Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

tsatsiki

Staromódní pohádka pro dospělé,  dnešní děti by se tomu asi smáli, stejně jako já.Herecké výkony na úrovni Mrazíka.Nejlepší byl na celém filmu dabing.Tento film je jasnou ukázkou své doby a efekty v mnoha amerických filmech v té době byly o několik tříd lepší.ZA MĚ 40%. ()

djcremo

Rozprávka ktorú môžem. Zaujímavý príbeh, zaujímavá hudba. Tá prvá časť sa mi páčila aj ma zaujala, pri pokračovaniach som už také nadšenie nezdieľal ()

Eruwen

Na téhle pohádce jsem vyrůstala. Nejlepší byl pochopitelně první díl, ale ani ty další díly nejsou špatné (pro holky tam byl hlavně charismatický Tarabas), nicméně poslední díl byl vážně zbytečný. Sice se to stejně jmenovalo a hrála to stejná herečka, ale už to bylo něco jiného.. Ale, abych se vrátila k tomuto dílu, je to krásná pohádka se spoustou krásných scén a záběrů a zrátka se na to můžu hrdě dívat i teď. ()

zodiak217

Tak na tento film mám z detstva veľmi, veľmi pekné spomienky. Však kto by nepoznal udatnú princeznú Fantaghiro, ktorá sa ničoho nebála iba lásky. Veľmi pekné talianske spracovanie naviac aj s českými hercami, čo som až neskôr veľmi ocenil. Nádherná príroda, výpravné scény, no a na tú dobu veľmi príjemné spracovanie. Aj keď mám rád tento film, keď sa naň pozerám s odstupom času nachádzam v ňom mnohé veci, ktoré ma rušili, možno až príliš fantasy - rozprávkové poňatie. To však nič nemení na tom, že tento film patrí k tým lepším hraným rozprávkam, ktoré som mal možnosť vidieť. ()

martyxa

Jelikož jsem tuhle sérii sledovala dá se říci "od středu", tak mě tenhle díl nějak zvllášt nenadchl, ale nakonec celkový dojem byl na 4*, už jen kvůli doplnění pro mě ještě nedokončeného příběhu. ()

YukiKaze

I když už jsem dospělá tahle "pohádka" mě vždycky vtáhne a nejen díky Romualdovi, ale díky i příběhu samotmému. Moje srdce romanitka zaplesá. ()

moriero

2 hvězdy za krásnou tvář Alessandry a další dvě za nostalgickou vzpomínku na pohádku mého dětství. Jedná se snad o nezřetelnější asociaci na tři Diovy dcery na filmovém plátně (no dobře, na televizní obrazovce). ATHÉNA alias CATHERINE - nejstarší, nejmoudřejší, žádná sexbomba, dobrá na ruční práce (vyšívání). AFRODITA alias CAROLYN - plytká a hloupučká roštěnka. ARTEMIS alias PHANTAGHIROW - dobrodružná a nespoutaná bojovnice (lučištnice). Odpusťe mi ta jména princezen (to neustále střídaní anglických a německých titulků mě vždycky bavilo). ()

SuzieS

ja to jako dite naprosto zboznovala, bohuzel jsem tu serii nikdy nevidela celou. Misty jsem mela strach z mluvicich kamenu, misty hltala, jak Princezna skvele bojovala, motiv, kdy se musela schovavat za kluka byl pro me velmi novy a fascinujici (komentar pise spis me decke ja :D), princ taky velmi dobre vybran :). Fantaghiro byla dlouho mym deckym vzorem :) plus od te doby jsem mela velmi rada Bouzov :) ()

Sunwheel

Pozeral som to prvýkrát v dospelosti so silnou dávkou nostalgie za 90. rokmi a detstvom, kedy som bol toho fanúšik. Preto hodnotenie nemusí pôsobiť objektívne. Začiatok pomerne temný a sľubujúci celkom zaujímavé fantasy sa postupujúcou dĺžkou mení na čoraz viac detskú rozprávku s typickým koncom. Má to humor, pre dieťa aj určité napätie a vhodne vybrané exteriéry a postavy so skvelým hereckým obsadením. Určite by som sa nebál s tým zabaviť dieťa. Ako by som sa na to pozeral keby som to nikdy predtým nevidel si netrúfam tipovať. ()

Anula666

Srdcová záležitosť z obdobia detstva, teraz to pozerám po rokoch a musím uznať že spracovanie (hlavne efekty) bolo oproti inej produkcii z tej doby veľmi amatérske. Rozdiel je samozrejme aj v tom že veľa vecí ako dospelý človek v rozprávke vnímam inak, ale dávam vysoké hodnotenie za obdobie kedy rozprávka vznikla a akú vášeň rozpútala vo svojej dobe. Herecké výkony sú tam absolútne kontrastné striedajú sa skvelé (Stuart Kim Rossi)  a veľmi zlé (Alessandra Martines - v prvom diele to fakt bolo občas zlé ale v ďalších dieloch sa zlepšovala), kostýmy tiež rovnako nesúrodé, nakoľko väčšina skvelá len samotnej hlavnej postave Fantaghiro akoby sa kostymérka chcela pomstiť. Čo vo filme ale funguje aj po rokoch je výborná hudba a krásne scény, z dostupných hradov a prírody vyťažili maximum. Vo finále sú ale moje pocity z pozretia po rokoch viac pozitívne aj keď som tam tie chyby dosť vnímala, dej a už uvedená hudba a scény to zachránili. A len na záver také pousmiatie ......je to rozprávka ale vnady krásnej Markety Hrubešovej zvádzajúcej Pavla Zedníčka teda zrovna pre deti nie sú najvhodnejšie :) ()

Fuksinka

Dětskýma očima viděno, bylo by to zřejmě za 4*. Teď jsem se na první dva díly podívala ze zvědavosti a jsem hodně zklamaná. Co ten král proboha? Ten má v sobě asi 10 osobností, které získávají navrch tak, jak scenárista potřebuje. Od válečníka, milujícího manžela, blázna, tyrana, hlupáka až po chápaveho tatínka. Sestry Fantaghiro jsou uplné tupěny, které neumějí ani číst a najednou jsou pověstně moudré. A takových věcí je tam spousta. No znovu už fakt ne. Když jsem na začátku třetího dílu viděla kozatou záporačku, která se jen chechtá a pronáší: "Jsem zlá", musela jsem to vypnout. Takže hvězdička za romantickou linkuba z nostalgie. A už nikdy víc. ()

dudulinka

S touhle pohádkou jsem vyrůstala, a i když uplynula už pěkná řádka let, uchvacuje mě hudbou ale i příběhem stejně, jako mě uchvacovala coby malou holčičku, co touží po tom stát se velkou bojovnicí. :) ()

sivka jn.

Rozprávka ako pre deti tak pre dospelých na pekné nedeľné popoludnie. Fantaghiró predstavuje pre mladé dievčatá vzor nezmara a pre chlapcov vytúženú slečnu  To, že som si v 10 rokoch strčila nožničky do vlasov a odšmykla si prameň vlasov podľa vzoru hlavnej hrdinky hovorí za všetko (až na to, že ona použila meč ;-)). ()