Tully vypraví příběh Marly (Charlize Theron), matky tří dětí, které její bratr (Mark Duplass) pořídí chůvu. Přes počáteční nedůvěru si Marla k pozorné, nepředvídatelné a mladé chůvě Tully (Mackenzie Davis) vytvoří silné pouto. (Bontonfilm)

taibrek

Oujeee Charlize Theron to dala na pána ... Dovolím si povedat, že kľudne aj na Oscara... Film nenudí, ale že by som ho mal kukat znovu. Raz stačí 😛 ()

uhlerado

Ze tam dajú Charlize? A tu kocku, čo nezmurka a ma krásny face? Ok, mamičky, poďte pozerať, pripomeňme si, aké je materstvo, obzvlášť v 40, náročné. Dej nulový, s prvkami brnkania na súcit. Pozerať sa to dalo, avšak použitie scenára bolo nedotiahnute bez chilly a stavy. Škoda ()

mouzi

Podle nekterych zdejsich komentaru bych rekl, ze to spousta jejich autoru nepochopila. Je fakt, ze tento film je sity na miru mladym matkam, nicmene i otcove si jiste prijdou na sve. Pokud nechapajicim divakem je jebaty tynejdzr nebo 35lety mamanek z mamahotelu, neni se cemu divit. Charlize Theron hraje skvele a mimochodem, komedie je to mozna z 5 %. Stopaz je perfektni a myslim, ze si ten snimek zaslouzi pres 70 %. ()

pan_ponozka

Prekvapive. Ani ne tak v pribehu, ale v ocekavani. Trailer totiz lakal na vtipnou taskarici, kde maminka obcas zaskobrtne po narocnem dni, my se zasmejeme, jakeze je to trdlo a jedeme dal. Ouha! Obycejna potreba se vyspat, nebo si popovidat s manzelem, ktery misto toho drti PS4, nekonecne kolotoce kojit-prebalit-uspat. Za me spokojenost. ()

Grázl83

Perfektní výkon Charlie, která roli ztvárnila přirozeně, jako by hrála sama sebe. Přitom sama žádné vlastní děti nemá, jenom adoptovane. Zaslouzila by si ominaci na Oskara. Samotný konec filmu mě docela zklamal, nějak mi do toho nezapadal, celkově tak film moc smysl nedává. ()

Astonko

Tak toto som naozaj nečakal. Takýto emóciami napchatý film, od ktorého som nevedel odtrhnúť zrak, i keď sa tam toho v podstate nič moc nedeje, som už dlho nevidel. Milujem multižánrové filmy a toto je jeden z nich. Prvú polovicu by som opísal ako neuveriteľne realistickú sondu do života matky a materstva všeobecne. Síce dejovo slabšia ale o to emocionálne výraznejšia časť dodáva pocit akoby sme boli súčasťou filmu a osobne už niekoľko dekád poznali hlavné postavy. A preto by som chcel vyzdvihnúť najmä réžiu, pretože vytvoriť takúto atmosféru pri nulovom napätí je viac než neobyčajné. V približne polovici filmu sa ocitáme v úplne inom filme, dejová línia sa rozvíja, napätie strmo stupňuje a ja som pri jednej zo záverečných scén zabúdal dýchať. Viac však už bez spoilerov povedať nemôžem. Jediné, čo som od filmu očakával bol vynikajúci výkon Charlize Theron, a ten som dostal, dokonca zviacnásobený. Mojou obľúbenou postavou však naďalej zostáva pestúnka Tully v podaní Mackenzie Davis, ktorej hereckú kariéru od tohto filmu nemôžem nesledovať. Mužské postavy sú síce v úzadí, zato detské neraz predčujú tie dospelé, hlavne malý Jonah v podaní Ashera Miles Falicu, čo je len ďaľším znakom vynikajúcej réžie. Keď k tomu všetkému pridám úctyhodnú kameru a hudbu, nemôžem inak ako 10/10 ()

bonovox

Reitman opäť natočil kvalitný film o bežných starostiach matky, ktorá sa snaží naraz zvládať deti, domácnosť manžela. CH. Theron exceluje aj v nie príliš kpnfortnej úlohe a klobúk dole pred odvahou s ktorou do toho išla. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá osobná dráma matky troch detí na materskej dovolenke, ktorej problémy starostlivosti o novonarodenú Miu a hyperaktívneho Jonaha, privedú až na pokraj šialenstva. Nie je to však šialenstvo typu "Žiarenia", ale obyčajná psychická reakcia, bežného priemerného človeka na preťaženie. Takže aj atmosféra je obyčajná s atmosférou bežného života. Produkcia je však dobrá a to, že s nesnaží tlačiť na napätie, neznižuje záverečné prekvapenie, že celé sa to udialo v skutočnosti trocha inak. Prekvapivé je aj obsadenie Charlize Theron, mimo sféru kinových blockbusterov, v príjemne civilnom filme o priemerných ľuďoch. 70% ()

PepusGi11._

Dávám 4,4 hvězdy,zvrat na konci super,příběh moc hezkej....Psychika v prdeli a naděje...moc hezky...A Charlize mám fakt rád i když tady nebyla moc klátitelná 😅 ()

versus

Je lahke odsudit niekoho, kto zabudne v aute dieta. Ako sa toto "komukolvek" moze stat? Tully je sice mozno cynickou sondou do zivota unavenej matky troch deti (vlastne styroch, manzel hrajuci peesko v posteli...), ale prave ten cynizmus, suchy humor, a situacie, ktore sa mozu stat "komukolvek", kto je vycerpany a tak trochu na vsetko sam, je vlastne ocistujuci. V druhom plane je Tully pre mna o tom, ze clovek niekedy zabudne, kym je, kym bol, ake mal sny. Riesi milion sucasnych veci a riesi ich, lebo musi. Ale niekedy stretnutie s druhym clovekom prinuti, sa zamysliet aj nad sebou. Odmenit sa nejak. Prave preto by som tento film odporucil "komukolvek", kto zvladne pozerat na situacie vyvolavajuce velke "jauvajs!", kto sa neboji rozmyslat o zivote, ktory prave zije a kto sa neboji skusat a znovu padat na hubu, a znovu skusat. Toto bol jeden z najinspirativnejsich filmov, ktore som tento rok videl. Nepotrebujem ho vidiet znovu o mesiac, ale vlastne sa k nemu nejakym sposobom vraciam casto. A ano, uz chapem, ze sa mozu stat aj take strasne veci, ako zabudnute dieta v aute. "Komukolvek". ()

Pythonator

Ujetá unavená matka a její vysněná chůva v podání okouzlující Mackenzie Davis. Těžko uvěřit, že tahle chůva je ta samá, co dělala chůvu v posledním Terminátorovi, kde vypadala tak odpudivě, že mi zhnusila završení celé slavné série. ()

somme

Pardon to mela byt vtipna komedie? Tak to max tak tragikomedie ze zivota, nebo drama ale vtipny mi to neprislo ani zdaleka. Ale...zase neskutecna Charlize Theron. Ta zenska je skvela proste ve vsem kam vleze a me tenhle syrovej pohled do zivota co me (snad) jednou taky ceka sice i trochu vydesil,ale naprosto dostal. ()