Kukuřičné děti: Přízrak města

• Česko Kukuřičné děti 3: Sklizeň ve městě (více)

Temné vize Stephena Kinga v nejbrutálnějším díle celé série! Eli a Joshua Porterovi, pocházející z Gatlinu, mají krušné dětství. Po smrti svého otce jsou nuceni přesídlit do Chicaga k adoptivním rodičům. Zatímco starší Joshua se poměrně rychle začlení do víru velkoměsta, mladší Eli nezapomíná na své Gatlinské kořeny a začíná ovlivňovat městské děti. V opuštěném skladišti pěstuje kukuřici a připravuje se na návrat démona. Jediný, kdo má dostatek vědomostí a sil na zastavení Eliho řádění, je jeho starší bratr. Odváží se však riskovat smrt svého sourozence? (Řitka video)

Pollini

Ach jo! Je to pošpinění námětu Stevena Kinga. Kde začít? Rozhodně je obluda ďábelská hnusná jak noc, ale její pohyby vznikají snad kvantově nebo per partes, čili po částech a trhaně, což bylo spíš trapné a k smíchu. Ta dvouprojekce snad neviděla žádnou úpravu, takže technologie je velkým zklamáním, jakož i chudý scénář. nicméně musím pochválit charaktery postav, které postačují pro průměrný film. Jedna hvězdička je za to, že jsem poprvé ve filmu viděla, jak se REÁLNÝM způsobem dopravuje "ZLO" v podobě kukuřice do světa, kde naznačuje konec další pokračování. bylo to součástí hlavní zápletky a tak se to má dělat. Druhá zvězdička za to, že mám ráda Kinga. ()

drkaldj

Třetí díl mě nějak nechytil. I přesto že se mi film jeví jako lépe natočený než oba předešlé (respektive je zde podle mě vetší snaha tvůrců), nedokázal mě absolutně zaujmout a docela jsem při sledování trpěl nudou. V druhé polovině to začalo být sice o trochu zajímavější ale taky o dost horší z pohledu scénáře, chování postav a celkově zrychleného a dosti jiného tempa které mi vůbec nesedlo k první polovině. Bohužel konec (ačkoliv trikově ušel na tu dobu) tomu nasadil korunu. ()