poster

Outland

 • Česko

  Třetí měsíc Jupitera

 • Velká Británie

  Outland

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller / Western

Velká Británie, 1981, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo25
  ***

  Outland sa nehrá na nič veľké, aj keď Connery je určite veľký herec. Síce toto nebola celkom jeho parketa, nijako však neurazil, ani sa neznemožnil. Príbeh filmu ja na rok i krajinu pôvodu celkom podarený, zábery v extériéri sa vydarili. Koniec filmu však vyznieva úsmevne - hlavný hrdina (šerif) nervózne čaká, až za ním prídu zabijaci, aby ho odrovnali, pritom zločin spoločnosti nepotrebuje vôbec vytrúbit do sveta/vesmíru, však načo...všetko zvládne aj sám. Hodnotenie: 60%(24.4.2013)

 • MrPierc
  ***

  Detektivka v budoucnosti na důlní planetě, kde lidé začínají umírat velkým tempem. Nikomu to ale nevadí, protože důležité jsou jen peníze. Na planetu přijíždí nový šerif, který začne pátrat a nehodlá se s tím smířit jako ostatní. Příběh průměrný, ale prostředí vykresleno na úrovni + Frances Sternhagen, která je ze začátku tvrdá jako vyschlá křížala.(17.9.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Bagouna jsem dal do basy a drogy do hajzlu. Nebo to bylo opačně, nevím přesně." Kdybych byl šerifem na měsíci IO, kde bych neměl oporu v zákoně ani v podřízených, tak bych se určitě nenechal uplácet místním bossem, ale šel bych tvrdě proti němu. Samozřejmě kecám, protože nejsem sebevrah jako potížista šerif O´Neil. Ten začal okamžitě strkat nos tam, kde měli mocní své prsty a já jsem čekal pořádně zábavný boj za spravedlnost. Místo toho jsem se dočkal pouhé westernové přestřelky, kterou ozvláštňovalo několik vychytralých manévrů ve vakuu a svérázná paní doktorka Lazarusová se sarkastickým jazykem. Nebylo to sice úplně špatné, ale k tomu, abych svou příští dovolenou plánoval na třetím měsíci Jupitera, mě to rozhodně nenalákalo.(27.1.2017)

 • MrHlad
  ***

  Peter Hyams netočil vždycky bláboly jako Lovci dinosaurů a v sedmdesátých a osmdesátých letech si pár zajímavých kousků připsal. Outland sice zestárlo a první půlka je až příliš nudná a ukecaná, ale pořád je tu skvělý design základny,, kde by se líbilo i Vetřelcům, napínavý závěr, charismatický Connery a skvělá Frances Sternhagen. Protože kdo potřebuje, aby hrdinovi kryla záda nějaká sexy roštěnka, když může mít hláškující cynickou padesátnici se sklonem k alkoholismu?(12.7.2015)

 • Djkoma
  ***

  Z úcty k Seanu Connerymu, který se nebál vzít takovouhle roli, a k všem zúčastněným, kteří se nebáli jít do podivné sci-fi ze vzdálených míst vesmíru dávám slušné 3*. Celkově vzato je téma velmi zajímavé, provedení je na svou dobu a prostředky pro milovníka sci-fi dobré, ale jinak nic. Člověk, který nepovolí filmu ty podivné kulisy a chvílemi naivní postavy tak má prostě smůlu. Naštěstí, o tomhle sci-fi není a celá zápletka v prostředí vesmírné stanice s neustále pobíhajícím a skvělým Connerym je hnacím motorem filmu.(20.2.2009)

 • - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace