Psychologický thriller na motivy skutečných událostí se odehrává na maďarském venkově v šedesátých letech minulého století, kdy městečkem Martfü otřásla série brutálních vražd. Psychotický zabiják stále slídí po okolí a vraždí mladé ženy, zatímco nevinný muž je neprávem obviněn a odsouzen za zločiny, které nikdy nespáchal. Odhodlaný detektiv přijíždí na místo činu a brzy se stane případem posedlý, neboť je pod tlakem státního zástupce, který chce vidět pachatele viset. Lapeni v dusivém společenském, politickém a psychologickém prostředí socialistického Maďarska se brzy ocitneme zapleteni v pavučině složitého spiknutí a znepokojivého dramatu. (HBO Europe)

Morholt

Předně zaujme technická vytříbenost charakteristická pro větší západní produkce. Solidní je i temná atmosféra a našemu divákovi je blízké i prostředí maďarského socialistického venkova, protože to se od toho českého zase tolik nelišilo a neliší. Pak tu máme brutalitu bez příkras a poměrně velký prostor pro vraha, přičemž poslední mord se nebojí jít do detailů. A konečně poslední ingrediencí je samotná doba, která standardnímu vyšetřování moc nepřála. To všechno Sopsits společně s výbornými herci seskládal do působivého obrázku, který u nás můžeme jenom závidět. Tak si tak říkám, jestli nám po té polské nezačíná unikat i ta maďarská filmová tvorba. 85% ()

argenson

Téma pošuka, co baží po vagínách pokud možno mrtvých žen, určitě není nijak objevné. Ale je to natočeno solidně, má to spád a gradaci. A hlavně já mám trestuhodně málo nakoukáno z maďarské kinematografie, o to víc jsem si to užil. A mimochodem jsem se taky dozvěděl, že v Martfü je obrovská fabrika na boty, co jim tam založil Baťa. ()

kaylin

Hodně nepříjemný kriminální film, který je dobrý především v tom, jak dokáže zobrazit jednotlivé zločiny. Nejsou nutně explicitní, i když i na to dojde, ale je to tím, jak jsou intenzivní, jak na vás dolehnou skutečně nepříjemně. A když už dojde na něco explicitnějšího, je to opravdu nepříjemné sledovat. ()

vegetol.mp

Totálně nudnej a neinvenční krimi thriller, kterýmu by prospělo, kdyby z něj někdo vykostil 30 minut. Tématicky podobnýmu Občanu X to nesahá ani po kotníky. To všeobecný místní nadšení nechápu. ()

berusche

Vlastne je to slusna kriminalni zapletka! Ma to docela dobry rezisersky tah na branu. Dokonce o atmosferu neni nouze...ale, uplne me dusila potreba to uplne zbytecne politicky zasazovat (na dej to totiz nema zadny vliv) a jeste vic me dusily sceny, kterym ja osobne rikam "nekdo si z nas strili" (to jsou ty, co vypadaji, jakoze postrehni, mozna nezapomen, ale uz se k jejich logice nikdy nikdo nevrati)....takhle to zprasit! ()

HorrFi

Solidní kriminálka, která sice chvilkama trošku nudila, ale pak se to zase rozjelo a bylo to čim dál víc napínavý.. konec byl skvělej a jsem rád jak to dopadlo.. na Maďary hodně dobrý ()

Tosi

Psychopat na lovu a nevinný člověk v base. Výborně natočený temný thriller, na kterém jsem nejvíc ocenil skvělou práci kameramana. Povedená rekonstrukce doby šedesátých let v socialistickém Mad'arsku a scénář s třemi zajímavými dějovými linkami, zajistil filmu pozici nejoceňovanějšího mad'arského snímku loňského roku. ()

hanagi

Pro patologickou osobnost to musela být velká radost, řádit v socialistických zemích. Pro soudruhy masový vrah vlastně neexistoval, vyšetřování se vedla velice liknavě a oddělené případy se urychleně uzavíraly jako sebevražda anebo se hodily na krk prvnímu chudákovi, který byl po ruce. Pocit beztrestnosti byl velkým povzbuzením pro chorou duši, stačilo jen povolit uzdu svým představám. Velice reálně působící, temný film. ()

herr_carter

Lehce marná a značně amatérská maďarská snaha se alespoň trošku přiblížit svým severským, případně španělským kolegům a tvůrcům detektivní tématiky, popravdě rating 64 % (17.7.2017) moc nechápu...................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

BoredKid

Film inšpirovaný skutočným príbehom maďarského sériového vraha Pétera Kovácsa, ktorý v v 60-tych rokoch minulého storočia vyčíňal v maďarskom mestečku Martfü. Naši južní susedia prekvapili. Skvelá práca! ()

Hanys_

Pokus o drsný thriller podle zámořského nebo severského mustru. Jenže bohužel v něm nefunguje skoro nic, co by ve filmech podobného stylu prostě fungovat mělo. Navíc je to fakt nuda k uzoufání. ()

Disease

Solidní kousek, který jako většina detektivek z postkomunistického bloku skvěle vykresluje, jak se vyšetřovalo "politicky". ()

janesX

Nie je to film, ktorý by som si pozrel viac ako raz, no technicky je to natočené na veľmi vyspelej úrovni. Príbeh nie je svetoborný (klasický sériový vrah, klasický justičný omyl), ale jedná sa o skutočnú udalosť a ja preto dávam štyri. Nevadí mi, že od začiatku sa už všetko vie, teda kto je vrah a kto vrah nie je, je to nafilmované naozaj pekne. Keď sa objavili mŕtvoly, myslel som, že sú pravé. Fuj fuj. 71%. ()

Rockerman

Je to tady samá coura, říká maďarský kriminalista v roce 1957 na adresu žen, které souloží s muži ještě před svatbou. Co by asi na jejich adresu řekl dnes? Ale to je jen takový vtípek na okraj. Jinak se jedná o dobrou retro-krimi z komunistického Maďarska. Podle toho pak vypadá i vyšetřování série brutálních vražd žen. Pachatel musí být dopaden za každou cenu, aby nebyla pošramocena pověst lidově-demokratické policie a tak se zatkne a odsoudí i nevinný muž, protože se přiznal. O detaily a skutečné důkazy se nikdo nezajímá. ()

BOURQUE

Skutočnými udalosťami inšpirovaný film o brutálnom maďarskom sériovom vrahovi. Jednotlivé násilnícke scény, na štastie, netrvajú dlho, ale aj tak dokážu zanechať hlboké stopy v psychike a žalúdku pozorovateľa. Z hľadiska vyšetrovania vrážd je to spíš priemer bez pozoruhodnejších momentov. Prostredie a praktiky komunistického režimu sú pomerne vierohodne zachytené, hlavne čo sa týka záveru v rámci „odmeňovania“ ľudí za ich prácu. Z hereckej stránky solídne výkony, jednotlivým hereckým výkonom dokážete veriť. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()