Po cvičných střelbách zůstane na vojenském tankodromu mrtvý muž. Ale jak se brzo ukáže, s vojenským cvičením má jeho smrt jen málo společného. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v nové řadě televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nejlepší půldíl, protože 1) zajímavé prostředí případu - vojenský vědecký prostor 2) fungující dialogy 3) opět parádní obsazení netypické pro komerční seriály - Langmajer, Čvančarová, Hrubešová... 4) více Vicy .... tak snad to zase nezazdí druhý díl případu. PS: Monika Timková jako kostlivec mne hodně vyděsila ( kde jsou ty časy Princezny a písaře) - nemoc, anorexie? ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První část čtvrtého dílu je zatím asi nejméně zábavný. Příběh je zbytečně složitý a komplikovaně vyprávěný, navíc málokterý divák může podtextu příběhu o vědátorech rozumět. Ani jindy zajímavý Langmajer tady nemá co hrát, jen suché dialogy, dokonce ani žádné hlášky Beránka či Vlčka. Podprůměr. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dobrý karikující případ z vojenského prostředí je opět narvaný až k prasknutí současnými hereckými tvářemi (Čvančarová, Langmajer...), takže skoro nezůstává prostor na rozvíjení postav kolem Exnera a jejích životů mimo kriminální vyšetřování. Což je poměrně škoda. Ale velmi jsem se pokochala společnými scénami dvou českých legendárních zrzek, které se proslavily zejména odhalenými scénami - Hrubešovou a Kerekes. Takto vedle sebe nádherně vynikají jejích přednosti (vzhled) i mínusy (čistě intuitivní herectví). ()

swiss

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Volné pokračování Copak je to za vojáka. Pomyslné předání štafety hereček, které proslavila jejich prsa. Na ně dohlíží ta nejvíc... Myslím, že obsazování rolí bylo pečlivější a je sofistikovanější, než se na první pohled zdá. ()

• Natáčení probíhalo na bývalé protiletadlové raketové zakladně Dobříš v brdských lesích, kde v současnosti sídlí Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš, jeden z nejmodernějších vědeckotechnických parků v Evropě. (Chevees)