poster

Nestoudník

 • Česko

  Nestyda

 • Velká Británie

  Cheeky

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2003, 92 min

 • pakobylka
  *

  Poměrně velká část stopáže nějak souvisí s jednou dosti trapnou televizní soutěží. Bohužel musím konstatovat, že příběh s ní má mnoho společných rysů ... Propojení komedie a dramatu se prostě nepovedlo, vznikla spíš jejich HODNĚ nevtipná, pokřivená karikatura. Vlastně nevím, proč jí neseberu i tu poslední hvězdu - snad pro pár úvodních minut, které se mi docela líbily, pro několik silných scén (Sam ve vaně, Sam s loďkou …) - a taky pro dobré herce, kteří si přece jenom nezaslouží být vyhození do odpadu.(15.2.2011)

 • Maq
  ****

  Chytrý a smutný otec a chytrý syn. Podle zdejších komentářů soudě, postavy působí nevěrohodně a od toho se odvíjejí nechápavá a negativní hodnocení. Však autor si to dobře uvědomuje, když synovi vkládá do úst větu: „Tati, tak jako ty už dneska nikdo nemluví!“ Jenže, věřte nebo ne, takoví lidé existují. Můj syn je zrovna takový a má právě takového otce. --- Ve filmu je toho hodně, čím příběh klame a svádí nejednoho diváka k omylu. Nejvíc asi ta pitomá televizní show. Proč je v příběhu? Porozumí divák ani ne tak inteligentní, jako spíš citově ostřílený. Hledání cesty k milovanému člověku je leckdy podivné a plné paradoxů. --- Jediným záporem filmu je jeho závěr. Pointa je mistrovská, dechberoucí, bohužel podaná skoro hollywoodskou formou. Divák, který se vydržel dívat až do konce, takové ždímání hadru rozhodně neocení. Ubral bych za to hvězdičku, ale nečiním tak vzhledem k nepochopení, s jakým se tento překrásný film setkává. --- (Mimochodem, český překlad názvu filmu je mistrovsky provedená sabotáž.)(19.2.2011)

 • UncleG
  *

  Dát tomuhle jednu hvězdičku můžou jen úplní tupci, kteří nic nechápou a nemají ponětí, o čem je život. Pocítit pravou podstatu téhle nezměrné krásy ve všech jejích rozměrech může jenom hloubavý a citlivý člověk. Ne nějakej debil, co se dívá na Ramba a je z toho celej morkej, jak Stalone střílí z kulometu. Protože tohle je tak krásný a citlivý film. Úplná nádhera. Cítím se tak intektuálně a emočně obohacen! Ach!(27.1.2012)

 • RedHot
  ***

  Velmi zajímavě a britsky podaný příběh o problematice vztahu mezi otcem a synem. Najít si cestu k tomu druhému je častokrát složité a obě strany stojí mnoho přemáhání, a to říkám já v patnácti letech, kdy ještě vím o strastech vztahových a citových velké ___ (doplňte podle momentálního rozpoložení). Myslím však, že režisér se nad ožehavostí tohoto nelehkého tématu něco napřemýšlel a podle toho příběh také vypadá, spoustu diváků bohužel zmate netradiční prostředí, do kterého je většina příběhu zasazena. Snad i ona televizní soutěž má poukazovat na to, jak je vztah dvou lidí, nejen otce a syna, často plný vypětí a absurdních situací. --- Asi nejvýraznějším negativem filmu je závěr, jakoby poplatný požadavkům onoho spektra diváků, které by si každou středu "Buďte hrubí" pustilo. --- Kmotr Corleone Maria Puza se v knize vyjadřuje v tom smyslu, že muž nemůže nikdy dospět v pořádného člověka, pokud mu v dospívání nebude oporou mužský vzor. Pokud však otec jako vzor selže, klukovi nejspíš nezbývá nic jiného, než vzít odpovědnost na sebe a tvořit si své duševní zázemí sám, nehledě na to, jak to bude těžké. 2M2 5860.(2.12.2011)

 • quixote
  *

  Thewlis sice umí moc krásné ksichtíky někoho, komu uplavalo mýdlo, ale tento málo originální film, který je podivnou směsicí různých žánrů, se mu vůbec nepovedl. Dojemné scény důsledně shazuje, rádobyhumorné jsou zase zcela "přes čáru", vtipy a gagy moc nefungují, postavy jsou skoro všechny nesympatické nebo přinejmenším vyšinuté. Jako by Thewlis nevěděl, kudy na diváka, anebo se rozhodl, že to za každou cenu zkusí nějak jinak. TV klání má parodovat podobné produkty masové zábavy, ale je ještě trapnější než podobné soutěže.(17.2.2011)