Kukuřičné děti: Přízrak města

• Česko Kukuřičné děti 3: Sklizeň ve městě (více)

Temné vize Stephena Kinga v nejbrutálnějším díle celé série! Eli a Joshua Porterovi, pocházející z Gatlinu, mají krušné dětství. Po smrti svého otce jsou nuceni přesídlit do Chicaga k adoptivním rodičům. Zatímco starší Joshua se poměrně rychle začlení do víru velkoměsta, mladší Eli nezapomíná na své Gatlinské kořeny a začíná ovlivňovat městské děti. V opuštěném skladišti pěstuje kukuřici a připravuje se na návrat démona. Jediný, kdo má dostatek vědomostí a sil na zastavení Eliho řádění, je jeho starší bratr. Odváží se však riskovat smrt svého sourozence? (Řitka video)

SOLOM.

První polovina filmu se mi docela líbila, hlavně úvodní scéna s naštvaným fotříkem. Hlavně výkon herce, který představoval Eliho byl asi nejlepší z celého filmu. Jenže čím víc se blížil film ke konci, vznikala z toho úplná kokotina. Největším vrcholem bylo samotné kukuřičné monstrum a vytažená páteř toho černocha. Ničeho horšího jsem se už nemohl v Children of the Corn dočkat. Tedy prozatím. ()

ARI50

Kapičku slabší to je ale pořád mě příběh kukuřice děti fascinuje a zamlouvá se mi takže doufám že to bude na stejné úrovní a nebo lepší. ()

Terva

Červená kosa, která seče úvodní titulky, je docela zajímavý nápad. Úvodní scéna, jak seče kukuřici, už je předzvěstí toho, že to bude blbost. Dost lidí se nechá zlákat nápisem : Based upon The short story - Children of The Corn - by Stephen King. Jenže tento děj se přesune do města a tím se všechno pohřbí. Jako fanda Stephena Kinga, říkám škoda. Tvůrci si prostě vzali jen název. Pro toho, kdo čte mezi řádky.... CITÁT : Dovolali jste se na tísňovou linku Chikágského policejního oddělení. Zůstaňte prosím u telefonu a vyčkejte příchodu SOUDNÉHO DNE, kdy nevěřící budou navždy zatraceni !!! Oživlá Panna Marie byla Boží. Škoda, že tento záběr nebyl delší. To samé platí o tom strašákovi....ó kurva, můj Bože !!! Jsem ten, kdo čte mezi řádky, nebylo to nic extra, ale mohlo to být horší. Nechť sklizeň započne....Ježíší Corne. Finální scéna z MonsterCornem už byla spíše k smíchu, než k úleku. I když těch špatných triků se člověk musí bát. Až do této doby jsem chtěl dát filmu tři hvězdy, finále to však srazilo na dvě. ()

corpsy

Pridať čosi originálneho do zabehnutej série a nebehať stále po tom istom kukuričnom poli, bol naozaj dobrý nápad. A obohatiť ho o pár chuťovkových gore ( s výnimkou záverečného besnenia toho prečudesného monštra ) bolo len a len plusové. Pokračovanie, ktoré prekonalo predchodcov. A takých je v histórii málo. ()

Astaroth12

Je to o dvoch nevlastných bratov,ktorí sa presťahujú do Chicaga. Joshua je normálny chalan ale Eli je autoritatívny chrapúň a má niečo diabolské za lubom.Eli mi bol nesympatický hneď od začiatku,taký mladý sráč.Atmosféru to malo asi len keď hľadali tu knihu,ale inač nič moc.No chcel som dat 3* ale ako na moje nešťastie prišla na scénu ta naj.naj.naj.debilnejších a najnedokonalejších akože oblúd,rázom tam bola jedna hviezda.Lepšie triky som videl asi aj v Bambuľke. ()

fcreading

3 diel si pomerne dobre drží atmosféru aj keď nie stále, ale na druhej strane prekvapí nechutnostami, krvavými efektami, a priemernými hereckými výkonami. V nejakých momentoch to zaškrípe, ale zase sa to pekne rozíde, hudba tomu dáva svôj tvar, a nejaké tie gore scénky s chrobákami, kukuričnou príšerou ktorá je extrémne velká, alebo smrť Charlize Theron, tá tomu filmu dáva jasne navrch, ale samozrejme pravá atmosféra nastane 20 minút pred koncom 60 percent. ()

Krissty

Na tento film jsem se koukla jen proto, že se jedná o první film Charlize Theron.. A jsem nadšená!! Charlize tam sice skoro vůbec nebyla, ale tolik jsem se už dlouho nenasmála! Takové grafické zpracování filmu i speciální efekty se jen tak nevidí, to byla katastrofa :D Ale smrti jednotlivých účastníků filmu byly nadmíru originální.. Tak originální, že jsem se prostě nemohla ubránit smíchu! Nejvíce mě dostala asi "ohnivá" smrt sociální pracovnice a "vytažení páteře" (?) Joshuova kamaráda.. To nemělo chybu. Eliho pohled byl rádoby ďábelský, ale také mě spíše pobavil.. To je tak strašně zkažený film, až ho to dělá úžasně zajímavých a vtipným! A na závěr jsem se dokonce dočkala i několika záběrů na Charlize Theron a v jednom (tom nejdelším) dokonce promluvila, což rozhodlo o mém závěrečném hodnocení! Její monolog "Pomoc! Rychle pryč! Óóh, nééé! Áááááááá!!! Áááá áááá ááááááá ááá ááááááááááá ááááááá ááááááá!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!" neměl sebemenší chybičku :D A navíc byla nesmírně sexy! A závěrečná věta filmu také stojí za to.. "To je teprve začátek, brzy budeme dodávat do celého světa!" ()

Gorehound

Typické VHS 90s, vidím inšpirácie v treťom Hellraiserovi(skvelá hudba, záverečný masaker- ale kľudne mohol byť aj výživnejší), niektoré efekty sú až Yuznovské. Tu pred nimi opäť klobúk dole, Screaming Mad George boli na vrchole. Proste typické 90s pokračovanie, jedno z tých dobrých, až skvelých. Trošku posunuté do mesta, ale nehrá to až takú významnú úlohu. To boli horory ešte hravé, so skvelými praktickými FX, zábavné a bez otravných, do očí bijúcich presahov a obmedzení. ()

raimi

Zábavný videobéčko, kdy se kukuřičné lány přestěhují do městské zástavby, což je fakt super nápad. Ve finále se v tom nejlepším světle (jen co jim nuzný rozpočet dovolí) předvedou trikařský legendy Screaming Mad George a Kevin Yagher, a vytasí se s cheesy oslizlým obřím monstrem a nějakým tím velice zábavným úmrtím. A pozor, k mání je i uncut verze, která je o dvě minuty delší, a většina "nových" záběrů pochází ze závěrečnýho masakru, takže jasná volba. Ta je dlouhá 92:53 minut. ()

Trevor

Dvaja bratia, Josh a Eli prichádzajú k svojim adoptívnym rodičom do Chicaga, kde majú začať nový život. Starší Joshua sa v novom prostredí aj v škole rýchlo adaptuje, zatiaľčo mladší Elias ostáva verný tradícii a prostrediu v ktorom bol vychovaný, ku ktorému neodmysliteľne patrí kukurica. A tak si v blízkej továrni rozhodne vypestovať vlastné kukuričné pole. To čo následuje je viac menej podobné predchádzajúcim dielom s dvomi obrovskými rozdielmi. Daniel Cerny je jednoznačne najlepším predstaviteľom dieťaťa, ktoré ostatné deti ovplyvnené kultom "toho,ktorý chodí medzi riadkami" počúvajú. Od milého šibala snažiaceho sa urobiť dojom na novú rodinu až po zanieteného kazateľa je jeho herecký výkon vzhľadom k jeho veku neuveriteľný. Druhým rozdielom je to, že vo filme sa poprvýkrát zhmotní "ten, ktorý kráča medzi riadkami" v primeraných efektoch tej doby a Kingovskom štýle a kedže zvyšok deja sa nesia v zaužívanej tradícii je tretie pokračovanie kukuričnej série tým najlepším. 85% ()

BoredSeal

Celkem solidní pokračování série. Moc se mi líbí stop-motion efekty a sadistické krvavé smrti, jsem staromilec. Idea přesunu kukuřičného božstva do městského masakru se mi rovněž zamlouvala. A zase další adoptivní rodiče na popravu - kdo si chce proboha ještě osvojit děti po všech těch zkušenostech z hororů. Tenhle horor je pohoda se zlým malým spratkem, kterého chcete zabít od začátku (je to přece záporák), ale nehraje ho tak dokonalej herec jako v jedničce. Nechápu hysterii ostatních hodnocení, lidi tady dělaj, jako by to bylo pokračování Temnýho rytíře, je to přece horor a trojka něčeho, co jste čekali? :) ()

balba

Průměrný horor , který obsahuje pár skvělých krvavých scén.Závěr filmu je otřesný přijde mi to jako laciný trik na upoutání diváka. ()

cariada

Hodně dlouho mě to trvalo než jsem to zkouknul. A musím říct ,že jsem byl příjemně překvapen. Film má hned od začátku spád a napětí ,žádná zbytečná omáčka než se něco semele. Nejdřív se Eli vypořádá s opilým otcem v kukuřičným poli. Pak jsou posláni na výchovu do města spolu se starším bratrem Joshuo ,tomu nedělá problém se přizpůsobit novému prostředí. Jenže Eli si vede svůj život a snaží se ovládat jiné lidi což se mu díky kukuřici daří. Každý kdo má náké podezření ,že není něco v pořádku ,je brutálně zlikvidován. Daří se mu ovládat lidi a nutit je ho poslouchat. Jeho bráchovi je jasné ,že je on s tím může něco udělat a tak zjistí ,že ho něco ovládá a že za vším stojí kniha zla ,kterou je třeba zničit. není to jen tak. Nebýt závěrečného proměnění hlavního hrdiny na děsnou obludu ,která vypadala hodně lacině ,mohlo to být ještě lepší. Celé je to hodně krvavé s dobrým scénářem .I herci jsou slušný. ()

Jimmi

Najviac som sa pobavil v poslenych 15tych minutach ked nam tvorcovia ukazali ako ma vyzerat spravny zaporak:) A efekty pri ktorych si aj male decko vsimne ze netvor nici male babky a nie babky su dost na smiech. Keby to bolo natocene v 70tych rokoch nic nepoviem..ale v 95tom??!!! ()

kosta73

Výborné béčko a pro mě nejlepší díl série. Bratři Hickoxové dílko prošpikovali všemi potřebnými béčkovými atributy, přesídlení do města a dobrý výběr představitele dětského leadera, to vše činí z PŘÍZRAKU MĚSTA dle mého nadstandartně zábavnou záležitost. V kontextu jsem ochoten přivřít oči i nad pompézním závěrem, i když hlavní problém zde vidím především v odfláknutých tricích. Každopádně jsem se ani minutu nenudil. ()

Honzek

Tohle se mi líbilo zatím asi nejvíc. Sice to mělo trošku praštěnej konec, ale co už. Jinak to je přijatelný snímek, který má dobrou atmosféru a nápad. Neodehrává se tentokrát na farmě ale v samotném Chicagu a toto zasazení filmu docela sedlo. Už se těším na čtyřku. ()