poster

Outland

 • Česko

  Třetí měsíc Jupitera

 • Velká Británie

  Outland

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller / Western

Velká Británie, 1981, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Z úcty k Seanu Connerymu, který se nebál vzít takovouhle roli, a k všem zúčastněným, kteří se nebáli jít do podivné sci-fi ze vzdálených míst vesmíru dávám slušné 3*. Celkově vzato je téma velmi zajímavé, provedení je na svou dobu a prostředky pro milovníka sci-fi dobré, ale jinak nic. Člověk, který nepovolí filmu ty podivné kulisy a chvílemi naivní postavy tak má prostě smůlu. Naštěstí, o tomhle sci-fi není a celá zápletka v prostředí vesmírné stanice s neustále pobíhajícím a skvělým Connerym je hnacím motorem filmu.(20.2.2009)

 • D.Moore
  ****

  Sci-fi, které se v první polovině chová jako klasická kriminálka a v polovině druhé se stane parafrází neméně klasického westernu V pravé poledne? Proč ne! Outland je nepřetržitá one man show Seana Conneryho, který je extrémně sympatický a v několika scénách (výborná naháněčka s jedním z padouchů zakončená přesdržkovou v kuchyni) i extrémně akční, vše se navíc odehrává v perfektních a uvěřitelných kulisách měsíční základny, kde na některé nápady (beztížné cely) je radost pohledět. Hyamsova zručná režie žene děj za podpory Goldsmithovy dynamické hudby neustále vpřed a když dojde na zmíněnou westernovost a Conneryho postava čeká na přílet raketoplánu, na jehož palubě je kdosi, kdo si chce "šerifa" podat, napětí by se dalo krájet. A to závěrečné zúčtování! Sympatický snímek. Velice.(26.8.2012)

 • kitano
  ***

  Zaujimave, no nedotiahnute krimi scificko. V prvej polhodine sa rozvinie zaujimava zapletka, ktora divaka naozaj drzi v napati a spolu so serifom (Connery), tuzite zistit, aka zahada sa to skryva v naoko bezproblemovej tazobnej kolonii. No napatie a aj stupen zabavy opadol, ked som zistil, ze ide len o veelmi jednoduche becko, ktore svoju zo zaciatku umne zakrivanu identitu coskoro odhalilo a zaklincoval to zaver, v ktorom sa serif zmeni na hrdinu bojujuceho o prezitie. Co sa vsak filmu upriet neda, je vyborne vizualne spracovanie ( v ratane krvavych efektov tak typickych pre 80-te roky), ktore obdivuhodne realisticky zobrazuje vesmirnu tazobnu koloniu (tak ako interiery, tak aj posobive exteriery). Seriozne tvariace sa becko, ktore stoji za pozornost havne fanusikom osemdesiatych rokov. (6.6/10)(13.7.2008)

 • Lacike
  **

  Klasicka nudna kriminalka odohravajuca sa v sci-fi kulisach na vesmirnej rafinerii. Pripad vrazd, ktory sa vysetruje je dost nezaujimavy. Connery tu ako vysetrovatel nema prilezitost cokolvek zaujimave predviest. Rovnako ako zvysok hercov, ktory ani nestoja za rec. Jedine co sa mi pacilo, boli vsetky tie nadherne vesmirne miniatury celej stanice a zaroven solidne prepracovane interiery. Technicka stranka je proste aj po rokoch super. Az som si pomyslel, ze je jej skoda na tak nudny film. 3/10.(16.7.2016)

 • majo25
  ***

  Outland sa nehrá na nič veľké, aj keď Connery je určite veľký herec. Síce toto nebola celkom jeho parketa, nijako však neurazil, ani sa neznemožnil. Príbeh filmu ja na rok i krajinu pôvodu celkom podarený, zábery v extériéri sa vydarili. Koniec filmu však vyznieva úsmevne - hlavný hrdina (šerif) nervózne čaká, až za ním prídu zabijaci, aby ho odrovnali, pritom zločin spoločnosti nepotrebuje vôbec vytrúbit do sveta/vesmíru, však načo...všetko zvládne aj sám. Hodnotenie: 60%(24.4.2013)

 • - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace