poster

Outland

 • Česko

  Třetí měsíc Jupitera

 • Velká Británie

  Outland

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller / Western

Velká Británie, 1981, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Docela povedené sci-fi, kdy se ukazuje, že v 70. a 80. letech se prostě dařilo využívat uzavřené prostory vesmírných lodí a planetárních stanic k tomu, aby se obávaly nejen postavy, ale i divák. Všechno je tak krásně depresivní, a přitom je možné tu vést akční film, který dovede místy opravdu strhnout. Sean Connery zase válí.(12.10.2015)

 • MrPierc
  ***

  Detektivka v budoucnosti na důlní planetě, kde lidé začínají umírat velkým tempem. Nikomu to ale nevadí, protože důležité jsou jen peníze. Na planetu přijíždí nový šerif, který začne pátrat a nehodlá se s tím smířit jako ostatní. Příběh průměrný, ale prostředí vykresleno na úrovni + Frances Sternhagen, která je ze začátku tvrdá jako vyschlá křížala.(17.9.2010)

 • mortak
  ***

  Jedno z těch lepších béček, se kterými se v sedmdesátých a osmdesátých letech snažila Evropa vyrovnat Americe. Outland skončil v průměru nikoliv kvůli Connerymu, který se vyrovná Cooperovi v High Noon, ale díky nepropracovanému scénáři. Nestačí si u stolu říci, že oni se porvou ve skafandrech, a bude to strašně "cool", ale je potřeba to celé vymyslet do detailů. A do toho se Hyamsovi moc nechtělo. A tak pušky duní ve vesmíru jako na Zemi...(27.7.2012)

 • Terva
  ****

  Strašná škoda, že to nebylo v rámci Jamese Bonda, to by každý dával za pět, že? Ocenění: Academy Awards - Oscar ´82 (USA): Nominace na cenu za nejlepší zvuk. Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). - Nominace na ceny pro nejlepšího herce (Sean Connery), za nejlepší sci-fi film, za nejlepší hudbu, za nejlepší speciální efekty a za nejlepší scénář.(27.3.2009)

 • neoBlast
  ***

  Trochu starší zapadlé sci-fi, které díky svému nadčasovému designu nezastaralo ani po třiceti letech. Vidět Seana Conneryho ve westernovém rámci pobíhajícím po měsíci Jupitera je hodně originální... i když trochu schematická zápletka dělá z Hyamsova filmu vlastně tak trochu béčko. Pokud očekáváte film bez silných ambicí, budete spokojeni. 65 %(24.12.2012)

 • - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace