Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

ex.it

Pro někoho podprůměrné, pro někoho nadprůměrné. Myslím si, že záleží dost na vkusu a způsobu vnímání. Je to jako když čtete knížku, která se vám vůbec nelíbí a pak se najde někdo, kdo ji miluje. Je to o tom nechat popustit uzdy fantazii a neomezovat se jen na standart, se kterým se člověk setkává. Osobně mě pohádka nijak zvlášť neoslovila, ale i tak jsem ji sledovala. ()

dANIELKaB

Ďalšia rozprávka môjho detstva, škoda, že už ju nedávajú, možno by som hviezdičky znížila. Ale čo, krásna a odvážna Fantaghiro, fešák Romualdo, zákerná Čierna kráľovná (volala sa tak?), Bojnice a pekný príbeh. Áno, aj ja si spomínam na hrozné umelé rozprávajúce zvieratká, kamene, zeleninu a bohvie čo ešte, ale čaro to tomuto filmu neuberá, skôr naopak. ()

Koprska

Fantagiro mě jako malou úplně očarovala... Dnes bych se na to celé dívala jinak, ale bylo to tenkrát neskutečně průkopnické. Dnes to vidím jako jiný svět fantazie, do kterého není úplně od věci občas zabočit a nechat se unést... ()

beckham-

Když jsem byl malý, tahle pohádka se mi hrozně líbila a Fantaghiro jsem miloval. Dneska to vidím jinak, ale hodnotím za mé dětství. ()

chrispe

S bráchou jsme princeznu Fantaghiro fakt milovali!! Měli jsme rádi všechny díly, ale tento první asi nejradši (no po nástupu Tarabase se u mě zvedlo přehrávání i pozdějších dílů :D co si budem....) Takže u nás, jakožto u dětí ten film prostě zabodoval. Nemůžu hodnotit jinak! ()

Theker

Táto rozprávka vo mne evokuje jednu spomienku ako (ešte v deväťdesiatich rokoch) som na vianoce prišiel domov po úžasnej sánkovačke/guľovačke a inej sneho-vačke, bol som celý mokrý od snehu a mama mi navarila teplý čaj a ja som čumel na estévečku kde dávali Fantaghiró. Ale to som bol ešte malý... to už je dávno :(( ()

Elenor

Chápu, že jsou pro nejednoho našince italské pohádky nepochopitelné, ba těžko stravitelné (mluvící předměty, kýčovitost), ale pro mě měly vždycky zvláštní kouzlo. Dát pět hvězdiček mi brání dvě věci: za prvé (pro mě) naprosto nepřitažlivý princ a za druhé fakt, že Bavův Dračí prsten se mi vždycky líbil o chloupek víc...;-) ()

krizi

Když jsem byl malý, tak to byla novinka a díval jsem se na to se svou sestrou. Teď jsem se na to díval z nostalgie. Pohádka je to celkem slušná, ale dávám jí lepší hodnocení právě z důvodu nostalgie, jinak bych jí dal maximálně dvě hvězdy, jestli vůbec. ()

Acrobat

Ukáž sa, daj mi znamenie, len nemlč!! Zmáram sa, búcham do hlavy, olizujem kostolné múry. Zjav sa anjel, zjazvi mi predlaktia posvätnými symbolmi, aby som ju mohol privolať. Zmyslov zbavený vytráca sa moja duša z minulosti, čisto nezmyselne, pre fikciu zakázanej lásky. Prečo nič nehovoríš? Ó nebesá a podsvetia, vyvrhnite armády zlosynov a vyvolených, nech zvedú urputný boj medzi realitou dneskajška a utrpením zajtrajška. Nespočíva moje telo a myseľ v pokoji a bázni. Predstavy, chmúrne smiešne, ničotné, hovoriace veci, zvieratá, bytosti. Všade navôkol. Rozdávam hnev, vŕšim zlosť, plačem nad samotou, preklínam šťastie. Mal som ju vtedy zabiť, keď bola dieťa. Prečo sa mi zjavil Boh v ohnivom kríku a zvolal mocným hlasom: Nevzťahuj meč na dieťa...! Sledujem z diaľky, nenápadne, vždy blízko a predsa tak ďaleko. Zažeň vojny, zažeň žiaľ a oheň lásky v nej postupne rozpáľ. Ukladám sa...Nadčasová rozprávka! ()

mica_micova

Jako malá jsem tuhle pohádku zbožňovala, nejvíc asi ten létající ukecanej kámen :), scéna, kdy letí lesem a volá skřítky, aby pomohly tuhému Romualdovi je skvělá. Ty jednoduché efekty mě na tom bavily kdysi a baví mě úplně stejně i teď. Hrozně moc tomu všemu dává hudba. Charakter princezny i celého filmu je originální. A Tarabas? Mňaaaaam :) ()

CGP

Nevím, Jednou, dvakrát to jeden snese. Ale že bych to musel absolvovat šestkrát či kolikrát...A k tomu ještě ta Brožová, auuuuuuuuuuuuuuuuu!!! ()

Astrebleue

Dneska už to vidím trochu jinak, tenhle film, ale v dětství jsem ho strašně žrala. Nejspíš kvůli tomu, že princezna to vždycky všem natře. Pak taky kvůli prvním mužským idolům, kterýžto vkus i po letech shledávám značně rozvinutým :). Z pohledu dospělého všechny ty umělohmotné mluvící a mrkající předměty vypadají jako strašný kýč, ale děti mají zkrátka jiný svět. ()

Rodin

Krásná hudba a krásná Alessandra. Spousta českých reálií a mnoho českých herců v příběhu, který překvapivě není tak blbý, jako většina toho, co bylo na našem území cizími produkcemi natočeno. 70% a fous. ()