Channel Zero

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, (2016–2018), 17 h 30 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Nick Antosca

Kamera:

Isaac Bauman

Hudba:

Jeff Russo

Paul Schneider, Fiona Shaw, Luisa D'Oliveira, Natalie Brown, Shaun Benson, Kristen Harris, Bronagh Waugh, Jacqueline Calkin, Tristan Carlucci, Amy Forsyth (více)

Série(4) / Epizody(24)

V roku 1988 zomrelo v mestečku Iron Hill päť malých detí. Práve v tom období sa v TV objavil strašidelný seriál pre deti, Candle Cove. Telá detí sa nájdu, avšak paralelne s ich nájdením sa prestane seriál vysielať. Po takmer tridsiatich rokoch sa Mike (Paul Schneider) vyberie do Iron Hill, aby objasnil zmiznutie svojho brata i ostatných detí a zároveň aby zistil spojitosť s televíznym seriálom. Mike však nie je jediným, ktorá sa do mestečka vracia. Na obrazovkách sa totiž opäť objavuje záhadný seriál, čo neveští nič dobré. (Marceloo)

Recenze uživatele Marceloo k tomuto seriálu (4)

Channel Zero (2016)

V roku 1988 zomrelo v mestečku Iron Hill päť malých detí. Zrovna v tom období sa v TV objavil zvláštny seriál s názvom Candle Cove, ktorý bol určený pre deti, ale bol príliš strašidelný. Po nájdení tiel zosnulých detí záhadne zmizol aj tento program. Po takmer tridsiatich rokoch sa Mike (Paul Schneider) vracia do Iron Hill, pretože ani po dlhých rokoch po smrti jeho brata, ktorý bol jednou z obetí počas udalostí v roku 1988, nechce vzdať nádej na objasnenie tohto prípadu. Mike však nie je jediným navrátilcom v Iron Hills. Na obrazovkách TV sa totiž opäť objavuje záhadný seriál Candle Cove, čo neveští nič dobré. - Na Channel Zero som bol dosť zvedavý, pretože jeseň 2016 neponúka v rámci hororových seriálov takmer žiadne úplne nové projekty. Partia tvorcov je celkom schopná. Režisér má za sebou minuloročný horor The Boy, ktorý mal pomalé tempo, ktoré bolo dosť výrazné aj tu. Scenár má zase pod kontrolou pán Nick Antosca, ktorý tento rok priniesol do kín horor The Forest a na Channel Zero je vidieť, že sa zatial hodí skôr k tej TV produkcii, než k ambicióznejším medzinárodným projektom. Výsledný dojem zo seriálu je u mňa dosť priemerný. Zaujme hlavne zvolená tematika zakomponovaná do pekného mestečka, v ktorom sa tento problém odohráva už takmer 30 rokov. Monštrá a mysteriózny seriál Candle Cove sa mi tiež páčili. Jednou z vecí, ktoré si tu najviac cením, je návrat háku ako zbrane. Po viac ako pätnástich rokoch od I Know What You Did Last Summer a Scary Movie je krásne vidieť túto pomôcku. Spomeniem ešte aj vraždy, ktorých nebolo vela, ale niektoré z nich boli na TV produkciu až nadmerne brutálne. Ostatné veci mi u prvej série velmi nesedeli. Tempo bolo až príliš pomalé, casting dosť nevydarený a s väčšinou masiek si tvorcovia očividne vela práce nedali. Našťastie to všetko zachraňuje fakt, že to celé má len 6 epizód, takže si to udrží pozornosť, a keďže sa to vo finále celkom slušne stupňuje, stojí to za dopozeranie aj menej vďačným divákom. Už zostáva len dodať Ahoy, Mateys! A vidíme sa u druhej série, ktorá sa tento týždeň začala natáčať. + herečka z Endangered + herečka z Dawn of the Dead, Saw V a iZombie + herečka z Wrong Turn 4 a The Exorcism of Molly Hartley + herec z Wrong Turn 4 ()

No-End House (2017) (S02)

Keď sa v ich meste objaví legendárny No-End House, ktorý je hitom internetu a každý tínedžer chce tento strašidelný dom navštíviť, Margot (Amy Forsyth) neváha a do domu sa s kamarátmi vyberie. Dom má šesť izieb a každá z nich je desivejšia, než tá predchádzajúca. Taktiež sa vraví, že z domu sa nikto po vkročení do poslednej miestnosti, ktorá je najstrašidelnejšia zo všetkých, nikto nevrátil. - Oproti málo záživnej prvej sérii krok dopredu a dovolím si povedať, že v tomto prípade sa Syfy kanál dokázal vyrovnať aj slabším seriálom z konkurenčných amerických staníc. Na rozdiel od prvej série je hlavná postava velmi sympatická, tvorcovia viac zapracovali na desivosti príbehu a atmosféra bola vystavaná funkčne, takže som s touto sériou spokojnejší ovela viac a zaslúži si lepšie hodnotenie. No-End house vyzeral parádne a tvorcovia sa pekne pohrávali s hranicou reality a predstavivosti. Celkovo sa jeseň kanálu Syfy dosť vydarila, takže dúfam, že na rovnakej vlne bude tento kanál pokračovať aj budúci rok. + herečka z Torment, A Christmas Horror Story a Lizzie Borden: The Fall River Chronicles + herec z American Horror Story a The Invitation + herečka z Cult of Chucky + herec z Wrong Turn 4 ()

Butcher's Block (2018) (S03)

Kvôli zlému psychickému stavu ich matky sa dve sestry sťahujú do vzdialeného mesta. Hneď po príchode sa dozvedia, že v miestnom parku zmizli už desiatky osôb a oni samotné sa čoskoro začnú zamotávať do temných záhad, ktoré toto miesto obklopujú. - Prvá epizóda je úplná špička. Ošarpané predmestie ako z Detroitu, desivé detské ihrisko uprostred lesov a naviac soundtrack z legendárneho Cannibal Holocaust. Ťažko sa mi to píše, ale Syfy malo v tomto prípade nábeh na hororový seriál nevídaných rozmerov. Samozrejme sa to po prvej časti všetko rozpadlo a dostalo sa to do starých kolají. Nezaujímavé postavy, slabé masky a stále viac sa stupňujúca nezáživnosť. A keď sa to z ulíc presunie na akési rozprávkové pole, tak to stráca všetko, čo to urobilo zaujímavým. Možno by sa to páčilo luďom, ktorí holdujú psychologickým hororom, pretože tento aspekt je tu velmi netradične spracovaný, ale mňa to po velmi vydarenej druhej sérii nejako nechytilo. ()

The Dream Door (2018) (S04)

Po nasťahovaní sa do nového domu nájdu mladomanželia v sklepe tajomné dvere. Po tvrdom úsilí a s pomocou techniky sa im podaria otvoriť, ale to, čo sa za nimi dlhé roky skrývalo, začne terorizovať ich životy a nikto v ich okolí nie je v bezpečí. - Opäť super námet, ktorý nebol patrične využitý. Ale na to som si u tohto seriálu už akosi zvykol. Postava Pretzel Jacka je v mojich očiach absolútnym highlightom všetkých štyroch sérií a tak odporný charakter som už dlho nevidel, čo je spôsobené tým, že neznesiem pozeranie sa na to, ako si niekto dokáže vykrúcať končatiny. Troy James, ktorý túto postavu stvárnil, má pred sebou velkú budúcnosť, a o pár rokov sa z neho môže stať reprezentant hororu v Hollywoode, rovnako, ako sa to vďaka podobným výkonom podarilo Javierovi Botetovi. Potešila ma aj malá úloha mojej oblúbenej Barbary Crampton. Ostatné postavy mi velmi nesadli a prišli mi značne nesympatické, čo je ďalším prvkom, ktorý sa u tohto seriálu stáva zvykom. Psychologické hrátky a atmosférické scény fungujú správne, ale celkový výsledok je až príliš limitovaný TV obmedzeniami a predvídatelnými dejovými zvratmi. V podstate sa divím, že pán Nick Antosca dostal nedávno priestor od Guillerma del Tora, pretože jeho projekty sú zatial dosť rozporuplné. Nejasná budúcnosť seriálu ma kvôli nízkemu záujmu divákov neprekvapuje, ale popravde by som bol rád, keby sa tvorcom podarí vytúžený prestup k Netflixu, pretože tých šesť epizód sa dá vždy bez problémov vydržať. + Barbara Crampton + herec z Blair Witch + herec z iZombie ()