Outland

• Česko Třetí měsíc Jupitera (více)
Trailer

Policista ONiel (S.Connery) je poslán do pracovní kolonie na jednom z měsíců Jupitera, kde jsou hlášeny násilné smrti horníků. V těle obětí byla vždy nalezena smrtící droga. Šéf základny moc vstřícný není, a tak se ONiel musí na vlastní pěst vydat po stopě drogových překupníků. Stává se však terčem najatých vrahů… (pfa)

Trailer

Thewho18

Tak přesně takhle vypadá béčko. Vlastně tam nebylo nic co by mě zaujalo, jen jsem pořád přemýšlel proč mají skoro všechny postavy kšiltovku a plnovous?Svěřit po tomhle Hyamsovi 2010 byl hazard, který se nakonec relativně vyplatil, protože Peter dozajisté po zkušenosti s Outland poznal, že by se měl držet svého režisérského kopyta a nepouštět se do vod scénaristických. ()

igi B.

Dobrá vesmírná krimi (využívající v úloze šerifa i prvky westernového žánru), napínavý jednoduchý příběh bez zbytečných žánrových klišé a nadbytečné akce - a přes nutných pár nelogičností v chování postav v podmínkách ve vesmíru či aplikaci fyzikálních zákonů v ději jde každopádně o zajímavý počin v rámci žánru. One man show Seana Conneryho jako šerifa stojícího >sám proti všem< na straně pozemského zákona i tam kdesi u Jupitera... Možná nuda pro trumpety ujíždějící na slátaninách typu "Total Recall"... - a ejhle, jak je vše pomatené: Tenhle film atmosférou i zpracováním T.R. daleko převyšuje, ovšem ku slávě mu to moc nepomohlo. Tři a půl hvězdičky za film - z nutnosti pak po rozvaze zaokrouhleno nahoru za to poctivé meziplanetární napětí... ()

Corpsegrinder

Velice dobrej space western v čele s charismatickým Connerym a hláškující Frances Sternhagen. Film vypadá překvapivě hodně dobře a kvalitní kulisy musely sežrat podstatnou část rozpočtu. Příběh je zajímavej, ani ne tak kvůli úvodnímu vyšetřování, spíš poslední třetina to vše hezky uzamkne, od momentu kdy Connery zjistí že vedení si na něj najalo dva zabijáky a začne se na stanici připravovat tak že si na ní schovává zbraně, naposledy telefonuje s rodinou která je na cestě zpátky na Zemi a snaží se získat podporu někoho dalšího což se mu nepodaří a vyserou se na něj i kolegové z práce, k čemuž se neustále připomíná odpočet času kdy má dorazit transport s těma zmrdama. ()

Tom Hardy

Sci-fi z westernu neuděláš, i když máš k ruce sebelepší kulisy. Tohle si Peter Hyams očividně nepřipustil, když nechal scénář přepsat z prašných plání do vesmírné stanice. Bohužel mu nebylo dodáno moc víc, takže je to scenáristicky neuvěřitelně ploché, nescifiózní (či jak to napsat) a vesměs nezajímavé (což platí i pro postavy). Vizuál je ale pětihvězdičkový a srdce každého scifisty musí radostí zaplesat při pohledu na všechny ty chodby a ubikace (nebál bych se říct, že je to stejně dobré a nadčasové, jako v prvním Vetřelci). Škoda, že tu nebyl silnější základ. Investovaná energie rozhodně je vidět každou minutu. ()

Gemini

Western z toho čiší na světelné roky daleko, a představa, jak by asi jednotlivé scény v tomhle zasazení vypadaly (respektive čím by se dali nahradit dělníci ve skafandrech, kterým z fetu začíná šplouchat na maják), je asi nejzábavnější složkou při sledování filmu. Connery ujde, jeho netypický sidekick je fajn, můžete se ujistit, že Raymondův táta byl už za mlada psychopat, a hlavně je na co se dívat, pokud je vám blízká estetika lodí Nostromo a Sulaco;) Bohužel westernové téma se promítá i do pomalejšího rozjezdu a v zásadě zbytečně natahované závěrečné "přestřelky", ale netrpěl jsem. I když přiznávám, že jsem při prvních záběrech na Io a prvních tónech Goldsmithovy hudby měl poněkud vyšší očekávání. 60% ()

• Děj snímku připomíná western V pravé poledne (1952). Režisér Peter Hyams měl původně v plánu natočit ryze westernovou podívanou – jelikož mu ale bylo řečeno, že tento žánr je „mrtvý“ a nikoho do kina nenaláká, rozhodl se premisu zasadit do vesmíru. (fiLLthe3DD)
  • Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). (Terva)
  • Navzdory nepříliš spokojeným recenzím a slabým tržbám v době uvedení si film našel své fanoušky – jedna z jejich vymšlených konspiračních teorií tvrdí, že se film odehrává ve stejném světě jako Vetřelec (1979) nebo Blade Runner (1982). (fiLLthe3DD)