týmto filmom ma John Huston totálne dostal.Keď som prvý krát uvidel herecké obsadenie,híkal som ako somár pri koryte.Samozrejme som netušil,čo ma čaká a dodnes som tak celkom nepochopil,o čo že to majstrovi vlastne šlo. Tiež som váhal, či sa mi film páči,alebo ho s napätím sledujem len preto,aby mi náhodou neušla niektorá z veľkých hollywoodskych hviezd, ktoré mi boli sľúbené.A tiež som sa na konci šialene rozosmial.Behom chvíle som mal jasno v tom,že akokoľvek zmiešane som o filme zprvu zmýšľal,pre tú jeho neuveriteľnú recesnú hodnotu ho budem mať až do konca života rád. ()

F.W.Colqhoun

Už dlouho jsem neviděl tak starý film, a to si v těch uvedených před rokem 1963, kdy byl Seznam natočen, vyloženě libuji. Pro mě se jednalo především o zvláštní setkání s osobnostmi, známými z jiných souvislostí. John Huston je pro mě už dlouhá léta Noah Cross z Polanskiho Čínské čtvrti. Od George C. Scotta jsem spíš než sherlockovské intelektuální veletoče zase čekal žehrání na čistotu tělních tekutin. Zatímco druhý jmenovaný si u mě získal ztvárněním vyšetřovatele Anthonyho Gethryna značný respekt, Hustonem jsme se cítil k vlastní škodě trochu podveden. Asi jsem podlehl odlesku noir konotací a efektnímu začátku filmu, takže když se čím dál víc ukazovalo, že snímek nehodlá hrát hru na závažnost a má vlastně nebezpečně blízko k Fantomasovi, vzniknuvšímu nikoliv náhodně o rok později, nemohl jsem se ubránit lehkému zklamání. To však nic nemění na tom, že (de-)maskovací orgie jsou na svou dobu skvělé, stejně jako kamera produkující obrazy, která v souladu s over-the-top-efekty jakoby vypadly ze Rodriguezova Sin City. ()

Mikino00

Vypadá to, že je Huston chtěl při natáčení hlavně bavit a pobavil i mě. Vybral si takový průměrný příběh a do něj zamaskoval největší hvězdy té doby tak dobře, že jsem poznal jenom Mitchuma a Lancastera, protože jsem se na to zaměřil. Jediný kdo z velkých hvězd je ale na plátně déle než 2 minuty je Kirk Douglas, který si celý film uloupil pro sebe. Jen mi přijde nespravedlivé, že jak v úvodních titulcích filmu, tak na imdb i zde na csfd jsou uvedeni na začátku herci, kteří se tam téměř nevyskytují a ten zbytek co se po celý film nepohne ze záběru, je až někde vzadu. Když nad tím tak uvažuji tak je to dobrá reklama, která nalákala i mě. ()

RomanHyde

Ve své době to mohl být ceněný film, ovšem podepsal se na něm zub času. Působí již velmi naivně a řekl bych, že herci místy až divadelně přehrávají. Tohle mi samozřejmě už nešlo pod nos. Nejde rozhodně o nadčasový snímek, nebo snímek natolik kvalitní, že by nás i po letech poslal do kolen Po technické stránce je film krásně nasnímán ve stylu noir. Hodnotím třemi hvězdami, kdy přimhouřím oko vzhledem k jeho stáří. ()

Duke90

Příjemný černobílý detektivní příběh, ve kterém jsem se sice místy trochu ztrácel, ale za to jsem si dokonale užil přirozeného herectví George C. Scotta a povedeného užití masek v němž jednoznačně dominuje "padouch" Kirk Douglas. Maskované postavy jsou na první pohled patrné, ale nedá se říct, že by masky působily vyloženě nevěrohodně. Přece jen jsme v roce 1963 a máme možnost vidět "odmaskování" bez jediného střihu kamery. Která známá filmová série (či seriálová, pokud mám být úplně přesný) se nechala víc než jen inspirovat užitím masek, je asi každému průměrnému znalci celkem jasné. ()

pollstro

Chytře vykonstruovaná kriminální zápletka, která je od samotného začátku schopna velmi cíleně a efektivně držet divákovo pozornost po celou svoji dobu postupného odhalování pozadí záhadné série vražd maskovaného vraha z pohledu sympatického britského agenta ve výslužbě. Bohužel rozuzlení hlavní zápletky přichází poměrně předčasně a závěrečný proces dlouhavého vyčkávání na finální konečný zvrat již působí lehce nezajímavě. Participace řady slavných hollywoodských herců, kteří se skrývají pod působivými maskami a líčením reprezentující hlavního vraha, působí svěžím a atraktivním dojmem, především během epilogu, kdy dochází k postupnému odhalování skutečné identity. ()

Dr.dogous

Celkem obstojná detektivka, v hlavní roli obsazen otec slavného Michaela Douglase, Kirk., hvězdné obsazení Frank Sinatra, Tony Curtis. 72% ()